PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 01:34:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Siłownia w czasie noszenie płytek  (Przeczytany 5035 razy)
VINCIS
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Wrzesień 21, 2016, 12:54:41 »

Witam. Jestem juz dwa lata po operacji i od 9 miesiecy ćwicze na siłowni i płytki mi w tym w ogóle nie przeszkadzaja. Operacje wyjęcia płytek będę miał w czerwcu i mam zamiar ćwiczyć do czasu wyjęcia. Niby doktor zabraniał chodzenia na siłownie, ale nie mogłem sie powstrzymać. Czy ktoś chodzil na siłownie podczas noszenia płytek? Czy takie chodzenie na siłownie może spowodowac jakies powikłania?

20 maj 2014 - operacja metodą Nussa w Poznaniu
1 czerwiec 2017 - wyjęcie płytek
Szczupak
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 21, 2016, 01:16:57 »

Hej, myslę że lekkie cwiczenia na siłowni będa w porządku. Bylebyś nie robił tego jakoś wyczynowo z podnoszeniem znacznych ciężarów. Najmniej zalecane jest cwiczenie krótko po operacji bo istnieje ryzyko przemieszczenia płytek, u Ciebie prawdopodobnie są już umiejscowione porządnie. Zapytałbym lekarza najlepiej.

Pompka, orteza, ćwiczenia -> dziennik: http://www.pectus.pl/index.php/topic,4217.0.html

kontakt do mnie: avterlife@outlook.com
stop
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 21, 2016, 01:30:06 »

Powiem tak, miesiąc  po zabiegu chodziłem już na siłownię Chichot, , ćwiczenia wszystkie, pomijając te które powodują rotacje tułowia, teraz po 4 miesiącach odzyskałem pełną sprawność, wykonuje wszystkie ćwiczenia, dr Buczyński powiedział ze 3 mc po, można już spokojnie ćwiczyć, a po 2 latach zaczynać sporty artystyczne (akrobacje)

2016-06-06 Operacja met. nussa http://pectusup.pl/index.php?topic=39.msg192#new
2019 - Planowane wyjęcie
VINCIS
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2016, 01:41:45 »

Dzieki za odpowiedzi Uśmiech  stop mnie utwierdził, że nie ma co się niepokić, a co do ćwiczeń to też wszystko robie włącznie z wyciskaniem sztangi leżąc jak i pod skosem dodatnim Uśmiech Płytek praktycznie nie czuje na siłowni, ale mam takie wrażenie, że mnie ograniczają w jakimś tam stopniu podczas ćwiczeń. Wydaje mi się, że po ich wyjęciu będę "sprawniejszy".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2016, 01:44:30 wysłane przez VINCIS » Zapisane

20 maj 2014 - operacja metodą Nussa w Poznaniu
1 czerwiec 2017 - wyjęcie płytek
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
choinki na pniu - źródło - darmowe forum - tła foto - zestawy delikatesowe wr