PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 05:05:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zabrzańskie przypadki.  (Przeczytany 21077 razy)
martynka
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 11, 2005, 11:20:36 »

siemka wlasnie tak czytam i czytam to co tu napisalsicie i ostrro sie przerazilam :| niedlugo moj chlopak zamierza miec operacje i wlasnie w Zabrzu. Wczesniej myslalam ze jest to najlpsza klinika ale zaczynam miec watpliwosci czytajac to wszystko. Naprawde przdalyby sie te adresy bo zaniepokoilo mnie to, czy tam naprawde robia to tak starsznie beznadziejnnie??? :|
Robert_Z.
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 14, 2005, 10:11:58 »

Ket, mnie też interesowałaby odpowiedź na pytanie dlaczego nie chcesz juz wracać do zabrza, bo tak ich zachwalałaś i jakoś nie wierzę, żeby to co wypisują chłopaki wpłynęło na twoja decyzję, skoro sama tam byłaś. myślę, że nie tylko ja, ale i inne osoby, które się tam wybierają chciałyby poznac twoja opinię. Aha mam jeszcze pytanie co do tych łuków - tobie mają te zebra wycinac przy usuwaniu płyty i czy tylko w zabrzu usuwaja łuki zebrowe - chodzi o talię osy, czy o co? odpisz.
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 17, 2005, 12:35:07 »

czytajac to wszystko mozna stwierdzic ze kazdy kto sie zglosi do Zabrza zostanie zoperowany, i niezaleznie od stopnia wady jest to metoda nussa. Pozatym ta metoda zostala wymyslona dla dzieci 10-12 lat a nie dla doroslych.
Quasi Modo
Gość
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 18, 2005, 12:29:00 »

Właśnie dokładnie tak jest. W Zabrzu wykonuje się tylko operacje Nussem niezależnie od wieku i stopnia wady. Jak słusznie zauważył expert Jarada chirurg powinien umięć łączyć różne techniki, ale najpierw trzeba je znać i co najistotniejsze byś torakochirurgiem, a tam zabiegi wykonuje chirurg dzieciący, bądź w najlepszym wypadku ogólny. Dodatkowo PE powoduje rónież deformację łuków żrbrowych i właśnie to jest największym problemem większości, a Nuss niestety nie tylko tego nie koryguje, ale wręcz jeszcze bardziej je uwypukla.

Udało nam się w końcu zamieścić tą listę szpitali, więc może niektórzy załapią się jeszcze przed wakacjami.
Ket mamy nadzieję, że i ty na tym skorzystasz, chociaż nadal nie wiemy czy decydujesz się na jakąś reoperację, czy tylko chcesz iść wyjąć pręta gdzie indziej, bo jeśli to drugie, to nie wiem, czy to dobry pomysł, przy samym wyjmowaniu pręta chyba już ci żadnej krzywdy nie zrobią :?:  - tak myslę  :lol: a jeśli chodzi ci i o wyjęcie i o zrobienie czegoś z tymi łukami to chyba wiemy gdzie masz się zgłosić.
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 21, 2005, 06:07:05 »

Cytat: "Ket"
Ja też bym poprosiła o adresy tych klinik, bo niedługo czeka mnie kolejna wizyta kontrolna i wyjęcie tej płytki. A po tym wszystkim co tu przeczytałam wybiorę inną klinikę, a nie Zabrze.

Ket - w medycynie jak w życiu - wyjąć musi ten, kto wsadził !!! :mrgreen: ale mogłaś jeszcze tego nie wiedzieć :oops:
prevv

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 25, 2006, 06:12:38 »

Można liczyć już na wasze zdjęcia?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - pełen raport - świąteczne kosze - kliknij aby przeczytać - kalendarze