PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 19, 2017, 11:14:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja w Krakowie czy Poznaniu?  (Przeczytany 444 razy)
Say
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Sierpień 12, 2017, 09:33:37 »

Cześć!

Mam 34 lata i rok temu podjąłem decyzję, że chce w końcu zamknąć sprawę mojej klaty i zlikwidować wadę. Mam wadę mieszaną, tzw pectus arcuatum. Rok temu pojechałem do dr Orkiszewskiego do Poznania, pomyślałem że moją wadę może da się naprawić nieoperacyjnie. Więc pojechałem tam we wrześniu 2016, dr Orkiszewski z synem zalecili mi ćwiczenia, później w grudniu kupiłem pompkę Kolbę, stosowałem ją pół roku. Później przyszedł czas na ortezę, ale dr powiedział że z racji że nie mieli takich przypadków jak ja, i z racji na mój wiek chcieliby skonsultować moją wadę z dr Joe, z Nowego Jorku, z T-Brace System, który akurat miał przyjechać do Polski do Poznania. Więc przyjechał w określony dzień. Niestety Dr Joe, powiedział że akurat mojej wady nie da się wyleczyć ortezą. Ale co mi radzi to "spiłować" część wypukłą, a do części wklęsłej zalecił ćwiczenia żeby zamaskować wadę. z ćwiczeniami to ja już wiedziałem że raczej nie bo mogą nawet uwypuklić wadę, ale to "spiłowanie" dało mi do myślenia.

Więc pojechałem do chirurga plastycznego w Lubiniu, powiedział że dałoby się spiłować moją wypukłą część, a w tą wklęsłą można by dać np mój tłuszcz żeby wypełnić. Na pewno to jest jakaś opcja.

Później przeglądałem internet i znalazłem taki link https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4900868/
Jest to opis operacji z wadą podobną do mojej, którą zrobili zmodyfikowanym Ravitchem ale bez płytek.
Pomyślałem że może warto by jednak spróbować to operacyjnie zrobić...
Poszukałem na tym forum i znalazłem dobre opinie o dr. Warmus z Krakowa (szpital Jana Pawła II). Jestem z okolic Wrocławia, a właśnie tego posta pisze z Krakowa, gdzie dwa dni temu byłem u dr.Warmusa na wizycie prywatnej - bardzo sympatyczny człowiek. Powiedział że moją wadę dałoby się skorygować zmodyfikowanym Ravichem z jedną płytką, którą wyciągałoby się po 3 latach. Wogóle to zastanawiam się o co tu chodzi czy tą płytkę będzie się wyciągać rozcinając jeszcze raz bliznę na środku klaty? czy w innym miejscu? nie spytałem się o to..., doktor mówił że w związku z remontem dopiero mogliby mnie przyjąć w grudniu

Teraz zastanawiam się czy dla pełniejszego obrazu nie lepiej jeszcze pojechać na konsultację do Poznania do tego szpitala gdzie wszyscy sobie tam robią operację. tylko z tego co wiem to jest tam bardzo długi czas oczekiwania?

Co byście mi doradzili, jechać jeszcze na konsultacje do Poznania?
No i tą płytkę po Ravitchu to się wyciąga rozcinając jeszcze raz bliznę czy inaczej?

Będą w tym wątku opisywał cały proces naprawy mojej klatki, bo jestem zdeterminowany żeby to skorygować.

Pozdrawiam!
Say

damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 12, 2017, 09:46:16 »

A może pochwalisz się jak wygląda Twoja wada? Ja też próbuje w Krakowie, ale ten remont wciąż trwa.Tez mam jedną część klaty wypukła  Smutny A próbowałeś pompke klobego i dodatkowo orteze na wepchniecie, tak?
Say
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 12, 2017, 10:35:15 »

Niedługo wrzuce zdjęcia mojej klaty. Pompke Klobego próbowałem przez pół roku, bo tak mi zalecił dr Orkiszewski. Strategia była taka że pompką część wklęsłą podniesie się do góry, a później założy orteze na część wypukłą. Dr z Nowego Jorku, powiedział że na moją wadę nie zakłada się ortezy. To ja powiedziałem, ok, to przynajmniej sobie pompką dalej będę pompował i tą częśc wklęsłą podniosę. Na to dr Joe, się uśmiechnął, i powiedział że jak chce to mogę próbować pompki, ale wg jego doświadczenia pompka nie daje trwałych wyników, ale jak chce to mogę próbować. Trochę to się zgadza z moim doświadczeniem, bo przez 6 miesięcy pompowałem po dwie godziny dziennie i jak przestałem to po tygodniu klata wróciła do standardowego położenia. Z drugiej strony jest gościu (gdzieś na tym formu znalazłem linka), który twierdzi że jeżeli pompuje krócej ale częściej to potrafi uzyskać trwały efekt.

Ale nie wiem czy chce dalej testować pompkę, bo trochę się boje (może niepotrzebnie) że ta część wypukła będzie jeszcze bardziej wypukła i tak mi zostanie. to po prostu odpuściłem pompke i teraz zmierzam w kierunku operacji (czy w Krakowie, Poznaniu, czy w Lubinie operacja plastyczna-jeszcze nie wiem, ale raczej chyba Kraków)

Pozdrowienia
Say
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Sierpień 12, 2017, 11:27:17 »

Ja się zastanawiałem nad tym żeby wepchnac to co wystaje tylko nie wiem czy jest sens, czy to coś da... Długo się czeka na wizytę do dr Orkiszewskiego? A czy przy takiej wadzie masz też skolioze?
Say
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 12, 2017, 07:58:55 »

Skolioze podobno mam, ale taką delikatną. a do dr Orkiszewskiego dzwonisz bezpośrednio i się umawiasz, czas oczekiwania na wizytę to jakieś 2-3 tygodnie. Na pewno możesz pojechać i chociaż to skonsultować, będziesz miał większą orientację. a masz zdjęcia swojej klaty?

pozdr
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 13, 2017, 11:50:41 »

Ja mam nie gigantyczne, ale dosyć spore skrzywienie i przez to klatka też gorzej wygląda. Zdjęć nie wrzucałem tu. A gdzie dr przyjmuje?
Say
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Sierpień 13, 2017, 04:25:09 »

http://www.pectuspolska.com/

Zobacz tutaj

A co Ci mówił doktor z Krakowa, też będziesz miał blaszke?
A wiesz może jak oni tą blaszkę wyciągają? rozcinają starą bliznę czy inaczej?

Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Sierpień 18, 2017, 08:51:31 »

Bez zdjęć to nie ma co radzić.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Sierpień 18, 2017, 10:48:15 »

Ja tylko ravitch z blaszka na rok. Jak się wyciąga to trzeba zapytać tych co już po.  Uśmiech
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Sierpień 18, 2017, 12:08:12 »

A jak tu można fotki dosłać?
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +44/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Sierpień 21, 2017, 02:48:33 »

Tu raczej nie ma się co kłopotać, wrzuć sobie na gdrive albo imageshack.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2017, 09:13:53 wysłane przez Kriter » Zapisane

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
portal społecznościowy dla graczy - daftar sbobet - coś o pracy - kwadrat wymiana walut - szkolenie ogolne BHP i ppoz dla pracownikow na sta