PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Listopad 20, 2017, 05:17:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: U swojego dziecka dopatruję się Pectusa - jak przeciwdziałać zaburzeniu?  (Przeczytany 181 razy)
titirititatatata
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Październik 30, 2017, 08:23:47 »

Witam, mam córkę 1,5 roku i martwię się aby nie miała tak dużej wady jak ja. Na razie nie posiada wady, ale jednak dopatruję się że w miejscu zakończenia mostka rysuje się już delikatny dołek. Moja wada jest dosyć duża.

Jak można zacząć przeciwdziałać rozwojowi tego dziadostwa?
Witamina D - jest podawana.

Czytałem też o niedoborach cynku, ale nie stosowałem.

Na co w tej kwestii powinienem zwrócić uwagę?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 08:25:31 wysłane przez titirititatatata » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Październik 31, 2017, 01:44:04 »

Tak, powinno się suplementować cynkiem. Poza tym koło 3 rż możesz zacząć używać miseczki próżniowej.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2017, 10:29:46 »

można już rozpocząć ćwiczenia oddechowe, lekarz nam podpowiedział, że warto robić dziecku zdjęcie fotograficzne klatki piersiowej raz na pół roku.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
materace janpol - kwadrat wymiana walut - BHP i ppoz - http://krajpiramid.pl/karkonosze-sa-w-jednostce-ge - kancelaria notarilan