PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 18, 2017, 02:17:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: U swojego dziecka dopatruję się Pectusa - jak przeciwdziałać zaburzeniu?  (Przeczytany 341 razy)
titirititatatata
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Październik 30, 2017, 08:23:47 »

Witam, mam córkę 1,5 roku i martwię się aby nie miała tak dużej wady jak ja. Na razie nie posiada wady, ale jednak dopatruję się że w miejscu zakończenia mostka rysuje się już delikatny dołek. Moja wada jest dosyć duża.

Jak można zacząć przeciwdziałać rozwojowi tego dziadostwa?
Witamina D - jest podawana.

Czytałem też o niedoborach cynku, ale nie stosowałem.

Na co w tej kwestii powinienem zwrócić uwagę?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 08:25:31 wysłane przez titirititatatata » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Październik 31, 2017, 01:44:04 »

Tak, powinno się suplementować cynkiem. Poza tym koło 3 rż możesz zacząć używać miseczki próżniowej.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2017, 10:29:46 »

można już rozpocząć ćwiczenia oddechowe, lekarz nam podpowiedział, że warto robić dziecku zdjęcie fotograficzne klatki piersiowej raz na pół roku.
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 23, 2017, 03:17:25 »

Róbcie co 3 mieś. fotki,  dziecko szybko rośnie Uśmiech

Pozatym miseczka też może być spoko opcją, tylko lepiej pod  cykliczna kontrolą lekarza jesli już.
Kriter polecisz kogoś  konkretnego  Pani Krysi?  

Nie znam nikogo, bo nie wgłębiałem sie w miseczki prózniowe nigdy bo było u mnie już za późno tę drogę Uśmiech
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #4 : Listopad 23, 2017, 10:09:38 »

Miseczka odpada, nie biorę jej pod uwagę nawet w totalnej desperacji ;-) zdjęcia u tak małego dziecka wystarczy robić raz na pół roku, maja one służyć sprawdzaniu postępu wady. Podobno jeśli dziecko ma lejkowatość o podłożu genetycznym przekłada się to na postępowanie diagnostyczne, nie trafia ono do ortopedy tylko od razu do chirurga dziecięcego.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
m88 - dewapoker - domy mosty - prosto z tego źródła - Agregaty z silnikami benzynowymi