PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 26, 2020, 05:15:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda tradycyjna w Rabce  (Przeczytany 30782 razy)
dorota
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

4871083
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 28, 2006, 01:34:10 »

Tylko że jest jeden problem, Marek nie jest pełnoletni a z tego co wiem musi być z rodzicami .
betusia
Newbie
*

Reputacja: +3/-4

« Odpowiedz #31 : Czerwiec 28, 2006, 04:18:38 »

Do samej operacji niewątpliwie potrzebna jest zgoda rodziców, ba nawet podpis jest potrzebny, więc na op. niepełnoletniemu trzeba przyjechac z rodzicami.   Ale to podpisuje się przed operacją. Ja pamiętam taki dokument w którym się podpisywałam i tam było, że jak się jest niepełnoletnim to podpis rodziców.
Szczerze mówiąc ja mam 21 lat, a moja mama chciała ze mną jechać - jednak jej to wyperswadowałam i bardzo dobrze, bo byłaby tam zupełnie niepotrzebna wręcz zbędna nawet.
A po operacji też chciała koniecznie przyjechać - ale kiedy zadzwoniła po operacji zapytać lekarza czy żyję - z kolei on jej ten pomysł wyperswadował...
Pamiętam taki jeden papierek do podpisania który pani mi dała do podpisania jako pierwszy  jeszcze przed przyjęciem do szpitala i tam było o tym kogo zawiadomić w razie śmierci.
Zawsze mnie takie dokumenty przerażają.

Do samych konsutacji z lekarzem to mam wrażenie, że nie potrzeba rodziców.  

Mi przynajmniej (chociaż już jestem pełnoletnia) kiedy przyjechałam na konsultacje - dałam do okienka ubezpieczenie i legitymacje chyba tylko i już czekałam na swoją kolejkę...
Można się dopytać w rejstracji, żeby się upewnić ale raczej na konsutlacji moim zdaniem nie potrzeba rodziców tym bardziej, że Marek ma już 16 lat, a nie 10.
Warto się dopytać, ale możnaby zabrać pisemną zgode rodziców na taką wizytę gdyby była taka konieczność.
A... jeszcze przypomniało mi się, że kiedy byłam na swoich konsultacjach czekał ze mną w kolejce chłopak który też był na konsutacji w sprawie klatki. I dopiero szedł do liceum więc był w podobnym wieku do Marka - i był na pewno bez rodziców - nawet mówiłam, że  go podziwiam, ze tak dba o swoje zdrowie i nie boi się sam podróżować, bo też był z daleka.
Na pewno inaczej jest kiedy to jest dzieciak który ma 10 czy 11 lat - gdybym była matką takiego to na pewno bym z nim pojechała, ale 16stoletni chłopak to jednak zupełnie co innego....
Moim zdaniem nie powinno być w jego przypadku najmniejszego problemu na samodzielną wizytę. Jedyny problem będzie chyba znaleźć dobre połączenie żeby pojechac i wrócić tego samego dnia, ale może się coś znajdzie. W tym wypadku na pewno lepiej wykosztować sie na lepszy pociąg niż na noleg w obcym miescie.
Na nocleg na przykład w schronisku młodzieżowym wymagana jest zgoda rodzica.
Nie wiem czy coś się zmieniło od czasów kiedy ja byłam nastolatką, ale wtedy sama sobie takie zgody pisałam, bo zawsze byłam dobra w podrabianiu podpisów.
Najlepiej jednak nie opierać się na spekulacjach tylko dzwonić do recepcji - tam gdzie się dzwoni, żeby umówić się na wizyte. Z doświadczenia wiem, że pracują tam miłe panie więc na pewno wyjąsnią co trzeba.

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Szamba betonowe Kartuzy - increase blood flow to the penis - tutaj - ts2 space satellite - drukarnia wizytówek