PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Marzec 07, 2021, 12:50:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy wyleczę tą dziwną i rzadką wade pompką?  (Przeczytany 9444 razy)
bjacz
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Lipiec 08, 2015, 08:29:03 »

Witam wszystkich, jestem tu nowy:) mam 20lat i ważę zaledwie 73kg przy wzroście 190cm. Moja klatka wygląda na lejkowatą. Ma dodatkowo wgłębienie z jednej strony klatki i nie ukrywam, że wygląda to okropnie. Jest asymetryczna. Jakby tego było mało, mam wystające żebra. Moja psycha strasznie oberwała, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem na basenie, czy chociażbym zdjął koszulkę przy ludziach. Jest to dla mnie dramat. Będąc nawet w samym t-shircie nie czuję się swobodnie, myślę o tym, gnębi mnie to.
Broń Boże nie chcę iść pod nóż, nie chcę cięć i unikam jak ognia inwazyjnych rozwiązań. Po obejrzeniu zdjęć ktoś może mi polecić siłownie..bezskutecznie, masowałem i ćwiczyłem calutki rok i wada jeszcze bardziej się uwidoczniła. Wówczas ważyłem 15kg więcej jak obecnie. Jedynym dla mnie ratunkiem byłoby zastosowanie pompki próżnicowej, czytałem trochę na ten temat..i sam nie wiem czy ten sposób leczenia poskutkuje na moją uporczywą i rzadką (jak widzę po wrzucanych zdjęciach użytkowników, którzy większość mają środkowe, liniowe wgłębienie.), dlatego proszę o Waszą opinię.

ps Nie chcę poruszać tematu wystających żeber, bo aż tak bardzo mi to nie przeszkadza.

Potwierdzę to wszystko zdjęciami:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=r0egpz&s=8#.VZ1hvrU4Ic0
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2lxedti&s=8#.VZ1jIrU4Ic0
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=24fa4bd&s=8#.VZ1pebU4Ic0
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2jfeweh&s=8#.VZ1qL7U4Ic0

Wgłębienie z prawej strony klatki oceniam na +- 1cm i rozległe 4cm x 4cm.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2015, 04:39:48 wysłane przez bjacz » Zapisane
Polak9
Newbie
*

Reputacja: +0/-2

« Odpowiedz #1 : Lipiec 08, 2015, 09:49:04 »

Czesc. Moze orteza od dr. Orkiszewskiego bys to wyleczyl jesli masz samozaparcie i czas
bjacz
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 08, 2015, 10:39:31 »

Z tego co wiem to ortezy stosuje się zazwyczaj przy problemie kurzej klatki, wypukłej. Myślisz, że to dobry pomysł?
Polak9
Newbie
*

Reputacja: +0/-2

« Odpowiedz #3 : Lipiec 08, 2015, 11:16:52 »

Kto powiedzial ze tylko kurzej on tez sie zajmuje lejkowatoscia rob badania i na wizyte Uśmiech
bjacz
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Lipiec 09, 2015, 07:28:00 »

A ja nie powiedziałem, że Doktor nie zajmuje się lejkowatością Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Chciałbym "usłyszeć" najpierw opinię od Was, potem dopiero wybrać się do pana Orkiszewskiego.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Lipiec 09, 2015, 08:05:16 »

Klatka nie jest zła. Możesz popróbować z pompką, u mnie nie było efektów, ale ja jak zaczynałem to miałem 28 lat.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
bjacz
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 09, 2015, 08:19:51 »

Prawdopodobnie gdyby nie to, że mam asymetryczną klatkę to nie zakładałbym tego wątku.
A dodatkowo zważywszy na to, że jako jedyny(chyba) borykam się z tak dziwną klatką tu na forum, tym bardziej utwierdziłem się w tym, by ten wątek założyć.

Jest ktoś z Was, który miał/ma ten sam problem? Tj. lejkowata, asymetryczna klatka z bocznym wglębieniem?
Byłbym mega wdzięczny jakby ktoś opisał tu swoją historię z leczenia.

dyndus99
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 30, 2016, 10:57:05 »

Jeśli jesteś zdeterminowany to idz na siłownie , mi bardzo pomogła Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kliknij to - świąteczne kosze - BehaTom szkolenia bhp - money lender - roll-up