PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 02:47:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kurza klatka  (Przeczytany 5245 razy)
Garman
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Sierpień 25, 2015, 11:56:36 »

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Chciałem poznać opinie osób którzy mają pojęcie o deformacjach klatki i mieli z nimi styczność. Poniżej wkleję zdjęcia i proszę o ich ocenę. Jest ona jak na moje oko dosyć sporo wypukła i bardzo mi się to nie podoba. Jeżeli chodzi o łuki żebrowe, jeden mam niżej a drugi wyżej, i one tez są jakoś nienaturalnie wypukłe. Problem jest dosyć widoczny kiedy się wyprostuję. Mówiąc szczerze nie wiedziałem wielu zdjęć kurzych klatek a jeżeli już to byli to zazwyczaj młodzi chłopcy, którym było widać wszystkie żebra bo byli bardzo szczupli. Ja natomiast ważę ponad 80 kg przy 180 cm wzrostu. Jak myślicie, jest sens jechać do Poznania?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 12:05:03 wysłane przez Garman » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 25, 2015, 08:29:57 »

Faktycznie nie wygląda to ciekawie. Jeśli masz czas to próbuj z ortezami. Możesz też zrobić operację.
Czy jest sens? Jesli Ci to przeszkadza to jasne, że jest.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Garman
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 27, 2015, 03:06:41 »

Tylko że w moim przypadku jest trochę problem z tymi łukami żebrowymi. Chociaż nie wiem czy tak się to fachowo nazywa. W każdym razie chodzi mi o to co zaznaczyłem na poniższym zdjęciu na czerwono. Ten ,,łuk żebrowy''po drugiej stronie jest bardziej wypukły przez skoliozę i z tamtej strony jest mniejsza różnica pomiędzy mostkiem a tym ,,łukiem'' który zaznaczyłem na czerwono. Nie wiem czy to też można jakoś chirurgicznie poprawić? Czy generalnie kurze klatki prostuje się do tych ,,łuków żebrowych''?

Edit// Żyje tu ktoś na tym forum? Do jakiego lekarza najlepiej się zarejestrować w Poznaniu? Chodzi mi o takiego, którego uda mi się przekonać do operacji..
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 06:27:09 wysłane przez Garman » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Sierpień 29, 2015, 09:28:15 »

Te łuki żebrowe możesz spróbować "wepchnąć" ortezami. Zapisz się do dr Orkiszewskiego z Poznania - przez niego załatwia się ortezy. A jeżeli chodzi o operację to do dr Pawlaka do Poznania.

Garman
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 31, 2015, 03:39:52 »

A ile mniej więcej czeka się na zabieg w Poznaniu? Zna ktoś jakiś tani transport z Krakowa do Poznania?
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 31, 2015, 01:11:15 »

Na zabieg czekasz około roku.

Garman
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 01, 2015, 04:41:08 »

A jeżeli chodzi o Zakopane to w którym szpitalu operują klatki? Chodzi o ten szpital? 

http://www.klinika.net.pl/

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 02, 2015, 09:00:50 »

W obu powinni.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
try this out - forza horizon 4 off road - na jego stronie - lkw fredrich - ścianki wystawiennicze