PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 11, 2021, 09:21:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gumowa pompka z zaworkiem - wymiana  (Przeczytany 3831 razy)
elektro
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« : Grudzień 31, 2008, 06:29:02 »

Cześć. Mam od kilku lat miseczkę próżniową. Chodzi o to, że pompka z zaworkiem, która wytwarzała podciśnienie pod "kloszem" się wyeksploatowała (zaworek przepuszcza powietrze). Czy wie ktoś może w jakim sklepie w Polsce i pod jaką nazwą można zamówić taką pompeczkę. Z pewnością ma ją Pan Klobe, ale po co płacić za przesyłkę z Niemiec. Jeśli ktoś może pomóc to proszę o informacje. Pozdro
pb_90
Newbie
*

Reputacja: +1/-14

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 01, 2009, 05:10:04 »

Nie umiem odpowiedziec na Twoje pytanie, ale chyba jestes jedyna osoba na forum, ktora uzywa pompki od kilku lat ;> ile dokladnie? i jak efekty?
pozdrawiam
elektro
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #2 : Styczeń 02, 2009, 02:27:02 »

Pompkę mam od ponad 3 lat. Trudno mi obiektywnie ocenić jej skuteczność w moim przypadku. Czy wada się pomniejszyła? Ciężko powiedzieć. A jeśli ciężko powiedzieć to chyba mogła się pomniejszyć jak i powiększyć (czasem tak mi się wydaje  Mrugnięcie). Ale jeśli jest już jakaś zmiana to raczej mała. Muszę powiedzieć, że tylko przez pierwsze 2 lata używałem jej regularnie. Teraz max. 2 godz. dziennie a to trochę mało. Zacząłem większą uwagę przywiązywać do utrzymywania prawidłowej postawy ciała. I szczerze mówiąc jak stanę przed lustrem ze ściągniętymi łopatkami, wyprostowaną głową i wciągniętym brzuchem to widzę, że jeśli cały czas będę utrzymywać taką postawę to pompka nie będzie mi potrzebna. Przy czym może ona pomóc w tym, że rozciąga przykurczone mięśnie w okolicy mostka, przez co przy ściągniętych łopatkach klatka z nieco większą łatwością wysuwa się ku przodowi. Dodatkowo dzięki rozciągnięciu tych mięśni przez pompkę znacznie swobodniej mi się oddycha, nie czuję już nieprzyjemnego ucisku w mostku. Nie będę nikomu radzić czy warto ją kupić czy nie. Każdy przypadek należałoby rozpatrywać oddzielnie i jedynie osoba zainteresowana i odpowiednio uświadomiona w tej kwestii powinna wiedzieć, czy potrzebuje tego rodzaju rodzaju zabawki i/lub dodatkowo innego sposobu na pozbycie się pectusa czy też nie.

Życzę dużo zdrowia i pogody ducha.
Pozdrawiam.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - z tego źródła - ts2 space satellite - market analysis - zestawy delikatesowe wr