PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Styczeń 17, 2019, 10:36:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: POMPKA- relacja>>>>>> UP-date po 6 miechach !!!!!!!  (Przeczytany 54554 razy)
FLAY
Newbie
*

Reputacja: +8/-4

Zobacz profil Email
« : Listopad 30, 2007, 11:35:53 »

Witam!
5 września stałem sie posiadaczem niemieckiego urządzenia:

Całość była starannie opakowana w pudełko. W środku była popmka, wymienna ,,gruszka", miarka do mierzenia postępów w leczeniu i instrukcja obsługi po polsku ;]

A teraz do rzeczy:
Pierwszy raz pompkę założyłem 15 września pod okiem lekarza ( na wizycie w Poznaniu),  wrażenie jakby ktoś mi klate wyrywał, trochę nieprzyjemne. Gdy próbowałem wstać co było naprawde ciężko zrobić pompa sie oddessała i odpadła hehe. Następne próby założenia wykonywałem sam w domu, można powiedzieć że przez pierwszy tydzien uczyłem sie tego zakładac. Przyznam że czasami mnie bolało i to dość znacznie, niekiedy musiałem wypuśćić troche powietrza z miseczki...  Zaczynałem od sesji 15 min zwiękoszając o kolejne 15 min każdego dnia.
Z czasem coraz bardziej wypompywywałem klate aż po ok. półtora tyg klata zaczeła sie stykać z wizjerem. Cała filozofia polega na tym że po zdięciu miseczki klata wraca do poprzedniegu stanu, ażeby  utrzymać ją w stanie uniesienia trzeba dosyć solidnie przyłożyć sie do  ćwiczeń mieśni piersiowych aby to one utrzymywały cały kościec . Cyli pompka rozluźnia mostek, rzebra ( sam sie zdziwiłem ze podciśnienie tak działa-  kości są jak z waty, dlatego niezaleca sie uprawiania sportów walki w czasie kuracji gdyż sztywność klatki jest mocno osłabiona... ) a miesnię mają za zadanie utrzumać klate w ,,nowej pozycji". Obecnie po zdięciu pompki klata na jakieś pół godziny zostaje w tej pozycji uniesienia i potem opada. W pierwszych dniach odrazu po zdięciu sie cofała...śmiało można wyciągnąc wniosek że  postęp jest.

Efekty ocencie sami:

1. Przed rozpoczęciem kuracji:

na wdechu, napięcie mięśni:

2. W trakcie leczenia: zdięcia robione chwile po zdięciu urządzenia
po tygodniu

po 2 miesiącach
mostek ładnie zaokrąglony

widać jak klata przylega do wizjera ;]

na wdechu napięte mięśnie ( porównaj ze zdięciem przed kuracją Mrugnięcie

Co wy na to?

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 03:39:54 wysłane przez FLAY » Zapisane
wdl
Newbie
*

Reputacja: +6/-2

« Odpowiedz #1 : Grudzień 01, 2007, 06:12:59 »

Dzięki za relację Uśmiech . Efekty widać i to duże. Ale  czy lekarz mówił Ci kiedy wreszcie mostek zostanie w swym położeniu na dłużej?
polikos18
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

« Odpowiedz #2 : Grudzień 02, 2007, 11:46:32 »

spoko jest,jak dla mnie to nie ma porównania z tym co bylo na początku jest dobrze nawet bardzo xD no własnie, nie wiadomo ile to trza nosic aby klatka pozostawala w tym samym miejscu tak jak po cwiczeniu?? rozumiem ze jeżdzisz do lekarza i jesteś pod jego stałą kontrolą? a czy te "kropki" na srodku to od tej pompki??/ czy taka twoja uroda;p,Aha ile wyniosla ciebie ta pompka???a i podstawowe pytanie ile masz lat?
FLAY
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2007, 03:40:36 »

Lekarz mi mówił że do 6 miesięcy używania są najlepsze efekty, potem jeszcze przez pół roku trzeba ćwiczyć i...można o pompe zapomnieć  Duży uśmiech. Jest duża szansa że do wakacji sie wylecze hehe.

rozumiem ze jeżdzisz do lekarza i jesteś pod jego stałą kontrolą? a czy te "kropki" na srodku to od tej pompki??/ czy taka twoja uroda;p,Aha ile wyniosla ciebie ta pompka???a i podstawowe pytanie ile masz lat?

http://www.pectus.pl/index.php/topic,493.0.html < tu jest temat o mnie + zdięcia sprzed kilku miesięcy jak jescze nie ćwiczyłem...

Teraz bede miał wyzyte w połowe grudnia, i następną za 3 miesiące.
Te kropki są spowodwane tym że chyba za dużo tej popmki używałem i pojawiły sie takie bąble z krwią. Napisano w instrukcji że trzeba odczekać do zagojenia więc teraz mam przerwe małą...były takie dni że po 6h nosiłem lol. A i właśnie może ktos myśli że im więcej noszenia tym lepszy  efekt, tu jest na odwrót, trzeba powoli systematycznie rozciągać klate...Pozdro

PS Następna relacja za ok miesiąc ;]

wdl
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2007, 11:02:03 »

Jeżeli na prawdę pompka wyleczyłaby Cię za 6 miesięcy myślę, że operacja odeszłaby wśród forumowiczów do lamusa Język Z niecierpliwością czekam na kolejne relacje Uśmiech
milla
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #5 : Grudzień 07, 2007, 12:56:56 »

ale jazda! ta pompka działa!. Na początku kiedy czytałam informacje na forum o tej pompce podchodziłam do nich raczej sceptycznie. Niesamowite!....ale? co z ludźmi którzy mają asymetryczne wady? czy o nich lekarze zapomnieli? Myślićie że ta pompka nadaje się dla osób z asymetrycznymi wadami?Niech ktoś coś napisze o tym. Proszę.
wdl
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Grudzień 07, 2007, 03:19:08 »

FLAY zapomniałem zapytać o jedną rzecz. Widzę, że ćwiczysz na siłowni. Mógłbyś wrzucić tutaj swój program oraz napisać od jakiego czasu pakujesz? Pozdro Uśmiech
FLAY
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Grudzień 07, 2007, 03:34:13 »

Miło że zauważyłeś iż ćwicze... Język

Od kwietnia br. konsekwentnie robiłem ok 100 popmek dziennie, raz mniej raz więcej w zależnosci od czasu. Bardzo dużo mi to dało.
 W wakacje zrobiłem cykl aerobicznej 6 wedera na brzuch ( dotrwałem!!! ) i musze przyznać że ,,kaloryfer" to miałem zaje##sty, zresztą do teraz jeszcze widać. Od czasu kiedy zaczełem używać popmki trenowałem na ławeczce  wyciskanie, rozpiętki - głównie klata. Bez żadnego planu, kiedy miałem czas to ćwiczyłem. Niedawno dokupiłem hantle i porządny gryf... dopiero od teraz zacznie sie prawdziwy pakering haha

Obecnie kolega rozpisuje mi 3-dniowy plan treningowy i dobrą dietke bo okres gdzie przybywa na sucho juz sie skączył. Prawdopodobnie z ,,nowym'' planem zaczynam od jutra  Duży uśmiech

PZDR
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2007, 03:36:39 wysłane przez FLAY » Zapisane
wdl
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Grudzień 07, 2007, 09:59:43 »

No stary podziwiam Cie, że zrobiłeś całą 6W. Ja max doszedłem do 16 dnia  Zawstydzony . Ale mięśnie brzucha i tak mi widać Uśmiech Pompki w jakim sensie Ci pomogły? Zmniejszyły dołek?
FLAY
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 08, 2007, 11:08:49 »

Pompki ładnie rozwinęły mi mięśnie klaty i pleców + dużo siła wzrosła ( zaczynałem od 10 dziennie, a potem były dni  gdzie nawet po 200 trzaskałem). Na początek bardzo polecam!

« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 11:10:35 wysłane przez FLAY » Zapisane
wdl
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Grudzień 08, 2007, 02:29:50 »

A jak z wadą? Zmniejszyła się przez pompowanie?
FLAY
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Grudzień 08, 2007, 04:37:47 »

A jak z wadą? Zmniejszyła się przez pompowanie?
wdl, widze że masz tysiąc pińcet pytań  Język wal na Pw zeby nie robić smietnika z mojego tematu...

...zmniejszyła sie no, , każdy rozwój mięsni na klacie sprawia że wada jest mniej widoczna i o to chodzi.
polikos18
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

« Odpowiedz #12 : Grudzień 27, 2007, 05:51:34 »

Flay moze napsizesz cos o efektach juz troche czasu minelo od ostatniej relacji??? moze juz zostales modelem i masz w nosie pectusow;p Teraz tak sobie mysle ze czemu ta pompka taka droga ciekawe ile kosztuje obecnie?przeciez 2 tys. to mim zdaniem sporo,przecież tam nie ma zadnych czesci cyfrowych,technika tez nie jakas zaawansowana,moze taka cena poniewaz jeden koles tylko tym sie zajmuje i ustala sobie cene z gory nie patrząc na nikogo,Czysta konkurencja by sie przydala xD,a moze ktos slyszal cos nowego o tych pompkach??? moze ktos jeszcze to sprzedaje??pozdrawiam piszcie all co wam sie nasunie po to te forum jest;p pozdro
FLAY
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Grudzień 27, 2007, 07:47:26 »

Efekty małymi kroczkami sie poprawiają, następną relacje dam w swoim czasie...  Mrugnięcie

Cena jest mała...jak na niemieckie realia. Niestety dla przeciętnego polaka to dużo i nie każdy moze sobie na to pozwolić. Przy produkji takiej pompki bieże udział kilka osób, nie jest to jakaś fabryka gdzie można obciąc koszty tego i owego stąd cena oscyluje w granicach ok. 1800zł ( zależy od kursu euro). 
Szkoda że osoby które po mnie kupiły pompke nie odzywają sie na forum, a wiem że jest ich kilka. Wtedy może byśmy mieli jakieś świerze informacje... PZDR

biteel
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Grudzień 27, 2007, 08:58:52 »

No przydaloby sie, twoja relacja jest swietna, ale nadal w Polsce malo informacji na temat tej pompki.
Jezeli ona faktycznie przynosi efekty STAŁE, to 1800zl to nie suma nie do zdobycia. Ci co maja PE chyba sie ze mna zgodza ze jezeli to naprawi nasze klaty to warto.
Pozdrawiam
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Zapomniałem hasła do konta - tłumacz symultaniczny Kraków - amateur handjobs - bartosz bielawski - tablety