PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 07, 2023, 02:53:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kondycja  (Przeczytany 10893 razy)
seelk
Newbie
*

Reputacja: +3/-2

2944656
Zobacz profil WWW
« : Styczeń 19, 2007, 11:21:34 »

Witam!
Nie kazdy moze wie, ale jestem juz 6,5 roku po operacji (ta starsza metoda), chodzi mi jednak o to ze ostatnio bylem u kardiologa i powiedział mi abym się wiecej ruszał z tego wzgledu ze mam zwolnienie z WFu. Pojechałem wiec na basen i po przepłynieciu dwoch dlugosci na plecach (w ten sposob prawie sie nie mecze) sprobowalem przeplynac zabka i w polowie juz normalnie nie wyrabiałem.. Czy wy tez macie podobne odczucia? Ja sie przynajmniej bardzo szybko mecze, albo mam b. slaba kondycje.

Projektowanie stron internetowych

http://tworzenie-stron.info
Bida
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

6154534
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2007, 09:59:06 »

Co prawda jestem 6 miesięcy po Nussie ale kondycja beznadziejna... U mnie nawet nie idzie przepłynąć 3m w basenie... Powiem więc krótko... Kondycje wyrabiać tylko żeby być zdrowym bo Pectusy to urodzeni intelektualiści  Duży uśmiech
Kris_yul
Newbie
*

186567
« Odpowiedz #2 : Styczeń 20, 2007, 11:25:52 »

Dupa Balon
W 6 miesięcy po operacji miałem kondycję bardzo dobrą a żyjąc z płytą jeszcze ją polepszyłem.
Płetwa
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 21, 2007, 12:57:05 »

też mam słaba kondycje. niemiałem operacji. porobie pompi kilka seri i zdycham Smutny
suu
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 24, 2007, 10:42:13 »

mysle ze o kondycji nie ma mowy!trenowalam siatkowke siedem lat i zawsze zostawalam w tyle pomimo tego ze trenowalam jak moje kolezanki !robilam dokladnie to samo co one tylko w o wiele gorszym czasie!z biegu na 10 kilometrow bylam conajmniej o pol godziny gorsza!nigdy nie udalo mi sie osiagnac dobrych czasow!ale zawsze mialam satysfakcje z tego ze jednak to zrobilam!
Gosia
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 27, 2007, 10:55:49 »

Dlaczego tak kiepsko piszecie o kondycji, jestem 1,5 miesiaca po operacji , byłam na basenie , pierszym razen trochę tak innaczej , bałam sie o rusztowanie ( o płyty) , ale po pierwszym przepłynieciu długości basenu odpoczełam, nastepnie pięć długosci było ok, mały odpoczynek i jeszcze jedna piątka . W drugi dzień juz było ok przeplynełam 20 długości basenu, na codzień czuje płyty, przy szybkich chodzeniu mam zadyszkę ale na basenie jest ok , pływajać nie czuje nic. Nie chce robić z siebie bohatera ale uważam, że basem poprawia kondycje po nussie, jestem jeszcze na zwolnieniu lekarskim na basen chodze codziennie.
Pozdrawiam i zachecam na rozruszanie swoich mięśni w basenie, duzo tu zrobia checi :-))))
Snooki
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Grudzień 15, 2007, 10:35:39 »

Moja KOndycja tez zostawia wiele do zyczenia... Dzis wchodzilem do kolegi na 4 pietro... aach to zmeczenie pod jego drzwiami Język mhm... operacji jeszcze nie mialem... ale mysle o tym bo po operacji zaczlbym grubo cwiczyc Język
michal
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Grudzień 27, 2007, 09:16:21 »

jw. basen wyciąga! to najlepsze lekarstwo na wszelkie wady kregoslupa szkrywienia i w sumie to tez na PE
czasmi terzba uciekac 2km w spokojne miejsce...(nie kradne  Duży uśmiech, jezeli ktos uważa graffiti za sztuke to wie)
przeplywam po dnie basenu na jednym oddechu
kiedyś przy lepszej kondycji mogłem plywać żabką okolo 30min
klaurem (pewnie zle napisalem..) to teraz hmm z 5 basenów by bylo i potem tempo by trzeba zwolnic
na pleckach to można plywac  Chichot wieki...
delfinkiem to nawet nie mówie...
 jezeli chodzi o pompki to nie sprawdzalem ale 20 i leze...
o podnoszenie ciezarów (wyciskanie na ławeczce)
to okolo 4 serie po 15 powtórzen przy 25kg a wiecej nie próbowałem bo warunków nie mam...

jestem ciekaw jaką kondycje bym mial po operacji...  Niezdecydowany
Xsantes
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« Odpowiedz #8 : Maj 11, 2008, 04:28:09 »

Kondycje to mam wyśmienitą.

40 pompek - spokojnie

50- odczuwam wysiłek

60 - zdycham

70 - umieram

80 - rekorodowy wynik

---------------------------------------------------

Podnoszenie sztanig czy jak się to zwie ( nie znam się)

klapa, zapewne bym nie podniósł 50 Kg : ( żal

--------------------------------------------------

Podnoszenie za głowy ciężaru

20Kg- 10 seri po 15

rekord 50 kg - 3 razy : (

---------------------------------------------------

Podnoszenie się na drązku

10 - phi spoko mogę startować do gormu

20- czuć zmęcznie

30 - zdycham

35- umeram

40 rekord

----------------------------------------

Bieg- nie nawidzę tego gdyby nie klata zdefomowania bym mógł biegac jak zawodowiec.

Bieg- kiepsko ale jak trzeba speed w nogach dostane Język

---------------------------------------------

Rower- wogóle nie męcze się jeźdząc na rowerze Uśmiech  orzynajmniej jakiś plus. Cały dzień mogę jeździć i się nie zmęczę tylko jak zejde z roweru po jakimś czasie nogi się odzywają Język

-------------------------------------------------------------------

Szkoda, że wagę mam kiepską : ( 65 Kg bardzo mało i 182cm wzrostu żal
kajojto
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maj 15, 2008, 09:49:37 »

Tanis wszytsko co wyminiles oprcz biegu, jazdy narowerku to cwiczenia beztlenowa a wiec niaerobowy ktore nie wyrbaiaja kondycji a wytrzymalosc miesniowaa to sa 2 rozne rzeczy Mrugnięcie
no a gdybys kondycje mial wsymienita to z biegiem bys nei mial problemu Mrugnięcie ale nie martw sie bo na treningu aeorobowym robis sie najszybciej postepy co neistety potem prowdzi do pewnego rodzaju stagnacji, polecam HIIT Mrugnięcie
dabcio
Moderator
Newbie

Reputacja: +13/-3

gg:9078533 gg:9078533
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maj 25, 2008, 08:57:34 »

Ja z PE trenowałem piłkę nożną 8 lat i było wszystko OK! A teraz jestem 1.5 tyg po operacji (m. Nussa) i z płytka nie wiem jak będzie. Na razie jak dużo mówię to mi powietrza nie styka ;/

Operowany 14 maja 2008 metodą Nuss'a w CZD.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,788.0.html
1 luty 2011 wyjęcie płytki w CZD.

Szczęśliwy posiadacz prostej klaty! Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - odkryj więcej tu - tłumaczenie snów - ts2 space satellite - paczki swiateczne szczecin