PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 19, 2020, 06:19:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Klatka lejkowata, wystające żebra i metody ich korekcji  (Przeczytany 2157 razy)
Maverick
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Kwiecień 13, 2019, 04:53:20 »

Witam,
zwracam się z pytaniem do Was, dotyczącym mojej klatki.
Mianowicie, moja korygowana w dzieciństwie klatka posiada w dalszym ciągu wadę głębokości okolo 1 cala do linii sutków. Dodatkowo uwidoczniona wypukłość dolnej części żeber.
Jakie sposoby stosowane w tym przypadku wad są skuteczne i pozwalają na zmierzanie w kierunku naturalnej sylwetki korpusu ciała?

Pozdrawiam wszystkich
Maverick
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 22, 2020, 02:46:05 »

Witam wszystkich,
Poradziłem sobie z korekcją własnej klatki. I co ważne, to wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać.
Moim osobistym sposobem na wyzbycie się złej opinii na temat klatki jest wykonywanie regularnych ćwiczeń. Pływanie, bieganie, trening siłowy (w tym kalistenika) to aktywności, które szczególnie pomagają w pozbyciu się niskiej samooceny. Kiedy najbardziej odczuwałem ten dyskomfort pływałem lub biegałem nawet 6 razy w tygodniu. To zawsze buduje własną pewność siebie. Każda forma aktywności pomaga w tym by nie przejmować się sobą, tylko skupić się na tym co naprawdę ważne. Chodzi przede wszystkim o zdrowie.

Z uwagi na moją wadę kiedyś nie biegałem na długich dystansach, obecnie przebiegnięcie 20 km lub 30 długości basenu to nie problem.
Bądź co bądź dziewczyny nie widzą nic złego w takiej wadzie, ważne, jak dla mnie jest to, by nie stawać się typowym smutasem.

Pozytywne spojrzenie na świat zawsze zwraca się, prędzej czy później.  Uśmiech
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 31, 2020, 11:45:15 »

Radzić możesz sobie z wadą 1, 2 cm ale nie 6 czy 7. Na duze wady tylko operacja.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
https://wegorzewo.szamba-betonowe.com - sztukateria - nasza strona internetowa - paczki upominkowe toruń - przeprowadzki kraków