PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 19, 2019, 07:35:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania, pytania i jeszcze raz pytania PE  (Przeczytany 6135 razy)
szymczoq
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Kwiecień 12, 2016, 08:43:02 »

Witam wszystkich forumowiczów.  Uśmiech

Jestem już umówiony na wizytę w UCK w Gdańsku.
Pokrótce opiszę moją przypadłość:
Nazywam się Szymon, wzrost: 173cm Waga:75kg
Klatka piersiowa lejkowata ze zniekształconymi łukami żebrowymi odziedziczona prawdopodobnie po dziadku.
Wada jest według mnie całkiem spora(ok.3,2cm) oraz znacznie "wystające" łuki żebrowe.
Niedawno, w końcu zdecydowałem się na operację. Jestem sportowcem i wada jest bardzo irytująca (zakładanie obcisłych koszulek za sprawą żeber sprawia efekt "gorsetu"), irytujące pytania pojawiające się za każdym razem po zdjęciu koszulki o tą "straszną" deformacje. Przez dwa lata próbowałem zakamuflować wadę ćwiczeniami: rozbudowałem zarówno brzuch i klatkę i przybrałem masy. Wada jednak wcale nie chciała ani trochę się ukryć. Smutny Zacząłem więc szukać klinik, przeglądać dziesiątki tematów na forum. Podjąłem decyzję o kierunku mojej wyprawy po moją idealną klatę - Gdańsk. Klinika oddalona od mojego miejsca zamieszkania o ok. 500km. Argumentem za między Poznaniem a Gdańskiem był także czas oczekiwania.
Aktualnie jestem przed wizytą i kieruję do was bracia i siostry z PE te oto kilka pytań Mrugnięcie :
1. Nie miałem do tej pory wykonanych żadnych badań. Czy dostanę skierowania podczas wizyty? Jeśli tak to kiedy i gdzie będę musiał je wykonać?
2. Czy istnieje możliwość skorygowania na raz łuków żebrowych i mostka?
3. Jak to jest z tą salą pooperacyjną i czy rzeczywiście przez 2 dni nie będę miał kontaktu ze światem? Żadnych telefonów?
4. No i pytanie do osób operowanych w Gdańsku: jakie są wasze opinie na temat doktorów: Żurka i Sternau?

Dziękuję za przeczytanie moich wypocin oraz Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam. Uśmiech
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 22, 2016, 02:18:44 »

Przed operacją spędziłem na forum wiele godzin czytając relacje opinie itd. Tobie również polecam. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania mam tylko jedną sugestie. Ja wybierając szpital zupełnie nie brałem pod uwagę czasu oczekiwania i na operacje łącznie czekałem prawie 3 lata. Radziłbym skupić się na oczekiwanym efekcie i wybraniu jak najlepszych specjalistów. Operacji nikt Ci później drugiej zapewne nie zrobi już więc o tym pomyśl. Pozdrawiam

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 23, 2016, 03:52:35 »

1.Nie miałem do tej pory wykonanych żadnych badań. Czy dostanę skierowania podczas wizyty? Jeśli tak to kiedy i gdzie będę musiał je wykonać?
2. Czy istnieje możliwość skorygowania na raz łuków żebrowych i mostka?
3. Jak to jest z tą salą pooperacyjną i czy rzeczywiście przez 2 dni nie będę miał kontaktu ze światem? Żadnych telefonów?
4. No i pytanie do osób operowanych w Gdańsku: jakie są wasze opinie na temat doktorów: Żurka i Sternau?

1. Potrzebne Ci będzie tylko skierowanie od rodzinnego.
2. Żeber nie korygują
3. Telefonu będziesz mógł używać
4. Gadaj z Żurkiem, spoko lekarz

Ja byłem operowany 2 lata temu i osobiście nie jestem zadowolony... Nie mam dołka, ale klatę mam bardzo asymetryczną... Jak linijkę przyłożę to prawej stronie brakuje 3 cm żeby jej dotknąć... Tak więc jak masz asymetryczną klatkę to nie polecam

mikolaj2715
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 23, 2016, 09:34:15 »

1. Wszelkie badania ja wykonywałem w klinice. Pierwszy dzień to były tylko badania i pytania, uczulenia itp.
3. Nie prawda. Budzisz się świadomy po 8 godzinach po operacji przywiązany do łóżka i zazywasz tylko morfine ^^
szymczoq
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 25, 2016, 02:49:38 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi  Uśmiech
1. Wszelkie badania ja wykonywałem w klinice. Pierwszy dzień to były tylko badania i pytania, uczulenia itp.
Mikołaj czy mógłbyś dokładniej napisać jakie to były badania?
mikolaj2715
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 25, 2016, 08:06:08 »

Znaczy się ja nie w Gdańsku mmiałem operacje.
Napewno zdjęcia klatki z każdej możliwej pozycji. Krew,uczulenia, pytania osobiste takie bezsensowe typu "czy strzyże się u fryzjera (?!)", antybiotyk co i jak. Jeszcze może coś pominełem. Za bardzo nie pamiętam tych drobnych, bo już po 8 miesiącach po operacji.
mikolaj2715
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 25, 2016, 08:23:52 »

W dodatku jestem po operacji rachvita więc nie będę się mieszałza bardzo w temat
szymczoq
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 26, 2016, 08:22:14 »

Dzięki Mrugnięcie Myślę, że w obydwu metodach praktycznie takie same badania się wykonuje
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 30, 2016, 12:08:17 »

W dodatku jestem po operacji rachvita więc nie będę się mieszałza bardzo w temat

W Gdańsku od zawsze robili samego Nussa, coś się zmieniło ?

mikolaj2715
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 30, 2016, 12:14:28 »

W Gdańsku od zawsze robili samego Nussa, coś się zmieniło ?

Nie miałem operacji w Gdańsku //
szymczoq
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Maj 16, 2016, 09:22:05 »

No panowie już po wizycie Uśmiech Na początku czerwca jadę pod skalpel. Jakieś rady przed? Mrugnięcie
mikolaj2715
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Maj 16, 2016, 10:13:59 »

Najedz się, bo 20 dni w szpitalu które spędziłem to żyłem tylko chlebem i ciastkami, które i tak były ochydne.
szymczoq
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Maj 18, 2016, 10:11:07 »

hahah no to miałeś pecha kolego :/
szymczoq
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Maj 25, 2016, 10:07:41 »

Mam jeszcze kilka malutkich pytanek odnośnie szczegółów Mrugnięcie
1. Z zabiegu przyjeżdża się w ubraniu czy na waleta? (tak z ciekawości pytam)
2. Czy cewnikują?
3. Po jakim czasie można wstać z łóżka?
4. Co pode mnie "podepną" po zabiegu?
 Mrugnięcie
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #14 : Maj 26, 2016, 11:11:04 »

1. w ubraniu operacyjnym
2. malo kiedy
3. jak najszybciej zwykle kolejnego dnia rano
4. pompe z znieczuleniem, i pewnie butelki do drenow

ogolnie spoko

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
dowiedz się więcej tutaj - kielce - https://wymarzonezdjecia.pl/sitemaps/ - Dodatkowe informacje - znaki informacyjne sklep