PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 09, 2023, 07:28:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: PE u dziewczyn  (Przeczytany 51070 razy)
somnium
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #30 : Kwiecień 08, 2011, 12:58:11 »

Może to temat dla dziewczyn, ale muszę się wtrącić, bo jak czytam takie mądre słowa, to nie można przejść obojętnie.
To święta racja, co napisałaś, że potrzeba akceptacji. Może i nikt by tego nie widział, jednak psychika człowieka jest taka, że myśli o tym, że każdy patrzy się na jego klatkę..
Ja osobiście odczuwam też taki stan, że jestem zamknięty na ludzi..
trelemorele86
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 08, 2011, 07:36:55 »

Ja osobiscie nie mam problemow z akceptacja ze strony znajomych mojeo PE ale trudniej zaakceptowac go mnie samej. To fakt,ze inni nie zwracja na to uwagi ale ja np. bedac na wakacajch i noszac stroj kapielowy czuje sie niezrecznie i obserwuje kazdy swoj ruch(po prostu jest to caly czas w mojej swiadomosci), zreszta jesli moge to zakladam go jak najrzadziej. Zgadzam sie,ze mozna maskowac PE odpowiednim doborem stroju ale ja tez bym chciala zalozyc swobodnie i bez skrepowania bluzke, sukienke z glebokim dekoltem i wiedziec,ze jestm tam ladny, sexowny rowek a nie dolek oddzielajacy moje piersi;-( Z jednej strony przeraza mnie wizja operacji ale pozytywne opinie dziewczyn "juz po"motywuja mnie by podjac sie zabiegu chirurgicznego. Podziwiam rowniez Twoja decyzje Falbanko Weteranko o drugiej ciazy wiedzac z jakim poswieceniem wiazala sie ta pierwsza. Gratuluje!
Soae
Newbie
*

Reputacja: +8/-2

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 09, 2011, 11:09:04 »

no prosze jak ladnie opowiedziana historia
ale w takim razie niech ktos mi powie po co kobietom makijaz?
nie moga poprostu sie zaakceptowac takimi jakie sa? (wszystkie 3miliardy)

moje pytanie jest jak najbardziej powazne, dlaczego wszystki kobiety na swiecie nosza makijaz
czym to jest spowodowane/sprowokowane?

wiec prosze, nie wciskajcie mi tu bzdur o akceptowaniu wlasnej osoby, bo zyjemy w 21 wieku i zewnetrzny wizerunek jest teraz pierwszym kryterium w jakiejkolwiek dzialalnosci spolecznej

osobiscie nigdy nie poddalbym sie operacji, ale teraz sa inne metody bezinwazyjne
jak metoda Sydneja Haje
somnium
Newbie
*

« Odpowiedz #33 : Kwiecień 09, 2011, 11:46:06 »

Bezinwazyjne metody.. To podaj nam namiary Mrugnięcie
Ale odpuść nam wylot na drugi kraniec świata czyt. Brazylia! Uśmiech

A makijaż noszą by być jeszcze piękniejsze, by się nam podobać! A przecież wiadomo, że śpią bez makijażu i chłopak widzi je jakie są naprawdę i akceptuje wizerunek tej jedynej! Uśmiech
Soae
Newbie
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecień 10, 2011, 10:44:59 »

tylko zauwaz ze zakochujesz sie w dziewczynie z makijazem Mrugnięcie
potem chemia robi swoje i critical factor w naszej swiadomosci staje sie bezuzyteczny w stosunku dla tej osoby
Falbanka weteranka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 10, 2011, 09:20:25 »

Soae, skąd przekonanie, że wszystkie kobiety świata stosują makijaż? Owszem, niektóre kobiety umieją ładnie podkreślić oczy. Jednak znam wiele kobiet, które się nie malują. Może ja nie jestem ciekawym przykładem :-) Wyszłam za mąż mając 23 lata. Moja córka też się nie maluje, jest mężatką. Ma teraz 27 lat. Czyli można poznać mężczyznę swojego życia bez makijażu...
W poznańskim usłyszałam kiedyś mądre zdanie: "ładna miska jeść ci nie da" jako drogowskaz dla młodych chłopców. Niektórzy mężczyźni nie kierują się wyglądem kobiety. Poznałam wiele osób bardzo niesprawnych, które pozostają w bardzo udanych związkach. Zdecydowanie wolałyby zamienić na PE swój brak rąk lub ślepotę. Mężczyzna, który wiąże się z osobą niepełnosprawną jest dojrzały i odpowiedzialny. A takiego męża chciałaby każda dziewczyna.
Mojemu mężowi podobam się nadal mimo braku makijażu i mimo braku harmonijnej budowy. A jesteśmy razem ponad 30 lat. Jestem absolutnie pewna, że z nim bez operacji byłabym o wiele szczęśliwsza, bo po prostu zdrowsza. Jednak poznałam go dopiero 4 lata po zabiegu. Musiał więc zaakceptować nie tylko mój wygląd, ale też konsekwencje nieudanej operacji.
Nadal uważam, że to brak poczucia wartości wepchnął mnie pod nóż. Gdybym miała wspierające środowisko to nie myślałabym tak wiele o wyglądzie...
somnium
Newbie
*

« Odpowiedz #36 : Kwiecień 10, 2011, 10:23:00 »

Racja! Święta prawda! Jest wiele kobiet bez makijażu!!! Nawet niektórzy mężczyźni wolą kobiety bardziej naturalne! Sam czasem patrzę na dziewczynę z centymetrową tapetą to w ogóle mi się nie podoba.. Przyjmuje maskę, by być akceptowaną, a nie zdaje sobie sprawy, że bez make upu też byłaby akceptowana Mrugnięcie
Także polecam dziewczyną naturalność!!!!!!!!!!! A makijaż na jakieś szczególne okazje, od święta Uśmiech
Moja mama się również nie maluje i przeżyła tyle lat Uśmiech Mam wiele koleżanek, które się nie malują i są szczęśliwe w związkach, choć mają kompleksy, ale faceci też mają kompleksy i dziewczyny jakoś je akceptują.
Także powoli zmieniam zdanie co do operacji.. Choć już wytrwałem w kolejce i zrezygnować? Sam nie wiem Mrugnięcie Ale może znajdę osobę, która to zaakceptuje, ten mój cholerny dół.. Nikt nie jest idealny Uśmiech
trelemorele86
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 11, 2011, 03:06:50 »

Ja mam 24 lata i tez sie zbytnio nie maluje. co najwyzej od swieta(wesela itp.) i to jakos delikatnie, nigdy malowanie na co dzien mnie nie pociagalo a i wychowalam sie w srodowisku gdzie moja mama  czy tez kolezanki nie "tapetowaly" sie na co dzien. Doceniam kobiety ktore dyskretnie podkreslaja swoja urode i wiedza co to sztuka makijazu czyli co, gdzie i kiedy. Jak to moja bialorusinska kolezanka pewnego dnia stwierdzila gdy w akademiku szykowalysmy sie na imepreze i zapytana o zdanie na to jak wygladamy odpowiedziala:"Zalezy co chcecie tym wygladem osiagniac dziewczyny?"  Szok  Ponadto kobiety sie maluja a mezczyzni wyciskaja na klate... Język

Dolek jest sprawa bardziej zlozona bo jednak "kroic sie" jedynie ze wzgledow kosmetycznych nijak do mnie nie przemawia, jednak gdy wada jest duza i powoduje problemy zdrowotne to jestem za. Tak naprawde wiekszosc zdjec, ktore do tej pory przegladam tutaj wydawala mi sie zupelnie w porzadku i na pewno nie poddala bym sie z takim wadami operacji.
 Gdy ma sie "ten dolek" to jednak troche czujemy sie inni i byc moze u niektorych powoduje to uwlaczanie naszej meskosci, kobiecosci. Buzia na kłódkę   Moze wiek i stan cywilny w podejmowaniu decyzji tez ma znaczenie bo chyba jestesmi bardziej samokrytyczni wobec siebie gdy tych lat mamy nascie a nie np. 30;-) Tak jak i zmienia sie nam patrzenie na siebie tak i na pewne sprawy...

Co do akcepatacji siebie dodam tylko,ze znam jedna osobe z PE, ktora poddala sie operacji choc bardzo dlugo sie decydowala bo az 2 lata. Mimo wsparacia ze strony rodziny , partnera i przyjaciol i zapewnianiu,ze dolek jest ok czula sie sfrustrowana, "inna", jakos niedowartosciowana mimo ze, osoby wkolo postrzegaly ja jako atrakcyjna...W koncu doszlo jednak do operacji i generalnie banan z twarzy tej osoby nie schodzi do dzis;-)
Akceptacja siebie samego jest sprawa indywiudalna i zaluje,ze nie mozna jej kupic w aptece w jakiejs pigulce bo na pewno wiele osob by skorzystalo...

Triel
Newbie
*

Reputacja: +7/-0

« Odpowiedz #38 : Kwiecień 11, 2011, 11:20:52 »

Falbanko weteranko przykre,że Twoja operacja nie powiodła się tak,jak byś chciała,ale mogę pokusić się o stwierdzenie,że los Ci to wynagrodził w osobie wspaniałego,kochającego męża  Uśmiech Akceptuje Cię taką,jaką jesteś,kocha i to jest najwspanialsze! Pozazdrościć  Duży uśmiech

Operowana metodą Nussa 23.11.2010 w Poznaniu (2 płytki)

http://www.pustamiska.pl/
Soae
Newbie
*

« Odpowiedz #39 : Kwiecień 11, 2011, 11:23:16 »

wg mnie prawdziwy makijaz to taki ktorego nie widac
ale mniejsza z tym

nikt mi nie odpowiedzial ze dziewczyny sie maluja bo 90% innych kobiet sie maluje i to jest drugi glowny powod
dziewczyna powiedziala mi kiedys ze zaklada makijaz juz automatycznie, to jest jak rytual
mi to zakrawa na strach przed odrzuceniem przez reszte spoleczenstwa

wiadomo: jezeli jestesmy ini niz grupa/spoleczenstwo to nas odrzuca, a samotnosc oznacza smierc (doslownie), wiec chemy byc jak najbardziej podobni do reszty (ubieramy sie podobnie, nasz plan dnia jest podobny, zakladamy makijaz bo inni to robia itd)

ale czasami osobnik jest inny w jakis sposob i jednak nie boi sie odrzucenia, to grupa boi sie ze go straci, ale trzeba przejawiac pewnosc siebie (akceptacja samego siebie musi miec oparcie na czyms wewnatrz, bez poczucia samo-wartosci nie ma akceptacji i pewnosci siebie)

jezeli uwazmy ze wady przewazaja nad naszymi zaletami to nigdy nie poczujemy poczucia samowartosci bo nie da sie oklamac samego siebie

wiekszosc tego forum to szkielety w gimn lub liceum ktorzy nic nie osiagneli w zyciu
a ta wada naprawde siada na psychike, bez ciezkiego przeciwbalastu (np swietnie rozbudowane cialo) bedzie ciezko

dziewczyny maja pod tym wzgledem gorzej (tylko te mniej atrakcyjne), ale  z drugiej strony moga sie rozebrac dopiero kiedy chlopak juz sie zakocha i mu wszystko jedno bo jego mozg pomija wszystkie wady dot. tej osoby;)
Nata.x33
Newbie
*

Reputacja: +4/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 22, 2011, 08:04:41 »

Mam prawie 15 lat. Równiez mam PE . Czuje sie z nim bardzo źle. Smutny tu są fotki : http://www.pectus.pl/index.php/topic,3070.0.html
zdecydowac sie na operacje .?
bella
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #41 : Listopad 28, 2011, 12:28:53 »

hej ! tak sie ciesze, ze znalazlam to forum! Cierpie na PE odkad pamietam, strasznie znosilam okres dziecinstwa i dorastania a teraz PE ma negatywny wplyw na moje poczucie wlasnej wartosci. Zastanawiam sie, czy jeszcze NFZ refunduje zabiegi metoda Nussa albo czy sa dostepne nieoperacyjne zabiegi dla kobiet-np. miseczki prozniowe? Chetnie wstawie zdjecia, obiektywna opinia mile widziana.
Screwit
Newbie
*

« Odpowiedz #42 : Grudzień 02, 2011, 10:00:12 »

Hej, ja miałam operację 26 maja br. w pełni refundowaną przez NFZ i myślę, że od tego czasu nie przestali ich refundować Uśmiech  Niestety o miseczkach próżniowych nic nie wiem, może poszperaj w internecie.
I podzielam Twoją radość z powodu znalezienia tego forum - ja się bardzo cieszyłam, że nie tylko ja mam taki problem Mrugnięcie A poza tym dopiero na tym forum dowiedziałam się o metodzie Nuss'a. I dzięki temu mam dziś prostą klatkę (no, prawie...).
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #43 : Grudzień 03, 2011, 12:13:51 »

Operacja jest refundowana , spokojnie Mrugnięcie
Jedynie czasami chcą aby kupić płytke na własny koszt ale to jest jeśli dobrze pamiętam w okolicy 100zł Uśmiech

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
hone_y
Newbie
*

« Odpowiedz #44 : Luty 05, 2012, 01:24:32 »

a ja jutro mam wyciagnie plytek juz:) troche sie denerwuje, ale w koncu kazdy z 'nas' musi przez to przejsc:) Czeka mnie calonocna podroz do Poznania, jak wroce zdam wam relacje jak bylo-pozdrawiam wszystkie Panie i Panow tez!:)
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
alkohol na fv - źródło - market analysis - prosto z tego źródła - kalendarzyki