PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 11, 2021, 09:12:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie do używających pompki.  (Przeczytany 6343 razy)
d4rqu
Gość
« : Kwiecień 11, 2008, 01:33:19 »

Witam,

Mam lejkowatą klatkę praktycznie na prawie całej długości. Na dole mostka małe zagłębienie, potem rośnie i w środku klaty największe 2cm. Górna część jest ok, nawet obojczyk wystaje trochę za bardzo.

Używam pompki 3 dzień i jakie efekty zauważyłem: Mostek wypchnięty z 0,5cm (taki stan utrzymuje się kilka godzin po zdjęciu pompki). A teraz duży minus, który zauważyłem - po zdjęciu pompki, robi się przerwa między mięśniami piersiowymi szerokości 2-2,5cm (a normalnie przed używaniem pompki mięśnie praktycznie stykały się ze sobą). Mięśnie wracają na swoje miejsce po 1-2h. I teraz moje pytanie do osób z umięśnionymi klatkami: czy też macie taką sytuację? Jaka może być tego przyczyna? (czy to przez lejkowaty mostek mięśnie źle się ukształtowały czy to pompka je przesuwa w co raczej wątpię......).
FLAY
Newbie
*

Reputacja: +8/-4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 11, 2008, 06:42:48 »

Też to zauważyłem a używam pomki niespełna 7 miesięcy. Nie wiem jak ci to wytłumaczyć ale poprostu mostek wystaje i mięsnie nie zachodza na niego stąd ta przerwa. To normalne, nawet w iinstrukcji jest o tym napisane... A swoją drogą załóż nowy temat ze swoją relacją, aż mi sie nie chce wierzyć że po 3 dni już na kilka godzin klata ci została tej lepszej pozycji  Mrugnięcie Zrób dobre fotki...
d4rqu
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 12, 2008, 01:52:46 »

Dziś 4 dzień. Powiem tak mam wadę 2cm, pompkę zakładałem wczoraj o 12:00 i od tego czasu mostek może minimalnie opadł (także jestem bardzo zadowolony). U mnie to wygląda tak: po zdjęciu pompki klata wygląda bardzo źle: na klacie czerwone kółko, mostek wystaje w nienaturalny sposób (brzydko to wygląda), skóra na mostku jest wiodka (chyba jakiś płyn tam wchodzi), odstęp między mięśniami przy ostatnim pompowaniu 4cm. Po ok. 1-1,5h od ostatniego pompowania wszystko się stabilizuję i wygląda ładnie (przerwa między mięśniami robi się praktycznie taka sama jak przed pompowaniem). Dobra ide pompować:) Relecję zrobię po miesiącu.

ps. flay ja mam inna wadę niż ty. Największe zagłębienie mam w środkowej części mostka (pod obojczykiem), mniejsze zagłębienie w dolnej części mostka, część górna klaty bez wady(obojczykowa) - moja wada to typowy lejek;p

ps. dane o mnie może się komuś przydarzą: wzrost 180cm, waga 70kg, klata 108cm - używam miseczki 19cm, pzd
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 01:55:29 wysłane przez d4rqu » Zapisane
Barnej
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 12, 2008, 11:00:14 »

No, no jakoś szybko wypchnąłeś swój mostek (piszesz że nienaturalnie wystaje to rozumiem ze styka sie z wizjerem pompki jak masz ją na sobie)Uśmiech 4 dni -expresowo. Ja mam 2,5 cm dołek i używam pompki juz ponad 2 tygodnie i do całkowitego wypchnięcia brakuje mi jakis 1cm, może 0,5cm. Pewnie dlatego, że mam mocne miesnie bo od 3 lat cwicze na siłce. Poza tym stosuje stopniowo małe ciśnienia, bo tak kazał mi dr Orkiszewski, żeby za bardzo nie rozluźnić mięśni. Klobe tez mi napisał, że stopniowy postęp jest najlepszy (szybka poprawa klaty nie jest wskazana). Wiadomo  - chcę mi sie od razu naprostować klate ale póki co uzbrajam sie w cierpliowsc i pompuje zgodnie z w/w wskazówkami. Zauważyłem za jak ponosze pompke tak z minimum godzinę to klata sie utrzymuje wyżej coś ok 3,5 godziny. Myślę, ze to nawet nieżle jak na początek:) Z pompeczki jestem bardzo zadowolony:) W połączeniu z siłką myślę, że na prawde może pomóc Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 11:02:33 wysłane przez Barnej » Zapisane
Fafaq
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 13, 2008, 10:33:24 »

Ja już też używam z 1miesiąc pompeczki i u mnie choć ćwiczyłem juz wcześniej to mostek swoje położenie poprawił o 0,5 cm co szczerze mówiąc nie wzbudza we mnie zadowolenia a wręcz jestem juz wściekły, bo u mnie   mam na skórze, konkretnie na mostku po pierwszym dotknięciu wizjera pojawiło sie takie czerwone na skorze, która zrobiła sie jakaś gruba  i nie mogę sie pozbyć tego a co lepsze to pojawiają sie jeszcze takie pombelki, z których wypływa sobie woda z czymś i mnie zalewa ;)macie cos takiego i wy? krem pomaga na to bo smarowałem nawilżającym i jeszcze gorzej wygląda..wogole to dziwne bo zaraz po zdjęciu wygląda najładniej, a dopiero później jest coraz brzydziej...
nie jestem pewny ale pewnie zrobiłem offtopic teraz za co sory  Uśmiech
d4rqu
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 14, 2008, 12:29:34 »

Barniej: źle mnie zrozumiałeś. Nie wypycham klaty, aby dotykała wizjera. Z mojej wady 2cm dojechałem może do połowy wizjera (1cm) i poszedłem spać. Na drugi dzień po 12h (lubie się wysypiać:P) klata nie była wypchnięta 1cm, ale 0,5cm to bankowo. Jedyny minus który zauważyłem to, że mostek w dolnej i środkowej części był lekko żółty. 30 min temu ściągłem pompkę i mostek wprawdzie dalej nienaturalnie jest wyjebany, ale mięśnie już zachodzą dobrze i nie ma między nimi przerwy. Wydaje mi się, że nie ma sensu, żebym pisał codziennie jakie mam efekty. Skrobne coś za tydzień.

Kolejna sprawa, bo zapomniałem się zapytać orkiszewskiego o ćwiczenia na mostek. Trenuje na siłce trochę czasu, ale nie wiem co dobre na to aby mostek utrzymywał się w górnej pozycji. Czy trzeba po używaniu pompki rozciągać mięśnie klatki (wymachy ramion w tył) czy może je napinać? Przy pompkach na poręczach czuje bół w mostku - to ćwiczenie pozytywnie wpływa na mostek czy negatywnie? Jak trenować mięśnie przepony poza wdechami?

Na koniec mam pytanie do Flaya jaką miał wade na początku (w cm) i jaką ma teraz po 10h od ściągnięcia pompki. To ważne, bo chcę wiedzieć jakich efektów mogę oczekiwać. pzd
FLAY
Newbie
*

Reputacja: +8/-4

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 14, 2008, 04:42:55 »

Siema!
d4rqu jak masz jakies konkretne pytanie do mnie to wal na PW. Wade lekarz ustalił na 1,5 cm ( w dziale zdięcia masz topik ze zdięciami sprzed 1,5roku i porównaj z tymi po 6 miechach urzywania pompki ;])
Nie mówił ci lekarz ze nie należy po tak krótkim ( masz dopiero tydzien to urzadzenie) czasie  zakładać pompke na 12h Szok?
Tu nie ma zasady im dłuzej tym lepiej, Barnej dobrze mówi powolutku trzeba z małym cisnieniem i małe sesje na początku po 15 min...

Doktor polecił mi własnie pompki na poręczach, wyciskanie, skos, pompki i na plecki np. podciąganie.
       Szkoda że nie pojechałem na wizyte do doktora po 3 miesiąch urzywania pompki, jak któryś z was będzie jechał na pierwszą lub drugą wizyte ( po 1 i 3 misiącu) to wypytajcie sie dokładnie o te ćwiczenia.

Fafaq, chłopie czy ty czytałes instrukcje, bąbelki są oznaką ze jest za duze cisnienie i za długo urzywasz!!! Zrób sobie przerwe kilka dni, ja do wiizjera dotkąłem klatą po 2 tyg a i tak uwazam ze za szybko...

PS Radze wam chłopaki przeczytac 3 razy instrukcje...  Mrugnięcie

Ka ore
d4rqu
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2008, 12:14:49 »

Źle mnie zrozumiałeś Flay. Ja używam pompki teraz co w odstępach co 12h. A zakładam na 30mi. Wczoraj miałem operacje na uszy i tak mnie bolały, że sobie odpuściłem na razie pompowanie. Minęło już 23h od ostatniego pompowania i się wacham czy teraz nie założyć, choć mostek nie powrócił do stanu początkowego.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
sztukateria - odkryj więcej tu - paczki upominkowe toruń - kliknij aby przeczytać - kalendarzyki