PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 19, 2019, 08:11:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: PE u dziewczyn  (Przeczytany 31421 razy)
Triel
Newbie
*

Reputacja: +7/-0

« Odpowiedz #45 : Luty 07, 2012, 09:35:37 »

No to czekamy na relację  Uśmiech

Operowana metodą Nussa 23.11.2010 w Poznaniu (2 płytki)

http://www.pustamiska.pl/
szpula64
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #46 : Luty 29, 2012, 04:26:06 »

miałam operację klatki piersiowej w 2003 roku w opisie napisano:
OPERATIO PLASTICA PECTUS EXCAVATUS MODO BARNOFF. DRAINAGE MODO REDON
czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć , nadmieniam że płytkę w klatce mam do tej pory czyli juz 9 lat (operacje miałam w wieku 39 lat)
B.S.
Triel
Newbie
*

Reputacja: +7/-0

« Odpowiedz #47 : Marzec 02, 2012, 01:39:54 »

operacja plastyczna / modelująca klatki piersiowej lejkowatej i tam dalej, że był wykonany drenaż chyba  Język
A czemu nie zapytałaś lekarza o to? No i 9 lat, nieźle, ale jeśli nie przeszkadza i nic złego się nie dzieje to chyba nie ma problemu.Ale najlepiej zawsze iść na kontrolę i tam dowiedzieć się co i jak.

Operowana metodą Nussa 23.11.2010 w Poznaniu (2 płytki)

http://www.pustamiska.pl/
dabcio
Moderator
Newbie

Reputacja: +13/-3

gg:9078533 gg:9078533
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #48 : Marzec 14, 2012, 02:53:06 »

Szpula, jestem w szoku po tym co przeczytałem.

Operowany 14 maja 2008 metodą Nuss'a w CZD.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,788.0.html
1 luty 2011 wyjęcie płytki w CZD.
Szczęśliwy posiadacz prostej klaty! Uśmiech
Róża
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #49 : Maj 14, 2012, 01:10:40 »

Witam, Mam 20 lat i chciałabym zrobić operację na PE.Jestem z okolic Gdańska więc chciałabym tam. Wiem,że Tego typu operacje odbywają się w Akademii Medycznej. Czy ktoś zna specjaliste ,który wykonuję tę operację?Prosiłabym o odpowiedź jeśli ktoś był już operowany w Gdańsku i może ma namiary do dr.? Proszę o pomoc
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #50 : Maj 14, 2012, 09:00:38 »

Ja byłem operowany w Gdańsku przez dr. Żurka, mam namiary, ale chyba lepiej jak po prostu się zapiszesz i pogadasz z nim Uśmiech

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
magda91
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Maj 27, 2012, 12:29:23 »

cześć:) ja też się zastanawiam, czemu Nas dziewczyn jest mniej z tą wadą... Mam na imie Magda, lat mam 21 i od kilku lat chodzę po świecie z taką klatką.. Język w styczniu będę miała operację w Poznaniu. bardzo się boje, ale nie mam wyboru. muszę iść bo szybko się męcze i o ogóle mam problemy z oddychaniem. Nie wiem czy Wy dziewczyny też macie takie "złudzenie optyczne", że wygląda że macie niezły biust;)bo mostek jest nisko, a tak naprawde jest się dechą... Smutny ciekawe jak to będzie po operacji skoro to złudzenie zniknie..:/

pozdrawiam
karola3512
Newbie
*

« Odpowiedz #52 : Czerwiec 05, 2012, 05:30:30 »

Hej;) Mam 18 lat i jestem po operacji takiej klatki w Poznaniu. Teraz odpoczywam w domu i wracam do zdrowia.

Magda91 też miałam takie wrażenie i teraz po operacji piersi inaczej wyglądają ,ale powiem szczerze że, bardziej podobały mi się przed operacją Mrugnięcie Pozdrawiam i chętnie odpowiem na jakieś pytania Mrugnięcie
Nata.x33
Newbie
*

Reputacja: +4/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Czerwiec 16, 2012, 11:04:35 »

Ja 11 lipca bede rok po operacji. Akutalnie mam lat 16. Klatka wyglada super. Piersi.. Przed operacja bardziej mi sie zjezdzaly w tzw kreske, ale teraz tez jest ok, bo jednak jestem mlodsza i rosna. Boje sie ze jak mi ją wyjmą płyte klatka zapadnie sie. Jestem tak przyzwyczajoona juz do mojej prostej klatki , ze obawiam sie tego strasznie. Operacja odbyla sie w lublinie. Polecam (:
 ile lat bedziecie z plytka? Bo w Lublinie 2 lata sie ją ma, ale poprosze aby byla we mne 3, bo chce ja miec jak najdluzej. Nie mam zamiaru przezywac operacji raz jeszcze :c
Radeq1988
Newbie
*

Reputacja: +1/-3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #54 : Czerwiec 17, 2012, 12:42:53 »

Nata.x33, Polecam zainwestować w pajączka żeby mieć proste plecy, bo oklapnięte barki w pewnym stopniu mogą się przyczynić do zapadania klatki. Ja korzystałem i korzystam z takiego co zakłada się tylko przez ręce i piszczy jak się garbię. Najlepiej nosić podczas prostych czynności domowych lub po prostu spacerując po domu czy podwórku. Zastanawiałem się też nad ćwiczeniami mięśni pleców, ale nie robiłem więc się nie wypowiem. Do tego basen jak umiesz pływać. Ja jestem 5 tygodni po wyjęciu i nic mi się nie zapadło, klatka wygląda jak przed operacją.
magda91
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #55 : Czerwiec 17, 2012, 12:52:45 »

pomaga Ci ten pajączek? ja wiem że ciągle się garbię, więc przydałoby mi się coś takiego... ale na razie wygodniej mi gdy jestem zgarbiona, lepiej mi łapać powietrze i żebra mnie tak nie bolą.. też tak miałeś przed operacją?
Radeq1988
Newbie
*

Reputacja: +1/-3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #56 : Czerwiec 17, 2012, 01:33:38 »

Ja od małego się trochę garbię, ale takich problemów z oddychaniem i bólu żeber jak Ty nie miałem. Jedynie kiedyś przez 2-3 lata miewałem czasem problem żeby złapać głęboki oddech, ale samo przeszło jeszcze przed pierwszą operacją. Nosiłem go przed pierwszą operacją i zero bólu, jedynie mięśnie pleców trochę zmęczone, ale tak ma być. Potem trochę nosiłem jak miałem 2 blachy w sobie, ale dłuższej sesji czułem dziwny ból na bokach i pod pachami. Teraz po wyjęciu noszę i czuję się komfortowo, jedynie trochę lewa ręka mi drętwieje.

Powinnaś kupić tego pajączka i spróbować, już po kilku sesjach mięśnie pleców stają się mocniejsze i człowiek zaczyna utrzymywać prostą postawę. Gdyby do tego dołożyć basen to byłoby jeszcze lepiej, ale niestety ja nie umiem pływać Język
Ja mam taki od jakichś 10-lat, są też inne i może lepsze, ale to trzeba by ortopedy spytać

Jak ktoś ma wątpliwości co do skuteczności pająka to na swoim przykładzie potwierdzam, że te proste urządzenie jest bardzo skuteczne i efekty przychodzą szybko.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 01:43:36 wysłane przez Radeq1988 » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
dowiedz się więcej tutaj - niszczona dokumentacja - detektywów Warszawa - bramy garażowe hormann lublin, napędy - maszyny sprżątajace