PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 25, 2020, 04:42:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Grupa niepełnosprawności - PE  (Przeczytany 7986 razy)
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« : Styczeń 03, 2016, 09:36:54 »

Cześć,

posiada ktoś z Was pectusowiczów (byłych) grupę niepełnosprawności? Mam dwie blaszki w klacie, rok temu dostałem grupę lekką(3) na rok i teraz po kolejnej już komisji przydzielili mi również grupę lekką na dwa lata z tym, że tym razem dorzuciłem do wniosku dokumenty od psychiatry (leczę się od jakiegoś czasu, stwierdzili mi depresję i zaburzenia lękowe ze względu na klatkę) myślicie, że warto się odwoływać czy nie ma to większego sensu? Dodam, że lekarz w ogóle prawdopodobnie nie spojrzał w dokument od psychiatry, bo w orzeczeniu mam wyraźnie napisane, ze dotyczny ono wady wrodzonej - klaty.

Przy aktualnym stopniu lekkim w zasadzie nic mi nie przysługuje. Warto? Mam jeszcze tydzien na odwołanie
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2016, 12:57:33 »

Jak mozesz przy sobie wszystko zrobic to imo tylko lekki, pytanie czy uwazasz ze powoinno byc wiecej jesli tak to dlaczego?

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #2 : Styczeń 04, 2016, 11:33:03 »

Słyszałem, że osoby z zaburzeniami psychicznymi czy tam pochodnymi do nich są uznawane jako niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym. Pytam z ciekawości, bo nie ukrywam, że przydałby się taki świstek Uśmiech
stop
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #3 : Styczeń 05, 2016, 07:45:11 »

Jezeli chodzi o depresję, to już zależy od stopnia za-awans. jaki ustala psychiatra, taka os. na 2/3 stopniu może się starać, jednak sadze ze takiego nie masz, chyba ze odbębniłeś swoje w zakł. zamkniętym, łatwiej jest kiedy możemy liczyć na ZUS i otrzymamy orzeczenie niezdolności do pracy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 09:10:17 wysłane przez stop » Zapisane

2016-06-06 Operacja met. nussa http://pectusup.pl/index.php?topic=39.msg192#new
2019 - Planowane wyjęcie
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #4 : Styczeń 22, 2016, 11:11:57 »

Ice nadal mi nie odpisałeś na pw, pisałem z 2 miesiące temu  Niezdecydowany

kasia.sznert
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Marzec 13, 2016, 11:39:46 »

osoby z silnymi zaburzeniami psychicznymi mogą zostać uznani za niepełnosprawnych, ale nie jest to takie hop i już, tutaj procedura jest bardziej zaawansowana
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
strona tutaj - kliknij to - tutaj - wypadki - zestawy swiateczne białystok