PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 11, 2021, 08:27:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Po Nussie powstała arytmia serca  (Przeczytany 1492 razy)
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« : Październik 27, 2020, 11:41:59 »

Hej,

Jestem 2,5 roku po operacji Nussa w kwietniu 2021 będę miała wyjmowna płytkę o ile wirus niczego nie pokrzyżuje.
Od momentu włożenia płytki ciagle czułam takie mocne pojedyncze uderzenia serca, w ostatnim czasie strasznie to się nasiliło wiec poszłam zrobić badanie holtera.

W badaniu wyszło że mam lekką arytmię serca najprawdopodniej spowodowaną moją anemią, dostałam delikatny lek beta bloker plus picie żelaza na pozbycie się anemii. Jednak nadal odczuwam te dziwne uderzenia serca, które mnie przerażają.

Nie mogę przez to normalnie funkcjonować, od miesiąca żyje w stresie,  razem z napadami paniki.
Jestem wycieńczona tym wszystkim.

Czy miał ktoś podobnie po operacji Nussa ??

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2020, 06:56:49 »

Ja mam też arytmię, kardiolog twierdzi, że sama klatka może być przyczyną arytmi, sprawdź też tarczycę, zdrówka!
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 13, 2020, 08:29:32 »

Czasami tak jest po Nussie. Z tego co pamietam ktos mial podobny przypadek na nieistniejącym juz forum pectusinfo.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 19, 2020, 10:14:58 »

Tarczycę sprawdziłam i wszystko jest ok, w moim przypadku lekarze twierdzą, że przyczyną arytmii jest anemia wywołana spadkami żelaza.

Ale nadal nie wiem czy to faktycznie przez to.

Szkoda, że tamto forum zniknęło 😒

piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 22, 2020, 08:14:23 »

Z tego co pamiętam to masz źle założoną płytkę, na moje powinnaś wyciągnąć ją jak najszybciej.

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 24, 2020, 11:00:26 »

Czasami arytmię powduje właśnie odciążenie serca, paradoksalnie. Serce pracowało załóżmy 20 lat pod obciążeniem, po 20 latach unoszą ścianę klatki i to wtedy jest anomalia dla tego serca.
Zobacz nawet tuaj:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7291709/

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 30, 2020, 11:33:49 »

Z tego co pamiętam to masz źle założoną płytkę, na moje powinnaś wyciągnąć ją jak najszybciej.

Gdyby tak było to raczej lekarz powinien to zauważyć, nosze ją ponad 2,5 roku.
Miałam robione echo serca rok temu i nic tam złego z sercem nie było. Wszystkie parametry prawidłowe nic nie było uszkodzone.

piurek10
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Grudzień 01, 2020, 10:43:19 »

O Pawlaku ja już mam wyrobione zdanie, byłem tam dwa razy. Pamiętam jak ostatnim razem była dziewczyna na wyciągnięciu i też narzekała na jakieś problemy cały czas. Dopiero przy operacji okazało się że aorta przyrosła do blachy. Przy wyciaganiu dziewczyna prawie się wykrwawiła. W Polsce nie robi się tomografii, wszystko jest na czuja.

Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 07, 2020, 05:26:33 »

O Pawlaku ja już mam wyrobione zdanie, byłem tam dwa razy. Pamiętam jak ostatnim razem była dziewczyna na wyciągnięciu i też narzekała na jakieś problemy cały czas. Dopiero przy operacji okazało się że aorta przyrosła do blachy. Przy wyciaganiu dziewczyna prawie się wykrwawiła. W Polsce nie robi się tomografii, wszystko jest na czuja.

Wiem, że zdarzają się różne skutki uboczne tej operacji, mam nadzieje, że w moim przypadku nic takiego nie ma.
Chociaż znam tez przypadki, że podczas operacji było uszkodzone płuco itp także nie zawsze jest kolorowo i powiem, że bardzo się boje operacji wyjęcia.
Wszyscy mówią, że to pikuś w porównaniu do wlozenia, jednak mimo wszystko nadal jest to poważna operacja skoro mogą zdarzyć się takie rzeczy.

A z tą dziewczyna jest wszystko ok?? Czy nie wiesz jak to się skończyło w jej przypadku.

piurek10
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 08, 2020, 06:09:38 »

Wiem tyle że przeżyła.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kontynuuj czytanie - kliknij aby przeczytać - choinki sklep internetowy - dodatkowe info - kalendarzyki