PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 02:28:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurza klatka piersiowa, choroby powodujące deformacje kości, stawów itp.  (Przeczytany 1647 razy)
michał125
Gość
« : Listopad 03, 2016, 10:26:48 »

Cześć nie wiedziałem gdzie za bardzo wrzucić ten wątek więc dodałem go tutaj. Piszcie wszystko na temat różnych chorób, które powodują deformacje kości, stawów itp. Dzięki temu może uda się znaleźć jakieś zależności, wspólne przyczyny, metody zapobiegania, leczenia itp. Moja babcia cierpi np. na reumatoidalne zapalenie stawów ciekawe czy nie istnieje jakiś związek między jej przypadłością, a moją wadą klatki piersiowej. Babcia ma powykrzywiane stopy i dłonie. Kurza klatka piersiowa i reumatoidalne zapalenie stawów dotyczą też tkanki łącznej. Druga sprawa kiedyś wirus polio zbierał swoje żniwo. Osoby chorujące na polio mogą mieć powykrzywiany kręgosłup w odcinku piersiowym, deformacje nóg, stóp itp. Kiedyś w latach 50 połowa populacji miała kontakt z wirusem polio i nic im poważnego nie dolegało dopiero później nastąpiła epidemia tej choroby. Nie wiadomo do końca dlaczego. Może wirus polio odpowiedzialny jest za niektóre przypadki deformacji klatki piersiowej zwłaszcza, że powodował paraliż mięśni oddechowych czyli okolice tułowia dlatego stosowano tzw. żelazne płuca. Dalej skolioza; tyle czynników może być z nią powiązane ( wirusy, bakterie, metale ciężkie, stosowanie niektórych leków, pestycydy itp. ). Może też jakaś część przypadków deformacji klatki piersiowej ma podobne przyczyny. Gruźlica kości choroba o podłożu bakteryjnym, a może całkowicie zdeformować szkielet. Przykład na to, że bakterie mogą oddziaływać na kości. Podobnie krzywica część naukowców kiedyś uważała, że jest to definitywnie choroba o podłożu bakteryjnym. Bakterie zamieszkujące układ pokarmowy produkują substancje, które powodują zniekształcenia kości.Witamina D3 działa leczniczo dlatego, że niszczy te bakterie. Artykuł z 1929 roku ,,Vitamin D prevents rickets by killing bacteria" J. Chem. Educ., 1929, 6 (11), p 2043

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ed006p2043.2?journalCode=jceda8
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 10:49:52 wysłane przez michał125 » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2016, 08:20:22 »

Dałeś link na swój pulpit.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
michał125
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2016, 09:36:29 »

Dzięki, poprawione Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 02:09:59 wysłane przez michał125 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
sprawdź to - http://www.dendropol.pl/2018/01/21/artykuly-reklam - fredrich spedycja - oznakowanie robót drogowych - znak drogowy