PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 15, 2017, 11:06:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam - operacja/chirurg pytanie  (Przeczytany 2683 razy)
Nel
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Kwiecień 07, 2017, 12:47:52 »

Witam wszystkich.

Mam na imię Natalia i mam 26 lat.
Już od dawna borykam się ze swoją klatką lejkowatą i dopiero niedawno doszłam do wniosku, że muszę jednak coś z tym zrobić mimo strachu ponieważ za bardzo wchodzi to na moją psychikę.
Moja wada jest dość nietypowa(chyba) ponieważ z tego co oglądałam różne zdjęcia z forum nie mam typowego dołka, a moja klatka jest praktycznie zapadnięta na całej powierzchni i dodatkowo po jednej stronie mam wrażenie bardziej. Niestety bycie szczupłą osobą i z małym biustem nie pomaga.

Ostatnio zapisałam się na pierwszą wizytę do Poznania tak jak wszyscy polecają niestety termin mnie zszokował(aż 6 miesięcy do konsultacji + nie wiadomo ile na operację).
Stąd moje pytanie. Czy jest jeszcze jakiś inny lekarz, który jest polecany, który miałby jednak o wiele mniejsze czasy oczekiwania? Odległość dla mnie to nie problem przy takiej operacji, liczy się rezultat.
Kraków odpada ponieważ słyszałam, że tam robią rawitcha, którego nie chcę, plus pewnie kolejki i tak będą ogromne. Coś mi się obił o uszy Lublin. Czy są tu jakieś osoby, które tam miały operacje? Przecież to nie jest możliwe, żeby w całym kraju był tylko dobry jeden chirurg.

Wszelkie opinie i wskazówki będą przydatne. Dziękuję  Uśmiech
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 07, 2017, 05:40:26 »

W Krakowie przy dobrych wiatrach to można mieć wizyte i operacje w przeciągu niewiele ponad miesiąc(wiem bo mam tam juz termin).Nie wiem ,ale chyba nie tylko samym ravitchem robią.Myślę,że można tez spróbować Wrocław ,np dr Kacprzak.
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 08, 2017, 01:05:19 »

Ja bylam operowana w Poznaniu wiec nie pomoge, bo tylko Poznan moge polecic Mrugnięcie Faktycznie dluugo sie czeka i jest to minus ale dobrze robia klatki Uśmiech Zycze powodzenia i fajnie, ze zdecydowalas sie cos zrobic z klatka.

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
Nel
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 08, 2017, 05:21:11 »

Dziękuję za odpowiedź Uśmiech
Jeśli chodzi o Kraków to jaki lekarz jest tam polecany i czy ktoś już miał tam nussa robionego? Jak rezultaty?
@damian25 i jak idziesz do Krakowa, czy jeszcze się zastanawiasz między wspomnianym Wrocławiem?

@Monia91 też bym wolała Poznań niestety 2 lata czekania to trochę przesada...

damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 08, 2017, 11:05:59 »

Ja juz na Kraków zdecydowany :)Mam prościej bo nie mam wyboru czy nuss bo u mnie tylko ravitchem się da Mrugnięcie Czytałaś już te nasze pectusowe forum od deski do deski? Ale jak piszesz,że masz niesymetryczną wadę to tez się moze okazać,że będzie Ci potrzebna metoda np łączona ravitch + nuss. Jeżeli nie byłaś u nikogo jeszcze z tą klatką to możesz iść na wizyte tam gdzie wcześniej  tak by Ci doradził ktoś coś chociaż zamiast czekać bezczynnie tyle czasu. Uśmiech
Nel
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 09, 2017, 12:57:40 »

Tak starałam się przejrzeć całe forum dokładnie Uśmiech Co do wady jest lekko asymetryczna i nawet jakby tak zostało nie miałabym z tym problemu. Główny problem jest, że po prostu jest zapadła na całej szerokości( nie typowo dołek na środku). Myślałam także nad Lublinem bo jestem z Warszawy, więc by było w miarę blisko i ten lekarz dr Buczyński wydaje się w miarę dobre opinie tutaj na forum, z tego co czytałam. Jakby nie było to bardzo ważna dla mnie operacja i chciałabym ją mieć wykonaną najbardziej profesjonalnie jak się da mimo wszystko nie chciałabym czekać kolejnych 2 lat na to... Smutny
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 09, 2017, 07:18:43 »

W grudniu dzwoniłem do Poznania, wtedy mówili,że wizyta za 3,5 miesiąca,wiec pewnie teraz coś dłuzej Niezdecydowany Po operacji też sie akrobatą od razu nie jest więc ten czas czekania i dochodzenia do siebie by naprawdę długo zajął,coś za coś.Ale licze na to,ze gdzies indziej też mozna to zrobić w miare mozliwosci dobrze Uśmiech
Nel
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 12, 2017, 05:35:21 »

@damian25 Jak będziesz miał jakieś informacje to daj znać bo jednak 2 lata czekania to strasznie długo...
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 13, 2017, 05:53:19 »

A Tobie bardzo zależy na tym by to był tylko sam nuss,tak?
Nel
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 14, 2017, 05:32:12 »

Zgadza się.
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 23, 2017, 03:24:49 »

Nel  ja Ci moge polecić uzrobić się w cierpliwość.
Profesionalizm tego oddziału i samego dr Pawlaka jest na takim poziomie, że drugi raz bym czekał.

Ponadto u dr Pawlaka można z lekarzem porozmawiać,  powiedzieć o swoich obawach  czy coś i doktor weźmie to pod uwagę.  Ja nie widziałem, żadnych twoich zdjęć  ale generalnie jeśli wada rozległa  to warto Poznań i warto upewnić się wcześniej ile płytek  Ci zaplanowali.  Bo ja się zastanwiałem czy dałbym sobie jedną czy dwie, ale chyba dobrze stanęło że na jednej. [góra klatki płaska totalnie, i klatka się nieco cofnęła - ale poprawę i tak oceniam na 8/10 mojej prywatnej skali maksymalnych oczekiwań]

Generalnie jestem mega zadowolony, ale przy rozległych wadach  powierzchniowo, warto się upewnić że lekarz będzie montowal dwie Uśmiech

Co do Twojego wieku to się nie bój,  spotkałem tam gości w wieku np 35l.
Ryzyko jest zawsze bo jest to duża ingerencja [np zrotowania płytki czy powikłań], ale ja bym ryzykował jeszcze raz. Życie z prosta klatą jest tak przyjemne i smakuje jak nigdy wcześniej. Koniec z rokminianiem bluz/koszulek/swetrów/koszul  pod kątem tego czy będzie się totalnie zapadało uwydatniając wadę czy nie - piękna sprawa :S
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Stawiski zbiorniki jednokomorowe łączone - sbobet - więcej bonusów - pole dance łódź - srebrny kaganek