PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 26, 2020, 05:44:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocena klatki  (Przeczytany 1091 razy)
Piotr20
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Lipiec 14, 2020, 02:54:54 »

Witam,
jak oceniacie moją wadę? Przeszkadza mi ona dość mocno. Nie dam rady pójść do miejsca publicznego i zdjąć tam koszulkę (np. basen). Generalnie moja samoocena ucierpiała przez wygląd mojej klatki piersiowej.
I drugie pytanie, czy ma ktoś może informację jak wygląda sprawa z terminami w Poznaniu? Byłem zapisany na listopad na nussa i nie wiem jak się powinienem nastawiać.

zdjęcia
https://imgur.com/a/4GuJv7n
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 04:37:29 wysłane przez Piotr20 » Zapisane
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2020, 07:44:15 »

Twoja klatka wygląda dobrze, z tych zdjęć ciężko naprawdę zauważyć jakąkolwiek wadę u ciebie mimo że jestem sam na tym punkcie wyczulony. Ta wizyta w Poznaniu to rozumiem że już na oddział. To ciekawe że w ogóle Cię zakwalifikowali. Co do twojego problemu z basenem itd. moim zdaniem powinieneś się przemóc i po prostu zrobić to, szybko zauważysz że wszyscy mają gdzieś twoją klatę a ty poprostu będziesz mógł się cieszyć życiem. Jeśli mimo to będziesz chciał nadal zrobić tą operację bierz pod uwagę kilka rzeczy:

- powikłania, pamiętaj że zawsze jest szansa na to że coś pójdzie nie tak. Wówczas w najlepszym razie poprostu będziesz cierpiał kilka miesięcy w najgorszym twoje zdrowie będzie w jakikolwiek sposób nadszarpnięte na zawsze.
- jeśli masz ponad 25 lat możliwe że efekt nie będzie taki jaki oczekujesz. Wycierpisz trochę a i tak poprawa nie będzie zadowalająca. Tym bardziej że widzę iż twój "dołek" jest raczej mały, Jedyne co bym tu poprawił to odstające żebra a tego już nuss ci nie naprawi.
-  nawet jeśli wszystko pójdzie dobrze to przez kolejne 3 lata będziesz w pewien sposób niepełnosprawny. Uprawianie sportów na jakimś zadowalającym poziome odpada. Płytka zawsze dodaje sztywność.

Wiem że to Ciężka decyzja i na pewno nie chcę cię w żaden sposób deprymować i odciągać od operacji. Napisz ile  masz lat bo jak narazie to dla mnie kluczowe?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 07:47:35 wysłane przez piurek10 » Zapisane

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
Piotr20
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2020, 08:01:09 »

Mam 18 lat, w momencie operacji 19. Sportów jakoś specjalnie nie uprawiam, więc nie jest to dla mnie ogromną przeszkodą.
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Lipiec 14, 2020, 08:09:03 »

Czyli jesteś bardzo młody Mrugnięcie, to jest jeszcze wiek w którym pewne rzeczy bardziej przeszkadzają, potem jest już trochę lepiej. Ja chyba na twoim miejscu próbował bym się zaakceptować na operacje masz jeszcze czas myślę że jak zrobisz tą operację przed 25-tym rokiem życia to też będzie Ok. I jeszcze raz powtarzam jak dla mnie klatka jest bardzo spoko ale zobaczymy co ci inny napiszą.

Co do terminów to powinni do Ciebie dzwonić wydaje mi że wszystko się tam poprzesuwało. Dopiero od lipca zaczęli operować i to tak na pół gwizdka, oddział jest w 50% pusty i do tego onkologiczni pacjenci oraz inni mają pierwszeństwo przed klatkowymi. Jeśli nie zadzwonią za jakiś miesiąc dwa ty możesz przedzwonić do nich.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 08:12:51 wysłane przez piurek10 » Zapisane

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
Piotr20
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Lipiec 14, 2020, 08:14:44 »

Dzięki za odpowiedź
Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #5 : Lipiec 18, 2020, 07:57:05 »

Moim zdaniem masz odstające łuki żebrowe a niestety Nuss tego niepoprawi.
Piotr20
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 19, 2020, 12:38:33 »

Czyli Nuss poprawia jedynie dołek, a nie podnosi żeber (na poziomej linii dołka), które u mnie też wydają się zapadnięte? Co?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2020, 12:41:39 wysłane przez Piotr20 » Zapisane
Raf1973
Newbie
*

Reputacja: +1/-2

« Odpowiedz #7 : Lipiec 19, 2020, 04:43:11 »

Żebra na poziome mostka pójdą do góry ale z dołem ( łuki żebrowe ) pozostaną takie jakie są.
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 20, 2020, 10:45:00 »

Na moje oko wada jest naprawdę mała, na twoim miejscu poszłabym do dobrego fizjoterapeuty który pomoże ci wzmocnić kręgosłup i mięśnie klatki aby przez przypadek tzn złe siedzenie nie pogłębić tej wady.
Gdybym js miała taka klatkę nigdy w życiu bym nie pomyślała o operacji
Głowa do góry i zaakceptuj siebie bo jak dla mnie wyglądasz normalnie.  Pomysł sobie o facetach z piwnymi brzuchami to  oni dziwnie I komicznie wyglądają

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Sierpień 18, 2020, 01:42:20 »

Nie widac wady.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Kawulek
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Sierpień 21, 2020, 12:10:57 »

Ja osobiście jako osoba, której płytka się przesunęła i pogorszył się efekt, zalecam Ci pójście na tą operacje, tymbardziej, że zakwalfikowano Cię z taką małą wadą. Mógłbyś mi napisać w wiadomości prywatnej informacje do jakiej kliniki i jakiego doktora poszedłeś do poradni?
Piotr20
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Sierpień 27, 2020, 06:14:16 »

Dziękuję wszystkim za opinie, chyba jednak nie pójdę na tą operację
chrupek99
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 12, 2020, 09:00:30 »

Piotrek jak ty bedziesz mial 19 lat w momencie operacji to ja na twoim miejscu bym zaryzykowal i poszedl na operacje.
Powiem tak: jak teraz nie zaryzykujesz to juz nie bedziesz mial lepszego czasu.
Ja mam 36 lat i zaluje ze kiedys nie zrobilem tej operacji. Teraz juz szansy nie dostane bo jestem za stary i moje kosci sa juz za twarde.

Ale ty masz 19 lat, powinienes pojsc na operacje. Bedzie ciezko ale jak nie sprubujesz to bedziesz zalowal do konca zycia
Jak nie bedziesz zadowolony z efektu to po kilku miesiacach plytki mozesz przeciez wyciagnac i tyle.

Moja rada: Idz na operacje bo jestes jeszcze mlody, pomimo wszelkich problemow, zaryzykuj a jak uznasz ze jednak nic z tego to plytki wyciagniesz.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kliknij aby przeczytać - ts2 space military - licensed money lender - fotograf wnętrz warszawa - hartowanie indukcyjne