PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 18, 2021, 03:08:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Klatka lejkowata a ćwiczenia  (Przeczytany 1431 razy)
szifuu
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Czerwiec 28, 2021, 12:41:53 »

Witam, mam 15 lat i mam lejkowatą klatkę piersiową, wada moim zdaniem nie jest aż taka duża, ale jednak trochę widoczna. Chciałbym się dowiedzieć czy dzięki różnym ćwiczeniom rozciągającym i na siłowni, dałbym radę chociaż zniwelować tą wadę.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 28, 2021, 09:27:39 »

Nie

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
szifuu
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 29, 2021, 05:19:50 »

Nie

A powiedziałby Pan czemu nie? Byłem u fizjoterapeuty i mówił że ćwiczeniami rozciągającymi na gumach da rade mnie z tego wyciągnąć, to jak to w końcu jest?

Dero
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 29, 2021, 11:07:50 »

Tu nie chodzi o rozciąganie a o to że aby wyprostować klatkę musi ona być utrzymywana we właściwej pozycji w sensie mostek musi byc wypchnięty przez okres kilku lat przy pomocy metalowej płytki 24/7 a nie tylko chwilowe wypchnięcie go nic nie da przy pomocy jakiś ćwiczeń czy pompki.
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 30, 2021, 08:08:58 »

Tak jak napisał Dero. Oczywiście zlikwidowanie przykurczy w wieku wzrostu organizmu może skutkować zahamowaniem postępu wady, ale szans na wyprostowanie itd. nie ma. Nie ma też udokumentowanych przypadków wyprostowania wady pompkami czy ćwiczeniami, ćwiczenia są tak czy siak wymagane, a operacja w wiekszosci przypadków to jedyna opcja i co więcej najgorsza. Co polecam? Fizjoterapeuta i z biegiem czasu jak sytuacja będzie tego wymagać zabieg.

kupiepompke31312
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 30, 2021, 10:57:43 »

Nie, dr Sydney Haje nie pomógł wyprostować tych klatek nieoperacyjnie setką pacjentów.

Dr orkiszewski też nie pomógł nikomu i nie udało mu się naprawić żadnej  lejkowatej klatki nieoperacyjnie, no po prostu nie da sie.

Nie ma gosci którzy na własną ręke wyprostowali lub są w trakcie takich jak Dylan Warrington.

Prosze was, 95% członków tego forum potrafi wyłącznie użalać się nad sobą, nad swoim losem i szuka zbawienia czy to z klatką czy płcią przeciwną czy jakąkolwiek sprawą w życiu na zewnątrz, żeby coś za was załatwiło robote.

Dzieje sie tak dlatego że jesteście leniwi i nie bierzecie życia we własne ręce, z takim podejściem nigdy nic nie osiągnięcie, nie ważne na jakiej płaszczyznie życia

Spoiler ja naprawiłem swoją lejkowatą klatke nieoperacyjnie w wieku 20-22 lata. Aaaa czyli jednak sie da tylko trzeba nie być leserem? Nie szukać wymówek, głupot itd? (czekajcie wiem jaka jest wasza wymówka, 20 lat to jeszcze młody, albo miałeś genetycznego farta albo coś jeszcze, ta? wymyślajcie do woli zewnętrzne przyczyny, jeśli ucisza to wasze sumienie, mówcie sobie że nie da sie nic w tym kraju osiągnąć bo rząd kradnie itd.)

Młody po pierwsze musisz stać idealnie prosto, polecam ci wszystkie możliwe retrakcje na łopatkach robić, trzymać głowe prosto- nie zadzierać karku do przodu. Nie możesz mieć banana w odcinku lędzwiowym, generalnie fizjoterapeuta pomoże ci dobrać pod ciebie indywidualnie ćwiczenia na poprawe postawy. Pamietaj że odpowiednia postawa  to proces a nie coś co sie robi i już jest.

Obejrz sobie

https://www.youtube.com/watch?v=qrT5ka_1vA4&t=356s&ab_channel=MarekOrkiszewski

Jakbyś chciał to mi napisz jakiś kontakt do siebie  na pw.  To moge ci coś popomagać... a i nie słuchaj ich, oni są starsi od ciebie, ale bynajmniej nie mądrzejsi. Ty będziesz za 5, 10 lat miał fajne życie, spełniał marzenia a oni dalej będą na tym forum siedzieć i lamentować. To są goście którzy jak mają coś załatwić w banku to biorą ze sobą żone, bo sami sie boją jechać....

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 01, 2021, 08:37:49 »

Te wyprostowane klatki lejkowate to tak naprawdę skorygowane wady postawy. Dużo osób z klatką lejkowata ma tylko problem z mostkiem, tego ćwiczeniami się nie koryguje.

kupiepompke31312
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Lipiec 02, 2021, 06:32:42 »

a nie mówiłem kandur? szukasz przyczyny na zewnątrz, próbujesz odsaperować tych którym się udało od  siebie żeby obronić swoje wrażliwe ego.  Ludzie po 60stce prostują zęby aparatami ortodontycznymi i ty mozesz dokladnie to samo zrobić z twoim mostkiem. Ja mialem tak głęboką wade że pojawiły sie u mnie problemy zdrowotne, a teraz juz nie mam, bez żadnej operacji. Ale jak ktoś myśli że pompka za niego wykona całą robote, albo że lekarz wykona za niego wszystko, albo że będzie pozytywnei myślał i wszystko się samo stanie, to z pewnością poniesie spektakularną porażke. Ja wam niesie dobrą nowine, a wy nie chcecie jej przyjąć, nie dlatego że nie jest dobra ale dlatego że wymaga od was pracy. Co więcej gdyby któryś z was  podniesł rękawice to może wymięknąć, to by oznaczało że jest słaby że z nim jest coś nie tak, a tego nikt nie chce przyznać, dlatego będziecie siedzieć w swoim małym bezpiecznym świecie. ( Waszą odpowiedzią będzie kolejne szukanie przyczny na zewnątrz, lub twierdzenie ze to ze mna jest coś nie tak skoro tak twierdze, że jestem naiwny itd )
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Lipiec 04, 2021, 06:05:09 »

Zamiast pisać daj zdjęcia przed i po oraz RTG przed i po.

Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #9 : Lipiec 05, 2021, 11:34:24 »

a nie mówiłem kandur? szukasz przyczyny na zewnątrz, próbujesz odsaperować tych którym się udało od  siebie żeby obronić swoje wrażliwe ego.  Ludzie po 60stce prostują zęby aparatami ortodontycznymi i ty mozesz dokladnie to samo zrobić z twoim mostkiem. Ja mialem tak głęboką wade że pojawiły sie u mnie problemy zdrowotne, a teraz juz nie mam, bez żadnej operacji. Ale jak ktoś myśli że pompka za niego wykona całą robote, albo że lekarz wykona za niego wszystko, albo że będzie pozytywnei myślał i wszystko się samo stanie, to z pewnością poniesie spektakularną porażke. Ja wam niesie dobrą nowine, a wy nie chcecie jej przyjąć, nie dlatego że nie jest dobra ale dlatego że wymaga od was pracy. Co więcej gdyby któryś z was  podniesł rękawice to może wymięknąć, to by oznaczało że jest słaby że z nim jest coś nie tak, a tego nikt nie chce przyznać, dlatego będziecie siedzieć w swoim małym bezpiecznym świecie. ( Waszą odpowiedzią będzie kolejne szukanie przyczny na zewnątrz, lub twierdzenie ze to ze mna jest coś nie tak skoro tak twierdze, że jestem naiwny itd )

Z pewnością Ty tylko jedyny próbowałeś naprawić klatkę bez operacji... Sprzedaż pompek nie idzie?
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +51/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Lipiec 12, 2021, 07:02:44 »

Wg mnie i mojej wiedzy da się w niektórych przypadkach wyprostować nieoperacyjnie, ale żeby to zrobić musisz mieć dobrego specjalistę, którego u nas nie ma, pełne badania i duuuuuzo czasu. Większość z nas nie ma tego czasu i wybiera operację. To nic przyjemnego, ale tak samo jest z psychiką i psychiatrami. Nikt tutaj nie ma czasu ani pieniędzy na terapię pierwotną stąd szybkie rozwiązania. Musimy się z czegoś utrzymywać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 07:30:59 wysłane przez Kriter » Zapisane

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Piotr20
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Lipiec 28, 2021, 05:55:05 »

Sam nic nie zrobisz. Jak chcesz spróbować to polecam pojechać do Poznania nie wiem czy jest jeszcze ktoś kto się tym w Polsce zajmuje.
https://www.pectuspolska.com
A tu link do Dr. Sydney Haje, który wymyślił sposób, niewymagający operacji i dający jakieś efekty.
http://www.orthopectus.com.br/eng/
Generalnie nawet jak się zdecydujesz na Nussa to ćwiczenia + ewentualnie pompka albo orteza od dr. Orkiszewskiego (tego z Poznania), pomagają rozluźnić klatkę i efekty dzięki temu są podobno lepsze.
A co do sposobu bez operacyjnego to nie zawsze on daje oczekiwane efekty, operacja też nie. Wydaje mi się, że zależy od tego jak dużą masz wadę. Ćwiczenia i dmuchanie balonów to ok godziny dziennie plus pompka i orteza, więc sposób tak jak ktoś już wyżej napisał jest czasochłonny. Nie robiąc tego codziennie nie ma co liczyć na efekty. Czas leczenia to też zazwyczaj 1-3 lat, dużo osób poddaje się po drodze. Nie wiem jak duża jest twoja wada, ale uważam, że jak chcesz coś zrobić bez operacji to powinieneś pojechać na konsultację do Poznania.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kosze prezentowe kraków - wypadki - dodatkowe info - ts2 space satellite - komora śrutownicza