PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 14, 2018, 03:54:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: statystyki  (Przeczytany 930 razy)
motorcycleboy
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Marzec 23, 2018, 05:47:42 »

Witam,

Przeglądałem forum i nie znalazłem zebranych w jednym miejscu informacji na temat statystyk, więc zakładam wątek. Jeśli taki temat już się pojawił, to przepraszam.

Czy posiadacie informacje nt. skuteczności operacji? Interesuje mnie głównie zabieg metodą Nussa i muszę przyznać, że to trudna decyzja. Mam już 31 lat, ale jeszcze kilka mam zamiar fajnie pożyć:) Proszę też o linki do źródeł, jeśli takowe posiadacie.

1. Jakie jest procentowo ryzyko poważnego uszkodzenia zdrowia, jakichś układów czy narządów albo śmierci? Czy odnotowano gdzieś na świecie jakieś przypadki ciężkich powikłań albo śmierci przy operacji lejkowatej klatki metodą Nussa?

2. Jaka jest skuteczność tej operacji? U jakiego procenta osiąga się pożądany efekt kosmetyczny? Jaka jest procentowa szansa na nawrót wady (choćby częściowy) albo jej pogorszenie?

3. Jak często występują powikłania (stany zapalne, trudności z gojeniem się ran itp.)?

Myślę, że te cyferki pomogą ludziom podjąć decyzję. Bo o ile Wasze przypadki są ciekawe i dziękuję za nie, to jednak to tylko pojedyncze zdarzenia, a tych zabiegów na całym świecie robi się masę. Powiem tak - jeśli lekarz powiedziałby mi, że szanse na uzyskanie zadowalającego efektu kosmetycznego i jego utrzymanie to 90 proc., to nie wahałbym się, ale jeśli 50, to raczej bym się nie zdecydował.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Artur
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Marzec 23, 2018, 08:21:13 »

powiklania sa jak przy kazdej operacji i ryzyko zgonu wynika raczej z przyczyn okolo znieczuleniowych a nie chirurgii jako takiej. Statystyki kiedys dawal Kriter. Pozatym kazda operacja moze sie udac lub nie udac, wiec jest 50 ns 50 pytanie tylko na ile to nie udana, czy wtedy gdy zgon, cofniecie wady, wada szczatkowa z bliznami itd.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
pec2199
Newbie
*

Reputacja: +0/-1

« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2018, 11:58:14 »

Żadne 50/50 . Z tego co wiem szpital w Poznaniu ma około 95% skuteczność.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 31, 2018, 09:24:15 »

Wszystko masz napisane w dziale publikacji medycznych. Wg statystyk to skuteczność Nussa około 90%, satysfakcja po 5 latach około 70%. Dużo zależy od doświadczenia chirurga. Przy Nussie możliwe uszkodzenie serca, odma, zbieranie się płynu w opłucnej.

http://www.pectus.pl/index.php/topic,3626.0.html
https://docs.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiSlBmTHVCZm1YbDQ/edit

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
https://www.krop.com/profile/telljaca/ - Informacje WKZ dla Policji - kursy tańca łódź - hydraulka w Warszawa - rozwody gniezno