PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 11, 2021, 12:46:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: silikon w pe  (Przeczytany 34750 razy)
Pixel
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 21, 2008, 12:18:57 »

Ja bym nie był takim entuzjasta silikonu bo to jest rodzaj krzemionki organicznej (krzem = piasek). Po jakimś czasie (ok 20 lat) substancja ta pod wpływem ciepłoty ciała rozkłada sie, na w uproszczeniu składniki pierwsze w tym kryształy krzemu i efekt może być  taki że za jakiś  czas będzie się czuć zgrzytanie w klacie i dziwne zwiotczenia w tym miejscu co będzie wyglądać jeszcze gorzej niż wyglądało.
Nikt nie zagwarantuje jak to będzie za kilkadziesiąt lat z tym co ci dzisiaj włożą.
d4rqu
Gość
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 23, 2008, 01:28:35 »

Mi to jest obojętne jaka będzie metoda, byleby efekt był 100% albo bliski 100%. Lekarz w szpitalu powiedział, że ludzie po ravitchu chcieliby mieć taką klatkę jaką ja mam teraz. 1,5cm mam na napiętych mięśniach, 0,5cm jak ręce odegnę w tył. Sam nie wiem na co się zdecydować. Pompka wypycha mi mostek, ale żebra praktycznie nie zmieniają swojego położenia. Do tego przerwa między mięśniami się powiększa i to jest bez sensu. Sam nie wiem co robić...
Radius425
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipiec 08, 2008, 02:47:45 »

Silikonowe implanty- Praktycznie każda prywatna klinika Chirurgii Plastycznej
ralph
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #18 : Lipiec 15, 2008, 06:38:43 »

a znasz jakąś konkretna, którą robiła zabieg z pectusem ?
bo ja pisałem maile do kilku klinik w trójmieście i odpowiedz była negatywna.

Bardzo mi zależy na "załataniu" tej dziury!

proszę o jakieś info

z góry dzięki
pozdro
omsym
Gość
« Odpowiedz #19 : Lipiec 15, 2008, 10:55:28 »

Może dlatego negatywna, bo tak na prawdę nie wiedzieli o co ci chodzi. Mrugnięcie
ralph
Newbie
*

« Odpowiedz #20 : Lipiec 17, 2008, 03:00:08 »

no może nie wiedza, ale jeśli pójdę do prywatnej kliniki to za wizytę pewnie sie płaci, nie wiem ile ale myślę ze w granicach 50-150zl....a może być tak ze z 3,4,5... odwiedzę zanim znajdę (albo i nie) ta "właściwą" , a to spory wydatek dla studenckiego budżetu Język Uśmiech
Skoro nikt z obecnych na tym forum nie mial operacji tego typu w Polsce, to znalezienie placówki która sie tego podejmie nie jest chyba takie proste

ps. w meilu do klinik pisałem ze chodzi mi o wyplenienie lejkowatej klatki piersiowej ( Pectus Excavatum ) sylikonem, to raczej wiedza o co chodzi, w końcu to profesjonaliści:P

pozdrawiam
resell
Newbie
*

« Odpowiedz #21 : Kwiecień 09, 2009, 11:46:04 »

witam,
mam pytanie, czy ktoś wypełił sobie klatkę sylikonem? jeżeli tak to niech podzieli się doswiadczeniem w tym temacie, chodzi o koszty ,efekty i gdzie można cos takiego zrobić

pozdrawiam
tit_num
Gość
« Odpowiedz #22 : Lipiec 06, 2009, 11:26:38 »

Ponawiam pytanie resella! Jest ktos kto opisze to wszystko?
klocek15
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Lipiec 26, 2009, 02:57:09 »

ma ktoś namiar gdzie w polsce to robią..Co?
mishawier185
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Kwiecień 21, 2010, 11:32:29 »

witam takie operacje plastyczne robi Doktor Adamczak u siebie prywatnie w gabinecie w moim przypadku powiedział mi 3 tys ale ja zdecydowałem sie na kupno pompki chce zobaczyc czy cos zmieni
mishawier185
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 21, 2010, 11:35:23 »

oczywiscie w Poznaiu  przyjmuje prywatnie wizyta 100 zł
angawe
Newbie
*

Reputacja: +0/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 26, 2010, 05:05:24 »

Ja zdecydowany byłem na silikon ale jak zobaczyłem jak to sie robi to zrezygnowałem.

halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 27, 2010, 05:06:24 »

Ja zdecydowany byłem na silikon ale jak zobaczyłem jak to sie robi to zrezygnowałem.

podrzuc jakis film, najlepiej ten ktory Cie zniechecil ...

z gory dzieki
angawe
Newbie
*

Reputacja: +0/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 27, 2010, 05:22:15 »

Silikon zaproponowano mi  na konsultacji w Poznaniu. Zdecydowałem się.
Wygladało to tak:
Robi się odlew gipsowy dołka i według tego odlewu "struga się" kostkę (dość twardego )silikonu aby uzyskać w miarę kszałt dołka.
Tak przygotowany silikon sterylizuje się i czeka do dnia operacji.
W moim przypadku (obrobiony)silikon miał rozmiary 10x5cmx 2cm w miescu dołka więc w perspektywie była  blizna pozioma 5cm!! w widocznym miejscu na klacie.Operacja wiązła się z kilkudniowym pobytem w szpitalu,a potem niepewność, możliwe powikłania,ucisk obcego ciała, zbieranie się płynu, gojenie się rany, odłegłe terminy itd.  dlatego zrezygnowałem.
Postanowiłem poszukać w internecie gabinetów chirurgii plastycznej i dowiedzieć się jakie są metody.
Zdecydowałem się na prosty zabieg wypełnienia dołka bioalkamidem.
Klate jaką mam taką mam ale dołka już nie ma.

pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 07:49:26 wysłane przez angawe » Zapisane
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 27, 2010, 05:33:31 »

Zdecydowałem się na prosty zabieg wypełnienia dołka bioalkamidem.
Klate jaką mam taką mam ale dołka już nie ma.

pozdrawiam

Lo to bardzo ciekawe co piszesz. czyli przyniosllo jednak skutek w pelni zadawalajacy?

Czy moglibym Cie prosic w imieniu wszystkich posiadaczy PE  o zalozenie nowego tematu w dziale PE i przyblizenia calej procedury, drogi przez ktora przeszedles i kosztow ?

Bo moze to okazac sie rozwiazaniem dla wielu ludzi, ktorych  PECTUS wykancza nie tyle fizycznie co PSYCHICZNIE - wiele osob  uniknelo by operacji.

Jesli mozesz to zapodaj tez jakies zdjecia. Pamietaj ze pomozesz w ten sposob wielu  osobom   Mrugnięcie  Pozdrawiam

aha a jeszcze co do sylikonu, to mam bardzo  proste - laickie pytanie.

Czy mial on byc umieszczany zaraz  pod warstwa skory, czy gdzies jakos glebiej?

A sama blizna 5 cm to nie jest duzo. Spojrz na linijke. Pozniej tylko jakis    dobry   zel na blizny typu   DERMATIX i sprawa u 80 % osob po takim czyms wygladala by calkiem zacnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 05:35:55 wysłane przez halibana » Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
alkohol na fv - jak pozyskać fanów facebook - tłumaczenie snów - kliknij aby przeczytać - BehaTom szkolenia bhp