PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 21, 2018, 10:00:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co najpierw?  (Przeczytany 1224 razy)
Klingos
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Styczeń 27, 2018, 01:14:43 »

Cześć wam. Mam 26 lat, lejkowata odkąd pamiętam. Coraz częściej dopadają mnie nerwobóle na klatce piersiowej, zaczynają boleć plecy. Wiem, że trochę późno, ale chciałbym się wziąć za klatkę. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale 8 lat temu zapadło mi się płuco i miałem usuwany górny szczyt lewego. Od czego zacząć? Spirometria? Tomografia klatki z tym czynnikiem hallera czy jak to się nazywa? Lekarz rodzinny skierowania nie da mi na pewno, bo według niego wadę operuje się tylko dzieciom. Mieszkam na Śląsku, najbliżej jest chyba Zabrze. Jest tam ktoś warty uwagi prywatnie?
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 27, 2018, 02:47:34 »

Zacząć musisz od tego, że lekarz ma Ci obowiązek dać skierowanie. Później torakochirurg Ci wypisze skierowania na TK, i ewentualnie inne potrzebne. A może nerwobóle masz od kręgosłupa, możesz sobie zrobić MRI kręgosłupa też w międzyczasie.
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #2 : Styczeń 27, 2018, 07:43:46 »

Skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni torakochirurgicznej (choć lekarz może wystawić skierowanie do ortopedy), zdjęcie rtg klatki piersiowej pa i boczne, na rtg można dostać skierowanie od lekarza rodzinnego, na tomografię już nie. Wiele szpitali ma swoje poradnie, warto zapytać w rejestracji jakie badania lepiej mieć przy sobie a jakie wykonuje się na miejscu. Nasza służba zdrowia to nie serial, także skierowaniami na drogie badania nie szastają ;-)
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 28, 2018, 12:57:58 »

Ja w kwietniu skończę 27 lat i będę operowana 11 kwietnia.
Na twoim miejscu zrobiłabym rtg następnie tomografie.
W moim przypadku już na zdjęciu rtg było widoczne przesunięcie serca. Tomografia to potwierdziła, wyszło również że moje serce jest przygniecione (wskaźnik Hallera czy Hellera 4;85, gdzie kwalifikacja do operacji to 3,25.)
Objawy ze strony serca wyszły 2 lata temu, pewnie większość przez stres ale kardiolog zlecił mi uporządkowanie spraw z klatka bo później mogę mieć coraz gorsze problemy.

Jestem z Podlasia więc mam kawał drogi do poznania.
Byłam również na prywatnej wizycie w Poznaniu u dr Orkiszewskiego on zajmuje się leczeniem klatki poprzez poduszkę wytwarzająca podcisnienie, niestety za stara już na tą metodę byłam. Dr polecił mi operowanie się w Poznaniu.
Chętnie bym z tobą porozmawiala na priv tutaj raz na jakiś czas wchodzę. Mój email a.nowicka1991@gmail.com

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
Klingos
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 29, 2018, 09:11:56 »

Zacząć musisz od tego, że lekarz ma Ci obowiązek dać skierowanie. Później torakochirurg Ci wypisze skierowania na TK, i ewentualnie inne potrzebne. A może nerwobóle masz od kręgosłupa, możesz sobie zrobić MRI kręgosłupa też w międzyczasie.

Nie przeczę, że mogą być od kręgosłupa, ale to wtedy chyba też jest jakoś powiązane, z tego co czytałem, prawda? Z racji osłabionych mięśni klatki piersiowej i mniejszej stabilności kręgosłupa z racji wady.

Skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni torakochirurgicznej (choć lekarz może wystawić skierowanie do ortopedy), zdjęcie rtg klatki piersiowej pa i boczne, na rtg można dostać skierowanie od lekarza rodzinnego, na tomografię już nie. Wiele szpitali ma swoje poradnie, warto zapytać w rejestracji jakie badania lepiej mieć przy sobie a jakie wykonuje się na miejscu. Nasza służba zdrowia to nie serial, także skierowaniami na drogie badania nie szastają ;-)

RTG mogę zrobić samemu, to akurat niewielki koszt. Przód miałem robiony, a boczne co może pokazać? Na przodowym sylwetka serca w normie.

Ja w kwietniu skończę 27 lat i będę operowana 11 kwietnia.
Na twoim miejscu zrobiłabym rtg następnie tomografie.
W moim przypadku już na zdjęciu rtg było widoczne przesunięcie serca. Tomografia to potwierdziła, wyszło również że moje serce jest przygniecione (wskaźnik Hallera czy Hellera 4;85, gdzie kwalifikacja do operacji to 3,25.)
Objawy ze strony serca wyszły 2 lata temu, pewnie większość przez stres ale kardiolog zlecił mi uporządkowanie spraw z klatka bo później mogę mieć coraz gorsze problemy.

Jestem z Podlasia więc mam kawał drogi do poznania.
Byłam również na prywatnej wizycie w Poznaniu u dr Orkiszewskiego on zajmuje się leczeniem klatki poprzez poduszkę wytwarzająca podcisnienie, niestety za stara już na tą metodę byłam. Dr polecił mi operowanie się w Poznaniu.
Chętnie bym z tobą porozmawiala na priv tutaj raz na jakiś czas wchodzę. Mój email a.nowicka1991@gmail.com

Na jaką metodę Cię zakwalifikowali? I ile czekałaś na wizyte?
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 29, 2018, 11:13:09 »

Wrzuć zdjęcia, to się zobaczy.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Klingos
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Styczeń 29, 2018, 11:39:21 »

Wrzuć zdjęcia, to się zobaczy.

Postaram się za kilka dni, jak wróci mi telefon z serwisu. Ale plus minus gdzieś koło 4-5cm dziura + zniekształcone końcówki żeber.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 30, 2018, 08:14:27 »

Bierz skierowanie do Poznania i umawiaj się na operację. Zrobią Ci nussem.

krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #8 : Styczeń 30, 2018, 12:11:02 »

rtg boczne może pokazać stopień zagłębienia mostka
Klingos
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Luty 01, 2018, 02:46:57 »

Spirometria jest potrzebna?
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2018, 04:00:33 »

Potrzebujesz tylko skierowanie.

corian
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Luty 24, 2018, 10:18:43 »

Nie patrz gdzie bliżej gdzie dalej tylko idź na operację gdzie polecają. Według mnie tylko POZNAŃ. Ja na wizytę do Pawlaka nie musiałem pokazywać żadnych badań - tylko zobaczył klatkę i już wiadomo że kwalifikuje się do operacji. Zagłębienie było strasznie głęboko.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Noc Muzeów 2018 piątek 18 maj 2018 - best money lender in singapore - faktoring - fotograf oleśnica - calivita