PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 02:30:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja Poznań 07.03.17 RELACJA  (Przeczytany 1804 razy)
David20000408
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Marzec 13, 2017, 08:04:03 »

Witam wszystkich. Mam 17 lat. Dzisiaj jest szósty dzień od operacji metodą Nussa (1 płytka), jestem w domu i czuję się dosyć dobrze, jedynie nie mogę się schylać i podnosić samemu. Tak to chodzę normalnie. Przyjechałem do szpitala na Szamarzewskiego w piątek i operację miałem mieć w poniedziałek jednak przyszły osoby z nowotworami i mieli pierwszeństwo, więc operację przenieśli na wtorek. Dzień przed operacją spałem z 5 godzin, budziłem się ze stresu. o 7:30 dostałem głupiego jasia który na mnie nie podziałał i około ósmej pojechałem na blok operacyjny. Dzien przed musialem sie umyć czerwonym płynem antybakteryjnym. Obudziłem się na sali pooperacyjnej ok. godz. 9:30. z małym bólem, gdyż dostałem znieczulenie zewnątrzoponowe. Duży ból pojawił się na następny dzień, pięlęgniarka kazała mi usiąść chociaż, żebym rozruszał mięśnie klatki. Prawie zemdlałem. Musiałem sie znowu szybko położyć i dopiero po 2 dniach sam poszedłem do toalety. Też z wielkim bólem. Ale leki przeciwbólowe dużo pomagały.

Dzień 3: Bez przeciwbólowych dało się tylko leżeć. Z lekami można było się przejść:) i bez nich dosyć ciężko zasnąć.
Dzień 4: Zacząłem podnosić lewą rękę. Z prawą miałem problem, gdyż miałem założony dren z tej strony, który mi zdjęli 2 dni po operacji.
Dzień 5: Nie było już tak źle. Jednak warto poprosić o paracetamol dożylnie:). Spacerowałem, pisałem smsy ze znajomymi.
Dzień 6: Myślałem ze będzie gorzej, teraz sam siadam, jeszcze jak wstaję to chwytam się kolana. Myślę,że za 3 tygodnie nie będę odczuwał dużego bólu. Operował mnie Dr. Pawlak. Wszystkim polecam operację. Trzeba przeboleć ale z efektów klatki jestem zadowolony. Zadawajcie pytania w komentarzach, pozdrawiam:)
Dzień 14: Podnoszę prawą rękę na poziom głowy, przestałem brać leki przeciwbólowe, ale lekki ból jest Uśmiech. Jeszcze boli przy wstawaniu i kładzeniu się, ale myślę, że to kwestia czasu.
Dzień 27: Podnoszę obie ręce do góry, ból lekki przy kasłaniu, śmianiu się, wstawaniu i kładzeniu się. Poza tym czuję się o wiele lepiej.
Dzień 35: Już od paru dni jeżdżę na rowerze. Niedługo lecę na basen Uśmiech
Dzień 39: Pierwsza noc przespana na brzuchu :p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2017, 11:18:36 wysłane przez David20000408 » Zapisane
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2017, 08:19:40 »

Szybko się pozbierałeś. Miałeś samego Nussa bez wycinania żeber,tak?
David20000408
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2017, 08:27:58 »

Tak Uśmiech
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2017, 10:42:38 »

Super, ze jestes zadowolony!! I faktycznie szybko sie pozbierales. Oby tak dalej Mrugnięcie

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
corian
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 13, 2017, 10:03:12 »

Powinni Ci dać tabletkę na sen jak mi. Ja podobnie do ciebie dochodziłem do siebie szybko, lecz po miesiącu nie odważyłbym się wsiąść na rower Mrugnięcie Po miesiącu to ja zacząłem spacerować na dłuższe dystanse Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kalendarzyki - nieruchomości - blokady parkingowe - maszyny czyszczące - rejent koszalin