PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 16, 2021, 11:42:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nuss z płytką założoną z jednej strony od wewnątrz a z drugiej od zewnątrz?  (Przeczytany 97 razy)
ardian_pose
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Październik 01, 2021, 08:58:50 »

Jestem takim właśnie przypadkiem (wiek 29, Ravitch+Nuss 31.05.2021), i prosiłbym takie osoby o podzielenie się tym doświadczeniem. Miło by było gdyby ktoś się nim podzielił najpóźniej 14 października bo dzień później mam wizytę u mojego chirurga.

W moim przypadku, żebra z prawej strony pod mostkiem zechciały trochę wrócić na swoją pozycję, możliwe że przy pchaniu do środka spowodowało to co wklejam poniżej. To taki Picasso-przewraca-się-w-grobie-owy szkic tego w jakiej pozycji się teraz znajdują żebra tuż pod mostkiem. Zielona linia to prawe żebra i ich pozycja w porównaniu do poprawnej pozycji pokazanej linią białą. Dodatkowo, prawe żebro wysunięte jest do przodu o około centymetr.

Jakieś jeszcze inne rzeczy które mnie martwią to fakt że teraz mogę wymacać końcówkę płytki również po stronie gdzie była zamontowana od wewnątrz, pomiędzy dwoma żebrami (lecz nie wykluczam opcji że tak było od samego początku, choć ja bym się nie odważył powiedzieć ani że to jest i było od wewnątrz ani od zewnątrz), oraz wieczne problemy po stronie lewej gdzie płytka jest zamontowana od zewnątrz: ból jakby się kąt zmienił i płytka się wbijała w żebro, oraz pieczenie którego akurat nie da mi się niczym opisać (nie chodzi o poziom bólu, lecz po prostu o to że nie potrafię sobie wyobrazić co mogłoby to powodować). Dziś szczególnie nasila się to pierwsze czyli jakby płytka wbijająca się w żebro, lekko niżej niż tam gdzie zwykle ją czułem.

Nacisk żeber na płytkę i vice versa się przez te 4 miesiące prawie wcale nie zmniejszył, co może być też spowodowane faktem że mostek od operacji zapadł się o 1-1.5cm, więc żebra nad płytką mogły się o parę/kilka milimetrów ścisnąć.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
odkryj więcej tu - kliknij to - agencja fotograficzna warszawa - prosto z tego źródła - druknawszystkim.pl