PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 02:22:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja w Zakopanem 18 czerwca 2015  (Przeczytany 5604 razy)
ALNA
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Sierpień 04, 2015, 08:01:49 »

Witam wszystkich. Mój 15 letni syn miał operację na lejkowatą klatkę piersiową 18.06.2015r. w Zakopanem. Ma wstawione dwie płyty tytanowe. Zabieg przeprowadził dr Kaliciński.
Operacja trwała 2,5 godz., następnie dwie doby na OIOM. Operacja przebiegła bez powikłań. Również po operacji nie było żadnych komplikacji. Ból był bardzo duży przez dwa dni po wyjściu z OIOM. Po trzech dniach po operacji następuje zdjęcie cewnika, pionizacja, przychodzi rehabilitant i powolutku wraca się do funkcjonowania - wstawanie z łóżka, spacery, ćwiczenia oddechowe. Ból stopniowo zmniejsza się. Pobyt w szpitalu trwał 12 dni, po operacji ósmego dnia do domu. Syn przebywał na oddziale dla dzieci. Oddział wyremontowany w 2014r. roku, czysto, ładne sale, personel ok. Od 7 lipca syn rozpoczął, mówi, że ciężką Mrugnięcie, rehabilitację. Na rehabilitację od początku jeździ ok. 25 min. tramwajem. Rehabilitantka jest rewelacyjna. Sześć tygodni po operacji ból jest przy kichaniu, kaszlu, przy podnoszeniu się np. z krzesła. Może leżeć na boku, tak że lepiej śpi, ponieważ nie tylko na plecach. Teraz w czasie upału kąpie się w jeziorze, jednak pływanie jeszcze musi odpuścić, chociaż pierwsze próby już za nim.
W mojej ocenie, było ciężko.., ale warto było to zrobić . Pozdrawiam wszystkich.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2015, 08:06:35 »

Dość długo na tym OIOMie był i ogolnie w szpitalu, trzymamy kciuki za szybki powrot do sprawnosci.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
marcela
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #2 : Sierpień 08, 2015, 01:23:00 »

8 dni w szpitalu to dużo? Ja byłam tydzień, a i tak wyszłam dużo wcześniej niż niektórzy co mieli sporo przede mną operację. Ja na sali pooperacyjnej podłączona do aparatury leżałam cały weekend, niestety tak trafiło (a pewnie to masz na myśli pisząc oiom, chyba że, Twój syn był w naprawdę ciężkim stanie) więc nie wydaje mi się żeby to było dużo. Ja pamiętam jak się pytałam lekarza o pływanie to powiedział mi że po miesiącu spokojnie mogę zacząć ale dopiero po tym czasie zaczęłam normalnie funkcjonować, pływać to i po dłuższym czasie było ciężko, w sumie to nie wiem jak by to teraz wyglądało, bo dawno nie próbowałam.

Nuss 1 płytka, Poznań 06.03.2015r.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kliknij aby przeczytać - darmowe forum - wizytówki laminowane - zestawy swiateczne białystok - zestawy delikatesowe wr