PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 02:39:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pectus a długość życia  (Przeczytany 6399 razy)
titirititatatata
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Sierpień 01, 2016, 04:24:36 »

Co sądzicie o długości życia wielu Pectusów ? Lejkowata klatka piersiowa napewno ujemnie wpływa na płuca i serce. Czy zatem też na długość naszego życia ?
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2016, 11:52:25 »

Nie sądzę aby pectus wpływał na długość życia, większość osób nie ma żadnych dolegliwości oprócz deformacji, w przypadkach gdzie sprawia ona poważne problemy zdrowotne to przeprowadza się operację.
titirititatatata
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2016, 10:43:33 »

Ciekawi mnie czy jest jakiś pectus który żył np. 90 lat albo więcej.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2016, 01:15:57 »

Pectus wpływa na długość życia. Gdzieś chyba nawet na forum była o tym mowa. Na pectusinfo czytałem jakieś badania na ten temat.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2016, 10:28:58 »

Na długość życia wpływa tak sporo zmiennych, że samo badanie czy pectus ma wpływ jest według mnie bzdurą. Szczególnie, że podczas takiego badania trzeba wziąć pod uwagę tak wiele zmiennych jak stan zdrowia, inne choroby, teren zamieszkania, zwyczaje żywieniowe czy nałogi. Sama śmierć pectusa na choroby sercowo-krążeniowe jak ma być kwalifikowana, jako związana z chorobą czy też nie? Czy takie badanie uwzględnia osoby, które nie operowały się czy też takie po operacji?
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 05, 2016, 11:34:29 »

Wiem. Zbyt to uprościlem. Logiczne jednak jest ze skoro płuca i serce nie mają pełnej wydolności to żyć będziemy krócej.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Sierpień 05, 2016, 01:30:07 »

Większość jednak nie ma problemów ani z płucami ani z sercem, a dzięki lekom również z sercem można dożyć sędziwych lat, co do płuc to ograniczenia zdaje się można przezwyciężyć dzięki pływaniu lub też ćwiczeniom oddechowym, sama operacja zdaje się mocno poprawiać stan zdrowia i nie wiem czy takie rozwiązanie przewidują badania czy biorą pod uwagę  tylko osoby, które nie przeszły operacji.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - kliknij to - wdał się w polemikę - choinki na pniu - zobacz więcej