PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 18, 2017, 02:15:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja kurzej klatki.  (Przeczytany 595 razy)
Dero
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Listopad 14, 2017, 09:52:51 »

Musisz sie tez przygotowac na to ze torakochirurg moze ci jeszcze odmówić. Ja piszac z jednym z torakochirurgów email otrzymałem taka odpowiedź.
"Na torakochirurgiach wykonuje sie wyłącznie zabiegi lecznicze a nie z powodów estetycznych przy wadach bez wskazań medycznych"
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #16 : Listopad 14, 2017, 09:57:11 »

Ciekawe czy oni po prostu nie chcą ryzykować jeśli nie ma takiej konieczności, czy naprawdę myślą, że takie wady nie przeszkadzają nam w niczym Co?
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #17 : Listopad 14, 2017, 11:28:12 »

We Wrocławiu jest oddział, w Poznaniu jest też oddział, w Zielonej Górze też, trzeba tylko dzwonić i upewnić się jak długo się czeka, zapewne minimum miesiąc. Możesz iść najpierw do rodzinnego, niech zrobi rtg, normalne i boczne, i z tymi po skierowanie do torakochirurga.
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #18 : Listopad 15, 2017, 02:26:43 »

Dzisiaj dzwoniłem do tego szpitala we Wrocławiu, którego częścią jest oddział terakochirurgii. Sekretarka kompletnie nie wiedziała o co mi chodzi, a kiedy jej wyjaśniłem, zapytała się ,,Jakie jest uzasadnienie operacji". Kiedy w odpowiedzi usłyszała ,,jeśli dobrze zrozumiałem pytanie,to przyczyną operacji jest zdeformowana klatka piersiowa wystająca 10 cm poza normę" (xD)podała mi  numer do kogoś, kto później podał numer do ordynatora, który powiedział, że muszę mieć skierowanie od rodzinnego do poradni terakochirurgicznej, w której wydadzą skierowanie na operację. Będę relacjonował postępy na bieżąco, na użytek innych osób w podobnej sytuacji w przyszłości :-).

Edit: Ordynator szpitala jako średni czas oczekiwania na operacje we Wrocławiu podał ,,tak plus minus kilka tygodni". Niedługo się przekonam czy to tylko chłyt marketingowy Chichot
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 02:40:13 wysłane przez Ja » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #19 : Listopad 21, 2017, 09:51:27 »

Możesz od razu z tym skierowaniem śmigać do Poznania, bez tomografii. Tam się umówisz na operację, tylko że będziesz czekał około roku na termin. Jeśli chcesz szybciej to do Krakowa.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #20 : Listopad 22, 2017, 08:30:52 »

A Wrocław? Tam mam w miarę blisko. Mam już skierowanie od rodzinnego, więc planuję jutro zadzwonić do poradni terakochirurgicznej we Wrocku.
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Listopad 22, 2017, 08:53:21 »

A tak zapytam dużą masz tą wade? ile cm ci wystaje. Faktycznie tak jak pisales wczesniej 10cm?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 09:12:13 wysłane przez Dero » Zapisane
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #22 : Listopad 22, 2017, 09:14:18 »

10 cm to chyba przesada, ta liczba była konieczna żeby sekretarka zrozumiała skalę problemu :-D . Zdjęcie wysłałem kilka postów temu.
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Listopad 22, 2017, 11:41:28 »

Z ile tam oko jest wysunięte do przodu? Bo po zdjęciu trudno wywnioskować. Wiecej niż 2cm jakieś?
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #24 : Listopad 23, 2017, 07:20:22 »

Nie mam pojęcia jak to się mierzy, ale na oko to chyba więcej trochę.
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Listopad 23, 2017, 02:27:23 »

Po pierwsze to sie nie oraj i niczego nie bój.
Należy Ci się  skierowanie do kliniki  [udaj się na Grabiszyńską do Wrocławia, dużo osób było zadowolonych. TO jest  //Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy - Grabiszyńska//  tak wpisz w google.

U rodzinnego nie wchodz w zbedne dyskusje, tylko powiedz najwyżej ze spotkales  gościa, ktory miał podobną klatkę i  jest zoperowany we Wrocławiu 5 lat temu i  bardzo polecał, abym udał sie tam na konsultacje i badania.    Konsultacje i badania Ci sie nalezą a z rodzinnym nie ma co dyskutowac,  bo to czy zdecydujesz sie na operacje czy nie- to jeszcze daleka droga  i tak mu powiedz w razie czego Uśmiech

U mojego rodzinnego [w dwoch przychodniach w ktorych bylem]  to ja lekarzy przeszkolilem, ze jak dziecko ma klate  albo zapadnieta albo kurza wystającą, to żeby rodzicom  dali namiary na  Klinikę W Poznaniu na Jeżycach  (ul. Szamarzewskiego)  - czy pojadą z takim dzieckiem czy nie pojadą  to ich sprawa, ale przynajmniej  podają najlepszy adres w Polsce [ imho - dr Krystian Pawlak ]
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #26 : Listopad 24, 2017, 02:59:01 »

Siema

Wiem, że to długotrwałe ale nie chcesz spróbować ortez?

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #27 : Listopad 25, 2017, 10:08:13 »

Dzięki za porady, w poniedziałek zamierzam się już umówić na wizytę w poradni .
Ortez nie próbowałem, bo nie wierzę, żeby mogły pomóc w przypadku takim jak mój, nie wyobrażam sobie nieinwazyjnego pozbycia na tyle dużej wady.Do tegojeszcze ten czas i to, że zdążyłyby mi minąć lata podobno najlepsze na operacje.
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Listopad 26, 2017, 08:19:26 »

Jak będziesz miał jakieś info ile czasu czeka się na wizytę w przychodni we wroclawiu to daj znać
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #29 : Listopad 30, 2017, 04:46:25 »

W moim przypadku jest to niemal równo miesiąc.Sekretarki niestety są trochę niedoinformowane w sprawach pectusa, więc ewentualne pytania lepiej zadawać ordynatorowi oddziału torakochirurgii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2017, 04:48:26 wysłane przez Ja » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
chabet.pl Hotels - oficjalne źródło - sbobet - dominobet - www.pogrzebwarszawa.pl