PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 16, 2021, 10:38:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pojutrze nuss strach przed bólem  (Przeczytany 201 razy)
arek68
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Październik 04, 2021, 09:18:06 »

Cześć drogie pectusy, pojutrze mam nussa, mam 17 lat. Powoli zaczynam się stresować. Dodatkowo parę dni temu byłem u lekarze (nic związanego z klatką) okazało się że lekarz zna się na tej operacji wprawdzie sam jej nie robi, ale widzi pacjentów po niej i powiedział że część z nich bardzo mocno płytka boli. Przez to co powiedział sam zaczynam się stresować i to mocno. Czy naprawde jest tak źle że nic nie pomoga nawet morfina. Jak lekarz powiedział część pacjentów mówi „wyjmijcie to ze mnie nie daje rady” Jakieś rady macie, na jaki ból mam się nastawiać. Mam jeszcze jedno pytanie jak znieczuldnie wybrać zwykłe czy zewnątrzoponowe?
Wiktor2007
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 05, 2021, 02:18:05 »

Cześć Arek, wejdź może na fejsa na grupę "Korekcja PE/PC Poznań Wrocław Warszawa + inne" może tam szybciej ktoś Ci coś napisze.
Co do bólu, to pewnie poczytałeś tu na forum wypowiedzi osób, które to przeszły i każdy różnie to odczuwał. Jedni naprawdę drastycznie przechodzili pierwszy m-c, inni trochę lepiej, ale chyba każdy komu operacja przebiegła pomyślnie i uzyskał pożądany efekt, potwierdzał, że warto było, że ładna klatka zrekompensowała cierpienie.
Na pewno każdy stresował się przed operacją i na pewno każdy w jakimś stopniu boi się bólu, ale ból potrwa jakiś czas i przejdzie, a klatka już na zawsze pozostanie taka jak powinna być Uśmiech
Trzymam mocno za Ciebie kciuki. Jak już będziesz po i dasz radę, to koniecznie napisz coś do nas.
Bądź silny i odważny !!!!!!
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +51/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2021, 01:55:08 »

Ta część to niewielki odsetek. Przeważnie ból jest do wytrzymania. Na forum masz mnóstwo informacji na ten temat.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
kuba321
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Październik 11, 2021, 12:30:12 »

Cześć! Daj znać jak trzymasz się po operacji. Dla osób, które mają wątpliwości dotyczące dolegliwości bólowych - trzeba sobie zdać sprawę, że one będą, jednak z każdym tygodniem będą się zmniejszały. W moim przypadku najgorszy był drugi i trzeci dzień. Warto pamiętać jednak, że leki zawsze pomagają (nie zawsze całkowicie wyeliminują ból, ale spowodują przynajmniej, że będzie znośnie), a dodatkowo personel medyczny jest na twoje każde wezwanie, nawet w nocy. Swoje trzeba przejść, a z czasem będzie lepiej. Szybkiego powrotu do zdrowia!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kosze prezentowe kraków - tłumaczenie snów - choinki sklep internetowy - market analysis - kosze delikatesowe warszawa