PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Listopad 26, 2020, 07:17:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy warto robić operacje?  (Przeczytany 485 razy)
invincible
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Październik 04, 2020, 08:57:44 »

Cześć
   Mam 13 lat, 169 wzrostu i ważę 54kg. Od urodzenia mam dołek, choć zaczął mi on przeszkadzać dopiero niedawno. Gdy byłam młodsza ćwiczyłam i pływałam na basenie ponad 2 lata, niestety moje wysiłki nic nie dały. Od jakiegoś czasu również rodzice, zauważyli że szybciej się męczę. Jestem już po okresie szybkiego wzrostu i za 2 miesiące (dokładnie 8 grudnia) będę miała operacje metodą  Nussa (2 płytki). Moja wada jest asymetryczna (prawa strona klatki jest niższa). Do tego mam jeszcze skoliozę (ok 16 stopni) i niedomykalność zastawek. Operacje mam mieć w Bydgoszczy, a operować ma dr Gałązka. Przez wadę jestem bardzo nieśmiała. Jestem już po wszystkich badaniach, i codziennie mam rehabilitacje przygotowującą do zabiegu. Powoli zaczynam się trochę stresować.
          I związku z tym mam parę pytań. Po pierwsze czy w tym wieku operacja bardzo boli? Czy ilość płytek w moim przypadku zależy od asymetrii czy czegoś innego? Czy mając 2 płytki ból może być większy? Czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce? Czy po zabiegu może się okazać że będę miała 1 płytkę a nie 2? Czy na pewno warto poddać się operacji? Przeprasza za tyle pytań, mam nadzieje że was nie zmęczyły i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2020, 11:42:55 »

Kwestia bólu to indywidualna sprawa, przygotuj się na to, że na początku będzie bolało.
A jak będzie później... niestety nikt nie odpowie ci na to pytanie. Wiek nie ma nic do rzeczy w kategorii bólowej.

Lekarz decyduje ile włoży płytek i to wszystko jest zależne od wady.
Ja również mam skoliozę oraz asymetryczna klatkę i noszę jedną płytkę.

Operacji warto się poddać jeśli zapadnięty mostek wyrządza dużo szkód, ja miałam ucisniete serce oraz przesunięte w lewa stronę. Nie miałam innego wyjścia, musiałam zrobić operacje aby później nie mieć poważniejszych problemów kardiologicznych. Mi klatka nigdy nie przeszkadzała pod względem wizualnym zaakceptowałam ją i nigdy się jej nie wstydziłam.

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 05, 2020, 08:55:10 »

Ja bym Ci odradził Bydgoszcz z tego co słyszałem to nie jest dobre miejsce. Zapytaj ile szpital wykonuje takich operacji, pewnie bardzo mało. Z tego co pamiętam to nie wsadzają więcej niż jedna płytkę. Możesz powiedzieć jaką masz wadę (ile cm). Z opisu problemu wynika że sprawa jest poważna. Jeżeli można poczekać ja był tak poczekał gdzieś do 20 roku życia. W twoim wieku jeszcze rośniesz oraz klatka jest jeszcze bardzo plastyczna co może się wiązać z problemami oraz po wyciągnięciu płytki z nawrotem wady.

Co do miejsca operacji większość osób w Polsce decyduje się na Poznań. Główny lekarz od tych klatek z Poznania ma mega doświadczenie, wykonują bardzo często operacje na bardzo poważnych wadach i zazwyczaj efekt jest super. Niestety ma słabe podejście do pacjenta, brak mu empatii i zrozumienia. Jak coś pójdzie nie tak to próbuje się z tego w trochę chamski sposób wyplątać. Taki typowy cwaniak.

Co do innych miejsc ludzie w m mniejszym stopniu raczej polecają Wrocław, Kraków oraz Gdańsk (dobry ale przy mniejszych wadach, brak kolejek)

W twoim przypadku na pewno bym się skonsultował jeszcze w innym miejscu.

Co do pytania czy warto....
Moim zdaniem.... tak bardzo.
Inaczej do końca życia będziesz żałowała

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
invincible
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 05, 2020, 05:00:17 »

Dzięki za wasze odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmierzyć wadę i czym?
Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #4 : Październik 06, 2020, 11:34:08 »

Na Twoim miejscu na pewno zmieniłbym miejsce wykonywania operacji.
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 19, 2020, 10:43:33 »

Wadę powinien zmierzyć lekarz który kwalifikuje do operacji.
Wskaźnik hallera/hellera (nigdy nie pamietam jak to się nazywa) wylicza lekarz na podstawie tomografii komputerowej klatki.

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 21, 2020, 10:30:22 »

Cześć
Jak głęboką masz wadę? Teraz się boisz, ale jak wszystko się uda to potem będziesz zadowolony. Klatka się sama nie wyprostuje.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
nasza strona internetowa - moja strona - świąteczne kosze - źródło - market analysis