PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 03:14:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa PE  (Przeczytany 11283 razy)
marcela
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #15 : Grudzień 10, 2015, 01:13:38 »

Ja miałam robionego nussa w wieku 25 lat, ale moja wada wyglądała inaczej, miałam po prostu dołek na środku klatki, moje żebra wyglądały podobnie do Twojego mniej wystającego. Szczerze mówiąc to nie wiem czy nussem da się zniwelować to odstawanie, trochę modeluje dolne żebra, ale chyba nie w tak dużym stopniu, ja mimo wszystko nadal mam je trochę wysunięte do przodu... Możesz się umówić do Poznania, zobaczyć co powie Pawlak, jak trzeba to robi i mieszane operacje.

Nuss 1 płytka, Poznań 06.03.2015r.
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #16 : Grudzień 10, 2015, 02:25:30 »

Tak zrobię,umówię się i bd czekała na jego sugestie(bo sama już zgłupiałam) Niezdecydowany
marcela duży miałaś dołek?ile cm?jesteś po wyjęciu płytki?jak to teraz wygląda?jesteś zadowolona?

A teraz z innej beczki.Radziliście mi wizytę u genetyka.Najbliżej takiego lekarza pewnie znalazłabym w Łodzi.Polecacie może jakiegoś?Ktoś z Was był?jak wygląda taka wizyta,badania?
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #17 : Grudzień 10, 2015, 06:44:39 »

Wywiad, co podejrzewasz, rozbierasz sie lekarz Cie oglada i tyle ew jakies pomiary. Ok 15 minut. Polecam Zabrze.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #18 : Grudzień 10, 2015, 07:00:33 »

Do Zabrza mam ok.300km więc kiepsko Niezdecydowany spróbuję znaleźć coś bliżej ale dzięki Mrugnięcie Uspokoiłeś mnie...już myślałam że jakieś igły,pobieracie krwi itp. buuu
dabcio
Moderator
Newbie

Reputacja: +13/-3

gg:9078533 gg:9078533
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Grudzień 10, 2015, 09:05:45 »

Ja również nie polecałbym Ravitcha dla kobiety...

Operowany 14 maja 2008 metodą Nuss'a w CZD.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,788.0.html
1 luty 2011 wyjęcie płytki w CZD.
Szczęśliwy posiadacz prostej klaty! Uśmiech
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #20 : Grudzień 10, 2015, 09:36:11 »

a metodę mieszaną? nic i nikt mi nie da pewności,że po wyjęciu płytki klatka się nie zapadnie wiem...ale chciałabym czegoś najpewniejszego-jeszcze nic się nie dzieje a ja już bzikuje.Jak w przyszłości dojdzie do operacji to ja odrazu psychiatry poszukam Duży uśmiech
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #21 : Grudzień 10, 2015, 11:49:18 »

Ja miałam Ravitcha, nie rozumiem tego odradzania, blizna łączy ze sobą piersi, nie ma między nimi przerwy przez co jest niezauważalna, jak ma się zapaść to się zapadnie choćbyś miała 100% pewną metodę. Ravitch nie jest bolesny, bynajmniej ja nie pamiętam bólu po operacji a w niektórych przypadkach wiem, że wycinają dolne, bardziej odstające żebra.
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #22 : Grudzień 11, 2015, 10:11:44 »

U mnie jedno żebro powiedziałabym,że wygląda normalnie ale to lewe-tragedia. A jak wygląda brzuch po takiej korekcie?nie odstaje jakoś bardziej?ja mimo,że mam niedowagę to czasem wyglądam(po jedzeniu) jak w ciąży Niezdecydowany
krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #23 : Grudzień 11, 2015, 11:38:38 »

Nie powinien, a po korekcji żeber powinno być ok, o ile zezwoli lekarz na taką korekcję, bo mój stwierdził, że nie ma sensu bo żebra pełnią ważną rolę i nie ma co ich wycinać.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Grudzień 11, 2015, 12:47:16 »

Jeśli jesteś zdecydowana pocierpieć i nosić płytki to efekt po Nussie przy dobrym chirurgu pewnie będzie lepszy. Temat Ravitch vs Nuss był wiele razy dyskutowany.

Moją relację masz tutaj:

http://www.pectus.pl/index.php/topic,4106.0.html

Przy Ravitchu masz tylko jeden zabieg. W szpitalu po jednym i po drugim jesteś mniej więcej tydzień. Tych plusów i minusów jednego i drugiego jest naprawdę dużo. Ja wybierając metodę brałem pod uwagę stan swojego zdrowia, wiek, stan psychiczny itd. Zbierz jak najwięcej informacji na ten temat, poczytaj prace naukowe i dopiero podejmij decyzję. Ja do operacji podchodziłem 10 razy. A jak masz kasę to jedź do Berlina do Schaara.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #25 : Grudzień 11, 2015, 02:17:40 »

dzięki Kriter. Mam nad czym myśleć. Dobrze to u Cb wyglądało. Myślę,że gdyby u mnie miało się to poprawić(nie liczę na 100%-jestem realistką) to takie 60-70% i byłabym mega happy. Co do kwestii Berlina to niestety nie jestem kasiasta.
Ogólnie to strasznie się cieszę,że polecono mi to miejsce Uśmiech jesteście strasznie pomocni. Ja stwierdziłam,że po ostatnim ''podsumowaniu'' nie bd z nikim o tym rozmawiać tj.np.z rodzicami-szkoda sobie język strzępić. Poradzę sobie sama,ew.z Waszą pomocą.
Spędzam tutaj na lekturze każdą wolną chwile i chłonę informacje.

Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #26 : Grudzień 12, 2015, 11:38:27 »

Tak, starych trzeba sobie oszczędzić. Gdyby im zależało bysmy mieli proste klatki 10,20 lat temu.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #27 : Grudzień 12, 2015, 12:02:41 »

Święte słowa ale chyba teraz nie mogę mieć do nich o to pretensji...są zwyczajnie ciemni w tym temacie. Czas działać. W pon.dzwonie do Poznania.Wybiorę się jeszcze do rodzinnego po skierowanie na echo albo do kardiologa.Mam wrażenie,że pikawa ma ciężko,jakby mi ktoś na niej siedział.Nawet przestałam spać na lewym boku Niezdecydowany  Co?
Iza
Newbie
*

« Odpowiedz #28 : Grudzień 12, 2015, 12:29:31 »

Czytam historie operacyjne-jak najbardziej przydatne,niestety wiele zdjęć już nie pali a bardzo chciałabym zobaczyć efekty przed i po.Szkoda,że wielu Pectusów już po operacji zniknęło z forum bezpowrotnie Zawstydzony
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #29 : Grudzień 12, 2015, 06:01:56 »

jesli masz oslabione miesnie skosne brzucha (a masz)  to bez sensu robic cos z odstajacymi zebrami w sensie operowac wzmocnij miesnie i samo sie poprawi

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
opublikowany tutaj - amateur facials - banery wielkoformatowe - drukarnia wielkoformatowa - kielce