Witam, jestem mężczyzną 23 lata. Posiadam lejkowatą klatkę piersiową.
O mojej przypadłości dowiedziałem się w sumie przypadkowo - na komisji wojskowej czyli jakoś po 18 roku życia. Słysząc tę diagnozę byłem zdziwiony bo tak naprawdę nigdy nie zwróciłem uwagi aby moja klatka piersiowa była jakaś zdeformowana. Generalnie o tym temacie następnie zapomniałem.
Moje obawy i podejrzenia o aspekty zdrowotne narosły w momencie gdy zacząłem ćwiczyć na siłowni. Mój staż na siłowni to było jakoś 1,5 roku (aktualnie nie ćwiczę) i przez ten czas zdążyłem się przekonać, że bardzo szybko męczę się kondycyjnie... przynajmniej takie miałem wrażenie, że wykonując jakieś ćwiczenia obciążające miałem siłę zrobić jeszcze kilka powtórzeń natomiast kondycyjnie już byłem wykończony, do tego w czasie ćwiczeń ewidentnie było widać zaczerwienioną skórę wokół mostka... Być może nie jest to związane z moją wadą ale chciałem o tym wspomnieć.
Do tego doszły kiedyś problemy z nierówną pracą serca- czułem ewidentne przerwy chwilowe w pracy serca i takie przyduszenie. Zrobiłem wtedy badanie prywatnie - miałem założony Holter EKG (Holter to niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest monitorowanie akcji serca przez 24 lub 48 godzin.). Nosiłem go przez 24h i nic niepokojącego nie wykazał. Aktualnie dolegliwości jakby ustały. Też nie chce tego łączyć z moją wadą ale chciałem o tym również wspomnieć.
Również występowały momenty w których wydawało mi się, że ciężej mi się oddycha lub czuje ucisk w klatce.
Czy te wspomniane dolegliwości mogę łączyć z moją wadą.. nie mam pojęcia być może jest to związane też z jakaś nerwicą gdyż borykam się również z problemami psychicznymi.
Poniżej wstawiam zdjęcia jak to u mnie wygląda:
Jak to oceniacie? Wydaję mi się, że zdjęcia nie oddają aż tak dobrze rzeczywistości. Normalnie według mnie wada jest większa

1.
https://i.imgur.com/qiVsjRM.jpg2.
https://i.imgur.com/4z4WQ8k.jpg3.
https://i.imgur.com/nj9GEjj.jpg4.
https://i.imgur.com/9TPWkPk.jpg5.
https://i.imgur.com/4hfvu5i.jpg6.
https://i.imgur.com/lZchtXa.jpg 7.
https://i.imgur.com/8wZpG9F.jpgTutaj chyba zdjęcie najlepiej obrazuje moją wadę:
https://i.imgur.com/cQzWqM2.jpgŁapatologicznie mierząc dół klatki względem piersi na stojąco jest to około 2,5cm(zdjęcie nr 7).
Bardzo boję się operacji i raczej nie chciałbym się jej poddać. Martwią mnie natomiast te dolegliwości czy mogą być one związane z moją klatką.
Chciałbym wrócić do ćwiczeń siłowych natomiast to mnie demotywuje...
Mam zamiar zapisać się do lekarza rodzinnego po skierowania na badania, o jakie badania najlepiej poprosić lekarza?
I jak myślicie kiedy naprawdę warto poddać się operacji, gdy wyjdzie mi ucisk na serce czy coś innego jeszcze?