PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 24, 2018, 02:56:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lordoza szyjna zniesiona  (Przeczytany 1268 razy)
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« : Sierpień 14, 2017, 05:33:18 »

Miałem ostatnio nieprzyjemne wydarzenie - stłuczkę i po RTG i TK  oprócz uszkodzenia karku wyszła można powiedzieć przypadkiem lordoza szyjna zniesiona. Czy ktoś z Pectusów również tego doświadczył?

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 27, 2017, 03:26:18 »

Pewnie googlowałeś ale tu mosz dobry article:

https://carolina.pl/bole-kregoslupa-zniesiona-lordoza-szyjna/

Imho nie ma jakiejs korelacji miedzy PE/PC a tą przypadłością, po prostu nabawiłeś się tego w wyniku trybu życia albo tego wypadku komunikacyjnego albo obu na to wygląda.  Napisz jak tam sprawy się mają, rehabilitowałeś się? Już jest lepiej?
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 28, 2017, 11:37:38 »

Jest korelacja. Ja też mam zniesioną, to normalne przy PE.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #3 : Grudzień 24, 2017, 05:50:45 »

Po stłuczce miałem tzw. smagnięcie biczem. Dochodziłem po nim około 3 miesiące po operacji z czego co się dowiedziałem to dosyć dużo. Byłem pod okiem według mnie bardzo dobrej, ogarniętej rehabilitantki. Cały czas mam lekko uniesiony bark do góry. Pracując z nią przy okazji wypadku ( miałem ograniczony ruch szyji, ból i drętwienie barku) udało mi się go trochę obniżyć. Zainteresowała ją moja klatka, prosiła o rtg czy mam jakieś. Obejrzała i zwróciła uwagę, że mam przyczepy mięśni trochę inaczej niż to naturalnie jest - jak to ujęła jestem zrotowany. Zaryzykowała stwierdzeniem, że nie da się wykluczyć, że to moje powolne wracanie do zdrowia było spowodowane właśnie wadą. Zaniedbałem trochę moją postawę po operacji co też widzę jest ważnym tematem

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 27, 2017, 03:54:49 »

Whiplash

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
obszywanie kierownic - z logo http://www.jotan.pl/ - więcej wskazówek - hartowanie indukcyjne - serwis laptopów nowa huta