PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 19, 2019, 06:15:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Pectus a problemy z sercem  (Przeczytany 5505 razy)
Kitkaanitka
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Grudzień 28, 2016, 11:17:04 »

Witam wszystkich
Przeszukalam całe forum i niestety nic nie znalazłam na temat problemów z sercem.
Co więcej
Opiszę mój przypadek.
Od marca 2016 roku zaczęło mi kołatac serce.
Poszłam do kardiologia porobiłam badania wyszło że mam wypadanie płatka zastawki. Zaczęłam przyjmować magnez i potas to trochę się wszystko uspokoiło.
Jednak od kilku miesięcy znowu odczuwam dziwne uderzenia serce. Poszłam prywatnie zrobić holtera i wyszło że mam lekkie skurcze arytmiczne, które niestety odczuwam do dnia dzisiejszego. Mimo przyjmowania wysokich dawek magnezu (szczerze powiem że bardzo mnie te dziwne uderzenia załamuja).  Oczywiście pani kardiolog kazała mi coś zrobić z moją zapadnieta klatka piersiowa, bo moje mieć później większe problemy ( obecnie mam 25 lat).

No i zaczęły się badania rtg - wyszło że serce jest przesunięte w lewą stronę (bardzo mnie to przerazilo)
Tomografia komputerowa - ten wynik zdolowal mnie totalnie. Nie wiem czy u was też wyliczaja jakoś wskaźnik Hellera. Ale czytałam że norma to 2,45, kwalifikacja do operacji to coś powyżej 3, u mnie wynosi on aż 4.85.
Po zobaczenia tomografi totalnie się załamalam bo klatka dosyć mocno naciska na serce.

Fajnie było by aby ktoś coś napisał odnośnie serca i wskaźników Hellera (jeśli miał taki obliczany). 

Tak więc czeka mnie operacja w Poznaniu obecnie czekam na konsultacje z dr Pawlakiem.
Bardzo się tego boje, ponieważ na forum nic nie znalazłam odnośnie serca.

Jak ktoś przeczyta ten nowy wątek i odpiszę, będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam wszystkich

PS Pisze z tel więc wybaczcie literówki itp.

Operacja met Nussa - 1 płytka Poznań -12.04.2018
damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzień 28, 2016, 05:56:45 »

Ja też mam deformacje klatki i kardiolog mówił,że w porzadku.Tylko,że też miewam takie uczucie jakby serce biło wolniej ,ale mocno.A ten wspolczynnik hallera z jakiego badania można obliczyć?Z tomografii?
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Grudzień 28, 2016, 08:00:04 »

Tak ten współczynnik Hellera oblicza się z tomografii.
Mam nadzieję że w moim przypadku po operacji wszystko się uspokoi.
Mi kardiolog też powiedziała że serce bije ok, tylko są jeszcze dodatkowe skurcze, które ja odczuwam.
Myślę że to wszystko dzieje się poprzez ten ucisk na serce.

damian25
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2016, 09:13:07 »

Skoro wyszło,że jest takie mocne przesunięcie to pewnie nie jest to.bez znaczenia.A w Poznaniu długo się czeka na operacje? Poczytaj sobie  strone " marfanforum" tam też mają podobne problemy,z klatkami ,sercem i.nie tylko.
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Grudzień 28, 2016, 11:37:34 »

Narazie czekam ma konsultacje z dr Pawlakiem.
Na moje nieszczęście, odbędą się dopiero w marcu.
Więc w marcu się dowiem ile się czeka na operację.
Może w moim przypadku ze względu na to serce będzie trochę szybciej. Jak to mówią nadzieja matka głupich.
Dzięki wielkie za to forum, zaraz zabieram się za przeglądanie

Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Grudzień 29, 2016, 11:07:00 »

Siema
Nie Hellera tylko Hallera. Wskazaniem do operacji jest wspolczynnik wyższy niż 3,25. Ja miałem wspolczynnik 10. Jest to stosunek wysokości klatki do szerokości w punktach skrajnych w przypadku ludzi z pectusem od czubka lejka. Co do problemów z sercem, no to wiadome jest że osoby z lejkowatą klatką mają gorzej, serce jest uciśnięte z tym, że też nie należy sprawy tak bardzo upraszczać. Czasami arytmia, migotanie komór to pozostałości jakiegoś rodzaju pamięci traumatycznej. Tzn. jeśli podczas porodu czy w okresie prenatalnym nastąpiło jakieś zagrożenie życia to tak może się dziać, kardiolog zaradzi coś doraźnego a problem może być zakorzeniony dwadzieścia lat temu czy więcej.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #6 : Grudzień 29, 2016, 09:56:59 »

Ja dostaję leki na nadciśnienie, którego nie mam, bo dzięki nim arytmia występuje rzadziej. Mój kardiolog twierdzi, że przyczyną może być lejkowatość, serce też mam przesunięte, podobno taki już mój urok. Zbadaj tarczycę, często ona jest przyczyną arytmii, szczególnie u kobiet.
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Grudzień 30, 2016, 04:32:58 »

Przepraszam za błąd w nazwie współczynnika, tak to jest jak pisze się z tel.
Twój współczynnik był bardzo duży. Nie miałeś żadnych problemów z sercem? 

Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 30, 2016, 04:34:17 »

Ja dostaję leki na nadciśnienie, którego nie mam, bo dzięki nim arytmia występuje rzadziej. Mój kardiolog twierdzi, że przyczyną może być lejkowatość, serce też mam przesunięte, podobno taki już mój urok. Zbadaj tarczycę, często ona jest przyczyną arytmii, szczególnie u kobiet.

Obecnie mam ponownie założonego holtera.
Co do tarczycy jest wszystko ok, ostatnio robiłam badania.

krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Grudzień 31, 2016, 06:16:10 »

Mam co roku zakładanego holtera, swego czasu nawet na 48h mi założyli. Arytmia występuje podczas wysiłku fizycznego?
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 02, 2017, 09:49:13 »

Mam co roku zakładanego holtera, swego czasu nawet na 48h mi założyli. Arytmia występuje podczas wysiłku fizycznego?

Właśnie robiłam holtera i nosiłam go 2 dni, niestety z braku czasu dopiero w czwartek odbiorę wynik.
Ostatnim razem czyli w październiku 2016, wyszło że mam odczuwalne uderzenia serce, podczas spoczynku gdy leżę, siedzę, ale to też nie jest zawsze. Podczas wysiłku gdy sprzątalam i biegalam po całym domu z odkurzaczem i mopem aby się zmeczyc, nie było żadnych skurczow arytmicznych.

krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Styczeń 03, 2017, 05:42:34 »

Mój kardiolog twierdzi, że każdemu człowiekowi zdarzają się arytmie, wszystko zależy tylko ile ich jest, czy występuje bradykardia, tachykardia czy zaburzenia przewodzenia. Ja mimo branych leków nadal mam arytmię, tyle, że z ponad 6000 zeszło do mniej niż 50. Jeśli torakochirurg stwierdzi, że klatka nie powoduje arytmii, to trzeba szukać innej przyczyny zaburzeń pracy serca. Kardiolog nie proponował ablacji?
Kitkaanitka
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 19, 2017, 10:50:20 »

Mój kardiolog twierdzi, że każdemu człowiekowi zdarzają się arytmie, wszystko zależy tylko ile ich jest, czy występuje bradykardia, tachykardia czy zaburzenia przewodzenia. Ja mimo branych leków nadal mam arytmię, tyle, że z ponad 6000 zeszło do mniej niż 50. Jeśli torakochirurg stwierdzi, że klatka nie powoduje arytmii, to trzeba szukać innej przyczyny zaburzeń pracy serca. Kardiolog nie proponował ablacji?
Moja kardiolog nadal twierdzi że nic się nie dzieje.
Jednak większość tych skurczy serca było na tle nerwowym.
Nadal biorę tylko magnez, teraz wspomagam jego działanie witamina D3.
Zapomniałam zapytać torakochirurga o to, ta cała sytuacja z operacja i sercem tak mnie stresowala, że nie pamiętałam o co konkretnie mam pytać.
Ogólnie co to jest ablacja, aż boję się wpisywać to słowo  w Google.

Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 21, 2017, 06:44:36 »

Masz ten obraz CT klatki? Wstaw zdjęcia.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
corian
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Styczeń 23, 2017, 08:43:04 »

A mi po 3 latach noszenia płytek pojawiły się szmery nad sercem. Co to wgl jest?
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Kanalizácii Najlep ím rie ením je plastová tel - bilety autokarowe sindbad - visit url - rozporządzenie clp - rejestracja kosmetyków