PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 11, 2021, 08:08:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy warto robić operacje?  (Przeczytany 2029 razy)
invincible
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Październik 04, 2020, 08:57:44 »

Cześć
   Mam 13 lat, 169 wzrostu i ważę 54kg. Wskaźnik hallera wynosi u mnie 5,2 Od urodzenia mam dołek, choć zaczął mi on przeszkadzać dopiero niedawno. Gdy byłam młodsza ćwiczyłam i pływałam na basenie ponad 2 lata, niestety moje wysiłki nic nie dały. Od jakiegoś czasu również rodzice, zauważyli że szybciej się męczę. Jestem już po okresie szybkiego wzrostu i za 2 miesiące (dokładnie 8 grudnia) będę miała operacje metodą  Nussa (2 płytki). Moja wada jest asymetryczna (prawa strona klatki jest niższa). Do tego mam jeszcze skoliozę (ok 16 stopni) i niedomykalność zastawek. Operacje mam mieć w Bydgoszczy, a operować ma dr Gałązka. Przez wadę jestem bardzo nieśmiała. Jestem już po wszystkich badaniach, i codziennie mam rehabilitacje przygotowującą do zabiegu. Powoli zaczynam się trochę stresować.
          I związku z tym mam parę pytań. Po pierwsze czy w tym wieku operacja bardzo boli? Czy ilość płytek w moim przypadku zależy od asymetrii czy czegoś innego? Czy mając 2 płytki ból może być większy? Czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce? Czy po zabiegu może się okazać że będę miała 1 płytkę a nie 2? Czy na pewno warto poddać się operacji? Przeprasza za tyle pytań, mam nadzieje że was nie zmęczyły i z góry dziękuje za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2021, 08:56:48 wysłane przez invincible » Zapisane
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2020, 11:42:55 »

Kwestia bólu to indywidualna sprawa, przygotuj się na to, że na początku będzie bolało.
A jak będzie później... niestety nikt nie odpowie ci na to pytanie. Wiek nie ma nic do rzeczy w kategorii bólowej.

Lekarz decyduje ile włoży płytek i to wszystko jest zależne od wady.
Ja również mam skoliozę oraz asymetryczna klatkę i noszę jedną płytkę.

Operacji warto się poddać jeśli zapadnięty mostek wyrządza dużo szkód, ja miałam ucisniete serce oraz przesunięte w lewa stronę. Nie miałam innego wyjścia, musiałam zrobić operacje aby później nie mieć poważniejszych problemów kardiologicznych. Mi klatka nigdy nie przeszkadzała pod względem wizualnym zaakceptowałam ją i nigdy się jej nie wstydziłam.

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 05, 2020, 08:55:10 »

Ja bym Ci odradził Bydgoszcz z tego co słyszałem to nie jest dobre miejsce. Zapytaj ile szpital wykonuje takich operacji, pewnie bardzo mało. Z tego co pamiętam to nie wsadzają więcej niż jedna płytkę. Możesz powiedzieć jaką masz wadę (ile cm). Z opisu problemu wynika że sprawa jest poważna. Jeżeli można poczekać ja był tak poczekał gdzieś do 20 roku życia. W twoim wieku jeszcze rośniesz oraz klatka jest jeszcze bardzo plastyczna co może się wiązać z problemami oraz po wyciągnięciu płytki z nawrotem wady.

Co do miejsca operacji większość osób w Polsce decyduje się na Poznań. Główny lekarz od tych klatek z Poznania ma mega doświadczenie, wykonują bardzo często operacje na bardzo poważnych wadach i zazwyczaj efekt jest super. Niestety ma słabe podejście do pacjenta, brak mu empatii i zrozumienia. Jak coś pójdzie nie tak to próbuje się z tego w trochę chamski sposób wyplątać. Taki typowy cwaniak.

Co do innych miejsc ludzie w m mniejszym stopniu raczej polecają Wrocław, Kraków oraz Gdańsk (dobry ale przy mniejszych wadach, brak kolejek)

W twoim przypadku na pewno bym się skonsultował jeszcze w innym miejscu.

Co do pytania czy warto....
Moim zdaniem.... tak bardzo.
Inaczej do końca życia będziesz żałowała

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
invincible
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 05, 2020, 05:00:17 »

Dzięki za wasze odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmierzyć wadę i czym?
Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #4 : Październik 06, 2020, 11:34:08 »

Na Twoim miejscu na pewno zmieniłbym miejsce wykonywania operacji.
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 19, 2020, 10:43:33 »

Wadę powinien zmierzyć lekarz który kwalifikuje do operacji.
Wskaźnik hallera/hellera (nigdy nie pamietam jak to się nazywa) wylicza lekarz na podstawie tomografii komputerowej klatki.

Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 21, 2020, 10:30:22 »

Cześć
Jak głęboką masz wadę? Teraz się boisz, ale jak wszystko się uda to potem będziesz zadowolony. Klatka się sama nie wyprostuje.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
invincible
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 12, 2021, 04:02:50 »

Jestem już miesiąc po operacji i mimo wcześniejszych obaw, czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce, efekt okazał się wspaniały.
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 20, 2021, 12:00:19 »

Jak się czujesz po operacji?

invincible
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 27, 2021, 11:35:43 »

Po operacji czyje się jak przed operacją,  nic mnie nie boli. Jedyne co mi przeszkadza to ograniczenia, najbardziej to że nie moge spać na boku.
Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #10 : Luty 04, 2021, 01:06:00 »

Jestem już miesiąc po operacji i mimo wcześniejszych obaw, czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce, efekt okazał się wspaniały.

Odnośnie miejsca to się jeszcze okaże. Nie chce Cie martwić ale efekt tuż po może nie odzwierciedlać efektu po całkowitym leczeniu,
X-LOL
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marzec 27, 2021, 02:45:27 »

Jestem po operacji w UCK w Gdańsku - blachę wkładałem w 2013 a wyjąłem w 2021. Polecam każdemu to miejsce, zwłaszcza dr Żurka Uśmiech
Efekt jest super, wszystko na dobrym poziomie. Operacja to była mega dobra decyzja, w końcu już nie myślę o klatce i tym kompleksie.

.....zawsze może być lepiej.bo jutro jest nowy dzień i zrób cos tym.....
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
tłumaczenie snów - paczki upominkowe toruń - kliknij aby przeczytać - ksw szkolenia bhp opole - market analysis