PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 26, 2020, 05:24:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mam 36 lat i .... mysle nad nussem (ravich odpada raczej)  (Przeczytany 634 razy)
chrupek99
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Sierpień 22, 2020, 08:39:40 »

Witam. Tam wiem jestem stary, mam 36 lat i dziure w klacie. Nie pytajcie mnie dlaczego teraz sie zastanawiam nad operacja nussem. Nie jestem w stanie tego wytlumaczyc.

Sprawa jest taka. Mam szewska klatke piersiowa, jakies 2 cm dolka. Bylem u lekarza w szczecinie i zrobilem kilka badan. Potem pojechalem do dr. Pawlaka w Poznaniu.
- na podstawie zdj. rentgenowskiego dr. Pawlak stwierdzil ze wspolczynnik hallera jest w normie
- na podstawie badan ze szczecina (spirometria i UKG) rowniez dr. Pawlak stwierdzil ze wszystko jest w normie
I na tej podstawie dr. stwierdzil ze mnie nie z operuje rowniez dlatego ze jestem stary i on nie wie czy bedzie poprawa czy nie bo nigdy nie operowal takiego dinozaura jak ja.
Ja osobiscie nie odczuwam zadnych negatywnych skutkow dziury w klacie, serce bije normalnie, pluca oddychaja normalnie, tylko problem kosmetyczny o ktorym kazdy z was wie jak to jest.

Zrobilem jeszcze niedawno Tomografie komputerowa ale czekam na wyniki i dopiero wtedy mam wizyte w szczecinie na zdunowie. Nie wiem czy w ogole lekarz zdecyduje sie na operacje.

Mam do was pytanie, co wy o tym sadzicie ? niby jestem zdrowy ale glowa choruje ... wiecie o czym mowie, wstyd przed zdjeciem koszulki do konca zycia (az sie wzruszylem jak to pisze)

A oto moje zdjecia:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2020, 08:54:55 wysłane przez chrupek99 » Zapisane
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 23, 2020, 09:46:37 »

Jakoś mega źle tą wadą nie wygląda. Trochę masz za dużo tłuszczu. Na moje powinieneś trochę na siłowni popracować.  Nuss raczej ci tego nie naprawi za mała wadą plus jeszcze Twój wiek. Jak już raczej bym celował w jakiś silikonowy implant.

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
chrupek99
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 23, 2020, 09:50:07 »

nie slyszalem o zadnych implantach. powiedz cos wiecej.

PS. mam 190 cm wzrostu i waze 85 Chichot sludlem juz 12 kilo przez ostatnie 3 miechy.
Bembenek321
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #3 : Sierpień 24, 2020, 09:10:28 »

Mało co widać wadę, jedynie co się rzuca w oczy to trochę nadmiar tłuszczu i odstający brzuszek Mrugnięcie Nooo ale akurat nad tym można popracować bez lekarza chirurga...
Często i gęsto wystający brzuch rzuca iluzję zapadniętej klatki ze względu, że jest wypukły a cała reszta klatki jest niżej, do tego dochodzą odstające piersi od nadmiaru tłuszczu i mamy mostek otoczony wyżynami.
chrupek99
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 24, 2020, 09:33:13 »

Wszyscy mi mowie ze juz ladnie schudlem ale ja tam wiem swoje. Macie racje, jeszcze troche sadelka zostalo, mysle ze jak 80 na wadze bedzie to juz bedzie lepiej.
Ale to nie temat o moim brzuchu  Mrugnięcie

Jak wy uwarzacie na temat ewentualnej operacji ?
Jest tu ktos na forum z dinozaurow co poddali sie Nussowi ?
Albo mogliby cos na ten temat powiedziec ?
piurek10
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 26, 2020, 08:07:39 »

Ja się poddałem w wieku 28 lat, operowałem się w Poznaniu. Efekt był prawię że zerowy. Płytkę wyciągałem po 5 miesiącach.

chrupek99
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Sierpień 26, 2020, 08:09:31 »

A duza miales ta wade ? napisz cos wiecej prosze.
piurek10
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Sierpień 26, 2020, 10:34:30 »

Tak z 2cm, wizualnie większą na pewno od twojej. Daj sobie spokój z operacją w tym wieku przez  te lata noszenia płyty będziesz niepełnosprawny, do tego możliwe powikłania. Na tym forum są ludzie którzy 5 lat po wyciągnięciu mają bóle. Ravitch to już w ogóle masakra.

chrupek99
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Sierpień 26, 2020, 11:32:33 »

Dzieki, niestety coraz bardziej sie przekonuje do niepoddawania sie operacji, smutne zycie ...
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 05, 2020, 11:59:54 »

Ja operacje miałem w wieku 34 lat Ravitchem, efekt gówniany, zastanawiam się nad reoperacją i myślę, że wiem co czujesz. Chyba najlepszy byłby nuss albo pectus up, za którego trzeba sporo zapłacić.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 09, 2020, 11:12:29 »

Ja miałem operację w wieku 27 lat. Poprawę oceniam na 70%. Mostek wypchnięty. Niestety łuki żebrowe pozostały. Zobaczymy jak to będzie po wyjęciu płytki. Co do powikłań w ogóle ich nie miałem natomiast co do sprawności wiadomo jakiś dużych ciężarów nie można nosić. Podsumowując kto nie ryzykuje szampana nie pije. Pozdrawiam.
chrupek99
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 12, 2020, 09:03:59 »

No niestety ja juz skonczylem 36 lat ... jestem juz za stary na operacje. Raczej rezygnuje. Dziekuje wszystkim i pozdrawiam.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - tłumaczenie snów - moja strona - świąteczne kosze - agencja fotograficzna warszawa