PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 15, 2017, 11:08:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poznań - niezakwalifikowana do operacji  (Przeczytany 1012 razy)
Nel
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Wrzesień 17, 2017, 01:50:56 »

Tak jak w temacie. Ostatnio byłam na pierwszej wizycie w Poznaniu(po ponad 6 miesięcznym oczekiwaniu) u dr Pawlaka i niestety nie była to przyjemna wizyta.
Dr był dość chłodny i praktycznie można by odnieść wrażenie, że miał mnie gdzieś. Popatrzenie na moją wadę zajęło mu chyba 1 sekundę wliczając w tym mrugnięcie oczu po czym stwierdził: nie kwalifikujesz się.
Przyznam moja wada nie jest jedną z największych, jednak jest ona widoczna na pierwszy rzut oka(co zresztą sam stwierdził). Nie jest ona typowa ponieważ nie mam tak jak większość osób po prostu dołka na środku, ale moja klatka na całej szerokości jest cofnięta do tyłu i spłaszczona(zresztą po jednej stronie trochę bardziej) co też może powodować, że wada wygląda łagodniej niż jest nie mniej niestety nie zostałam obdarowana przez naturę i mam praktycznie zerowe piersi, które w cale w ukryciu wady nie pomagają...
Muszę przyznać, że jestem załamana ponieważ nie wiem co teraz zrobić. Podczas czekania na tą wizytę miałam wielkie nadzieje, że w końcu będę miała normalną klatkę i będę czuła się dobrze chociażby zakładając bikini na plażę i te wszystkie lata słabej samooceny będą przeszłością. Żeby nie było nie jest to tylko kwestia estetyki. Klatka nie raz uciska mnie w mostku co powoduje ból, nudności i moja wydolność wraz z dorastaniem znacznie spadała. Dr Pawlakowi wyraźnie to nie przeszkadzało i poradził mi "ćwiczenia"(próbowałam ćwiczeń przez lata...), które jak wiemy nic nie dają co sami twierdzą na swojej stronie.
Spytałam go także o możliwość drugiej opinii, ale powiedział, że nie nie ma takiej możliwości i w Poznaniu nie przeprowadzą mi operacji.

Teraz pytanie. Czy są jeszcze jakieś inne "dobre" szpitale/lekarze, u których mogłabym zasięgnąć drugiej opinii w nadzieii, że jednak mój problem nie zostanie zbagatelizowany, szczególnie w taki sposób? Jestem z Warszawy i z tego co się orientuje nie ma tutaj żadnego takiego miejsca/osoby.

Za wszelką pomoc dziękuję.  Płacz
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2017, 02:16:49 »

A nie zostałaś zakwalifikowana przez to tylko, że wada niewielka? Ze względu na kosmetyke też można iść tylko dużo zależy od dobrej woli doktora napewno. Robiłaś sobie przed wizytą tomografie?
Nel
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2017, 02:57:50 »

Na to wygląda. Lekarz stwierdził, że się nie podejmie bo wada jest "za mała". Miałam rtg klatki ze sobą, gdzie nawet na opisie jest napisane, że klatka jest wyraźnie spłaszczona(zdeformowana).
Rafał1993
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 17, 2017, 11:22:11 »

Jeśli można zapytać twoja wada jaką głębokość ma?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 12:00:40 wysłane przez Rafał1993 » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 18, 2017, 09:11:11 »

Możesz wrzucić zdjęcia? I tak jak wspomnieli wcześniej, dobrze byłoby mieć CT i zmierzyć haller index.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Nel
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 20, 2017, 09:26:31 »

Jak pisałam mam tylko rentgen. Nikt mi nie zmierzył wady według jakiejś skali, a na konsultacji zostałam olana i spławiona. Wada nie wydaje mi się duża, pewnie mniej niz 3 cm, ale jest za to na całej szerokości klatki, a nie typowo dziura w środku. Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety za bardzo się wstydzę Smutny
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 21, 2017, 11:46:54 »

To wyślij mi na priv, ja miałem też tego typu wadę i w Krakowie mnie super 👌 pocieli.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
lew211
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 28, 2017, 02:46:22 »

cześć
Nie wstydź się pokazac
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
sbobet - link - livescore - znajdź tutaj - przepusty kablowe i sygnalizacja pożaru