PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 07, 2023, 02:28:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ataki paniki/nerwica a PE  (Przeczytany 5184 razy)
Rybik w Machinie
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Wrzesień 30, 2018, 01:18:37 »

Dzień dobry,

Czy ktoś z obecnych cierpiał może na ataki paniki? Jakieś dwa lata temu złapało mnie to pierwszy raz (szybkie bicie serca bez powodu w nocy, uczucie umierania, ogromny lęk, pogotowie itd.) - potem często się pojawiało, ale już jest lepiej.

Niedawno znowu zaczęły mi się trafiać takie epizody. Lekarze oczywiście twierdzą, że to od nerwów tylko i wszystko ok. Kardiolog stwierdził jedynie lekką niedomykalność zastawki trójdzielnej i niskie ciśnienie. Nigdy nie wiązałem tego z PE, nie mam aż tak dużej wady i lekarze nie zwracają na to uwagi. Ale od całkiem niedawna wiem, że PE powoduje takie wady zastawki, a taka wada zastawki niskie ciśnienie i to wszystko powiązane jest...

W każdym razie niedawno zauważyłem, że takie ataki mam często przy dużym wysiłku - dźwiganie czegoś po schodach na przykład w niewygodnej pozycji... Trafiło mi się to kilka razy ostatnio - wtedy się trzęsę, słabo mi, pocę się i czuję się jakbym miał zaraz zejść na zawał...

Zatem moje pytanie brzmi: czy ktoś z Was miał takie ataki przez PE? Czy to rzeczywiście problemy z nerwami?

Mam 30 lat, wada raczej się nie zmieniała od dawna już. Ale jednak jakby gorzej mi ostatnio z moim PE.
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 30, 2018, 11:05:59 »

Mam 28 lat i wydaje mi się że lekarze są bardzo ograniczeni wiedzą tak naprawdę co może ta wada tak naprawdę powodować oczywiście przy mniejszych przypadkach. Ja mam wadę około 2 cm i odkąd pamiętam ciemno przed oczami mi się robi przy większy wysiłku. Zrobiłem tone badań i niby wszystko w porządku ale nadal światło mi gaśnie Uśmiech

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
Rybik w Machinie
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 30, 2018, 11:19:54 »

Też tak uważam. Rodzina również zawsze mówiła mi od najmłodszych lat, że wymyślam i głupio gadam.
Przechodziłem dużo badań, ale w sumie żadnego pod tym kątem właśnie. Niby na RTG pozycja serca i sylwetka jest ok. Ale było to zdjęcie od przodu zawsze w wyprostowanej pozycji.
Jednak jakby nie było operacji bym nie chciał - nie mam do tego jaj chyba i boje się powikłań Mrugnięcie
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +51/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2018, 09:06:27 »

To jest część pamięci traumatycznej, tak się dzieje jeśli w okresie dziecięcym spotkało cię coś co zagrażało życiu. Powstaje potem prototyp tzw. wdruk - imprint, najczęściej przebudza się w nocy nad ranem, kiedy mózg wchodzi w fazę snu głębokiego. Mam to samo, można się tego pozbyć ale nie u nas, piszę to w kontekście polskiej psychiatrii i psychologii.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
peja301
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2021, 10:00:54 »

Tak, miewam podobne epizoty do Twoich, też mam niedomykalność zastawki mam 26l u mnie dodatkowo jest mrowienie głowy rąk i  nóg i nie wiem od czego to
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2021, 10:05:14 wysłane przez peja301 » Zapisane
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 14, 2022, 11:05:07 »

Czy robiłeś może badanie holter 24H?

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
na blogu autora - źródła - prosto z tego źródła - załóż forum - hartowanie indukcyjne