PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 26, 2020, 03:47:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda Nussa - czy możliwa jest powtórka  (Przeczytany 398 razy)
Kawulek
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Sierpień 10, 2020, 10:49:20 »

Cześć, mam na imię Filip. 3 lata temu byłem operowany metodą nussa w UCK Gdansk. Lejkowata klatka piersiowa od zawsze byla moim najwiekszym kompleksem i po za zabiegu efekt wiizualny byl idealny. Niestety przez bledy mlodosci trafilem do AŚ i tam plytka po pol roku noszenia przesunęla sie i efekt kosmetyczny rowniez ulegl zmianie. Plytke juz mi wyciagnieto ale kompleks wrocil. Wie ktos z Was kochani czy reoperacja jest mozliwa, niezaleznie czy odplatnie czy na NFZ? Zrobie wszystko aby znowu mieć klatkę taką jaką miałem, przez nią wydaje sie gruby chociaz jestem chudy i dziwnie wyglada moj tulow.
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 11, 2020, 10:21:27 »

Tak, wykonuje się reoperacja w Polsce. Tak jak w pierwszym przypadku finansuje się to z NFZ. Już w Gdańsku zamiast wyciągać powinni tą płytkę po prostu poprawić. Zapisz się na konsultację do Poznania. Tam robią reoperacje bez problemu.

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpień 11, 2020, 05:10:49 »

A czy po wyjęciu płytki nie pogłębiła ci się ta wada??

Ja w kwietniu kończę 30 lat i będę miała wyjmowana płytkę.
Obawiam się ze wada może powrócić....
Czytałam tu na forum, że są takie przypadki 😔

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
Kawulek
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2020, 10:10:30 »

Byłem w Gdańsku na konsultacji, doktor kazal mi sie wypiąc jak na baczność i wtedy mierzyl cos tam miarką. Twierdzi ze niby nie ma co poprawiać ale po prostu mnie zbył. Sprobuje w Poznaniu a jak nie da rady to pectus up Chichot
Kawulek
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Sierpień 14, 2020, 10:11:30 »

A czy po wyjęciu płytki nie pogłębiła ci się ta wada??😔
Generalnie nic się nie zmieniło w stosunku do tego co było po przesunięciu się płytki w trakcie noszenia jej.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
strona tutaj - kliknij aby przeczytać - esperal - dysze malarskie - komora śrutownicza