PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 30, 2020, 10:30:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gdzie się najpierw udać?  (Przeczytany 370 razy)
adriano96
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Wrzesień 15, 2020, 05:40:04 »

Witajcie, posiadam lejkowatą klatkę piersiową i chciałbym ją zbadać czy moja wada pływa jakoś negatywnie na moje narządy/ wydolność itd.. czy to tylko kwestia wyglądu. Nie zależy mi na operacji gdy będzie to tylko kwestia estetyczna.

Jak myślicie gdzie powinienem się najpierw zgłosić?
Do lekarza rodzinnego i prosić go o skierowanie do specjalisty np. torakochirurg-a. Czy jest tak możliwość, wypisze mi takie skierowanie? Bądź ewentualnie badania, tylko o jakie prosić?

Czy lepiej od razu uderzać prywatnie do specjalisty(torakochirurg)?
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2020, 03:12:18 »

Najlepiej iść do lekarza rodzinnego, obecnie raczej będzie to teleporada, prawdopodobnie też będzie problem z dostaniem się do poradni torakochirurgicznej, chwilowo lepiej się wstrzymać dopóki sytuacja w służbie zdrowia nie unormuje się. Lekarz rodzinny obecnie na lejkowatość wystawia skierowanie do ortopedy, dlatego trzeba nakierować lekarza, żeby wystawił skierowanie do torakochirurga. Badania to rtg płuc normalne i boczne, czasami można dostać skierowanie na spirometrię, bardzo rzadko dostaje się skierowanie na tomografię. Na wizytę prywatną szkoda kasy.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kosze prezentowe kraków - zdobywanie linków do stron internetowych - increase blood flow to the penis - zobacz więcej - paczki swiateczne szczecin