PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Listopad 20, 2017, 05:17:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja kurzej klatki.  (Przeczytany 171 razy)
Ja
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Listopad 14, 2017, 05:37:03 »

Witam, jestem piętnastoletnim posiadaczem kurzej klatki, który postanowił ją zoperować. Poradzicie mi, jaką wybrać klinikę? Zależy mi, żeby była to profesjonalna i zaufana placówka, najlepiej w miarę blisko dolnego śląska. Po za tym nie mam pojęcia jak się do tego wszystkiego zabrać- umówić się telefonicznie na badanie czy coś... rodzice mnie w tym nie wyręczą, bo są raczej przeciwni operacji, a od lekarza w przychodni usłyszałem klasyczne ,,taka już twoja uroda" :/
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 14, 2017, 05:42:06 »

Nie chce cię martwić ale jeśli twoi rodzice się nie zgodzą na operacje to nie wykonają ci jej raczej ponieważ jesteś osobą niepełnoletnią.
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Listopad 14, 2017, 05:58:10 »

Rodzice się zgodzą, ale nie popierają tej decyzji (argumentacja lekarzy typu ,,to tylko drobna wada" ,,jak nabierzesz masy to samo zniknie" za bardzo im przypadła do gustu) więc wszystko oprócz podwózki muszę raczej ogarniać sam :/ A jest możliwość zrobienia gdzieś tego w tym roku? Bardzo mi zależy, żeby w nowej szkole od września zacząć już pociachanym
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 14, 2017, 06:04:33 »

A próbowałeś ortez? Bo z tego co wiem kurzą klatkę można wepchnąć za pomocą ortezy ale nie wiem na ile to skuteczne. Chociarz w twoim wieku masz jeszcze pewnie w miare elastyczną tą klatkę to jakieś szanse zawsze na to są warto spróbować myślę. A tak ogolnie to wrzuc jakies zdjęcia tego jak to wygląda
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 06:10:36 wysłane przez Dero » Zapisane
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Listopad 14, 2017, 07:16:02 »

https://zapodaj.net/ffa1068e7a347.jpg.html - wątpie, żeby dało się to naprawić bezinwazyjnie, z resztą nie mam tyle czasu. (Z tym rokiem to chodziło mi o rok szkolny raczej, aż tak nie realnych nadziei nie mam :-) ) Któreś z tych klinik szczególnie polecacie? Żebym przypadkiem nie trafił na jakichś amatorów :/  I po ta tomografie klaty gdzie mam się udać?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 07:18:00 wysłane przez Ja » Zapisane
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 14, 2017, 07:38:51 »

Polecić może ten kto jest już po operacji. Nie każdy lekarz musi się też zgodzić na zabieg. Tomografie można prywatnie albo na NFZ, ale trzeba dłużej poczekać. Skierowanie możesz dostać od ewentualnego lekarza którego wybierzesz.
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 14, 2017, 07:40:41 »

Ja mam akurat klatke lejkowatą to jak bylem u lekarza rodzinnego to mi dal tylko skierowanie do torakochirurga i do kardiologa a jak pytalem o rtg itp to powiedzial mi ze torakochirurg moze to zlecic. Co do lekarzy udalo mi sie kiedys pisać email z jednym z torakochirurgow ale dal mi akurat wyraznie do zrozumienia ze jesli nie bede mial problemow zdrowotych z powodu klatki to ze ma to gdzies i nie wykona zabiegu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 07:44:22 wysłane przez Dero » Zapisane
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Listopad 14, 2017, 09:11:58 »

Ok, czyli muszę pójść do lekarza rodzinnego, przebłagać go żeby uzyskać skierowanie na te całą tomografię (wysłuchując przy tym morały o niepotrzebnym ryzyku prawione przez człowieka, któremu wydaje się, że życie z garbem na klacie nie jest problematyczne xD), potem zrobić tomografię, umówić się telefonicznie na badanie w wybranej wcześniej klinice, i wtedy -jeśli wszystko pójdzie dobrze- dostaje już termin operacji, tak?
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Listopad 14, 2017, 09:20:21 »

Wada jest widoczna jeśli ci odmówi wypisania skierowania to poprostu zmien lekarza rodzinnego lub jak będziesz w gabinecie jeszcze to powiedz mu że nie wyjdziesz dopóki nie da ci albo skierowania albo odmowy na piśmie. Po tym jak zażądasz odmowy na piśmie prawdopodobnie natychmiast zmieni zdanie bo będzie się bał że pójdziesz złożyć na niego skargę do nfz
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Listopad 14, 2017, 09:24:24 »

Heh,o tej opcji nie pomyślałem, dzięki za pomoc  Duży uśmiech
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #10 : Listopad 14, 2017, 09:25:41 »

Lekarz rodzinny nie może dać skierowania na tomografię, może dać skierowanie do torakochirurga lub ortopedy, specjalista dopiero wystawia skierowanie jeśli uzna to za konieczne, zazwyczaj jest tak, że najpierw robi się rtg i na tym się poprzestaje. Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na konsultację w danej klinice, ale jeśli chce się trafić do dobrej kliniki to ja nie wiem czy do września dasz radę, termin na operację to czasami i 2 lata.
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Listopad 14, 2017, 09:28:37 »

Tak to sie akurat zgadza ja dostalem do torakochirurga i kardiologa ale w przypadku kurzej klatki do kardiologa raczej ci nie da bo lejkowata wada jest odwrotna i moze wywolywac nacisk na serce
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Listopad 14, 2017, 09:39:48 »

Jezu, z tego się robi długi łańcuch pokarmowy Szok Czyli tak: Lekarz rodzinny>Torakochirurg/ortopeda>wykonywanie tomografi>badania w klinice? A jeśli torakochiurg  napisze mi skierowanie do kliniki, to będzie już jakaś konkretna placówka, czy nadal mam ją sobie sam znaleść?
Dero
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Listopad 14, 2017, 09:41:25 »

Najpierw szukasz sobie lekarza torakochirurga który zajmuje się takimi klatkami po czym idziesz do niego do przychodni i jesli stwierdzi że się kwalifikujesz do operacji to ustalasz z nim termin zabiegu. Poprostu najpierw wybierasz tak jakby lekarza który chciałbys zeby wykonał ci zabieg i idziesz na konsultacje do niego. Niestety terminy na operacje są dość długie. Z tego co słyszałem klatki najlepiej robią w poznaniu ale czas oczekiwania na sama konsultacje u torakochirurga to czasem ok 6mies.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 09:44:11 wysłane przez Dero » Zapisane
Ja
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Listopad 14, 2017, 09:50:37 »

A zakładam, że skoro nie mogę wygooglować torakochirurga w Wałbrzychu, to znaczy, że taki nie istnieje? Jeśli tak, to chyba zobie sobie w najbliższym czasie kilka wycieczek do Wrocławia Duży uśmiech
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
agen sbobet - wnętrz http://www.green-interiors.pl/ - sprawdź tłumaczenie - ibet888 - dobra strona