PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 26, 2020, 05:31:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja metodą Ravitcha - relacja, Rabka Zdrój 15.06.2015-26.06.2015  (Przeczytany 35721 razy)
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 26, 2015, 06:03:34 »

Zbierałem się do operacji od 2006 roku, miałem tyle podejść no i w końcu w wieku 34 lat zostałem zoperowany w Rabce. Zacznę więc opowieść.
Do szpitala przyjęto  mnie 15.06.2015, poszedłem od razu na czczo by mogli mi wykonać badania. Pierwszego dnia zrobiłem praktycznie wszystkie badania, bez spirometrii. Sądziłem, że zostanę zoperowany we wtorek, może w środę. Poznałem na oddziale sześciu chłopców w wieku od 12 do 16 lat też z lejkowatymi klatkami piersiowymi. Klimat na oddziale, ostro totalny. Pielęgniarki i personel zastraszeni przez głównego dyrektora. Nikt nie odpowiadał na żadne pytania, wszystko było za zgodą "szefa". Trzymali nas w niewpeności, kto i kiedy idzie na operację. Z tego co słyszałem to "wedle widzi mi się dyrektora", i tak faktycznie to wyglądało. Przyszedł doktorek do mnie w środę wieczorem i powiedział, że zoperują mnie w czwartek. Gość ostro arogancki i apodyktyczny, nie mówiłem mu tego bo w końcu miał przecież ciąć mi klatę. W czwartek rano dostałem głupiego Jasia, który jakoś na mnie w ogóle nie działał. Pojechałem na blok operacyjny i obudziłem się już po. Operacja trwała 3 godziny. Patrzę, klatka prosta, ale wtedy mnie to mało interesowało. Cała ta aparatura, dreny, sikanie i bezradność była na pierwszym planie. Miałem znieczulenie zewnątrz oponowe, więc bólu nie czułem, w skali od 1 do 10 może maks 4, przy kasłaniu. Leżałem na pooperacyjnej aż trzy doby, dla mnie to był najgorszy okres mojego życia. Były momenty, że myślałem, że się zaraz przekręcę. Słowo, czułem że ocieram się o śmierc, albo tak mi baniak siadał. Okropne trzy dni, podczas tych trzech dni żałowałem w ogóle, że tam jestem. W dupie miałem prostą klatkę. W poniedziałek przenieśli mnie na zwykłą salę, już zacząłem się jakoś gramolić. Odłączyli mi cewnik oponowy, dostawałem paracetamol. We wtorek już nie brałem żadnych przeciwbólowych bo mnie nic nie bolało. Troche kłuło pod prawym żebrem, ale do wytrzymania. Chciałem wyjść do domu z tego więzienia, bo taki tam był klimat. I nie było to tylko moje odczucie, inni pacjenci czuli to samo. Tam panował terror i zajebista dyscyplina. Dyrektor kliniki ostro daje im do pieca. W ogóle mnie "prowadził" jakiś tam lekarz, a on nie zamienił ze mną ani słowa, wszystko  musiało być aprobowane przez dyrektora. Nie można było o nic zapytać, bo dyrektor się dąsał i odwracał plecami. Były np takie akcje: niech Pan pokaże bliznę. No to pokazuję. A gość do mnie za chwilę: proszę się tak nie afiszować. W ogóle na koniec mówię mu, że potrzebuję zwolnienie z pracy a on do mnie: "nie wiem czy dam, zastanowię się". Chyba napiszę na niego skargę. Ale to już inna historia. Po operacji spadła mi masa ciała o 6 kg, straciłem prawie wszystkie mięśnie i jak teraz patrzę na siebie w lustrze to powiem Wam szczerze, że drugi raz bym się nie zdecydował za takie cierpienie i wyrzeczenia. Może jak wrócę do formy będę mówił inaczej, ale na teraz mam to gdzieś. Trzy miesiące mam wycięte z większej aktywności. Zarzucam zdjęcia przed i po.

Przed:

https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiMm14NUdmaTVXMVU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiSDR5LXMtRjJGV00/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiYVZZRk16dnlFUzQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiMmdiQnc1dzFudm8/view?usp=sharing

Po operacji:

https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeibXlfWElvaVpJRjA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiUFJtbVg2LWdiZ0U/view?usp=sharing

Operację miałem robioną modyfikowaną metodą Ravitcha.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 06:05:32 wysłane przez Kriter » Zapisane

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Triel
Newbie
*

Reputacja: +7/-0

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 26, 2015, 08:09:38 »

Zdjęć nie można zobaczyć, wyskakuje komunikat "Strona nie znaleziona" po kliknięciu w podane przez Ciebie linki  Co?
Masz to już za sobą i to jest najważniejsze, za jakiś czas wrócisz do formy i będzie dobrze, ja straciłam 4 kg w trakcie tygodniowego pobytu w szpitalu - wyglądałam jak więźniarka obozu koncentracyjnego. Ale to wszystko można później nadrobić. A pan dyrektor cham i tyran.

Operowana metodą Nussa 23.11.2010 w Poznaniu (2 płytki)

http://www.pustamiska.pl/
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 26, 2015, 08:25:40 »

Poprawiłem foty.

kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 26, 2015, 08:43:54 »

Wygladasz zdecydowanie lepiej jak ja po operacji. Spokojnie mozesz byc zadowolony z decyzji i efektu, u mnie tez przez dobre 3-6mc podchodziłem do tego z duza rezerwa. Ostatecznie jestem zadowolony, choc jak zawsze sa jakies ale.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 27, 2015, 08:36:24 »

Kangur
Klatek jak Arnold raczej już nie będziemy mieli.

krysiazg
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 29, 2015, 10:29:22 »

Czyli tak naprawdę przez ostatnie 20 lat na oddziale nic się nie zmieniło ;-) Tyle, że mnie akurat ten dyrektor operował. Z ostatniej wizyty w Rabce mniemam, że już nie operuje. Plusem operacji w Rabce jest to, że jest to pobyt mało bolesny, bynajmniej u mnie tak było. A skarga nic raczej nie da bo dyrektor jest dyrektorem całej placówki, śmiem nawet twierdzić, że raczej będzie tam pracował do końca swoich dni.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Lipiec 02, 2015, 06:52:25 »

Mnie też on operował.
Dzisiaj mija dwa tygodnie od mojej operacji. Klatka mnie nie boli, jedynie plecy od ciągłego spania na płasko. Czuję tylko ciągnięcie rany.

krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Lipiec 03, 2015, 12:59:02 »

jeszcze operuje? on już chyba ma z 70 lat. mnie operował 22 lata temu i już młody nie był ;-) plusem operacji w Rabce jest właśnie minimalny ból, ja z pobytu i operacji tak naprawdę po tylu latach nie pamiętam bólu.
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #8 : Lipiec 04, 2015, 11:48:14 »

Ładnie  Uśmiech Ja z perspektywy czasu żałuję, że nie miałem Ravitcha

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Lipiec 15, 2015, 10:01:39 »

Minęły 4 tygodnie od operacji. Czuję się bardzo dobrze, nic mnie nie boli. Chodzę na długie spacery. Korekcję oceniam na 85-90%.
Aktualne foty:

https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeicFFZalg3eWZwczQ/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2Weia0xVeC1xUEkyOEE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiS3FoZVlkemtYb2M/view?usp=sharing
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2015, 02:59:39 wysłane przez Kriter » Zapisane

krysiazg
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2015, 10:35:01 »

Super to wygląda, co jak co trzeba przyznać, że ładnie tam klatki robią. Rozumiem, że oprócz jednego cięcia masz też małe po drenie?
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Lipiec 17, 2015, 07:37:10 »

Patrząc na zdjecie w szpitalu to dren byl zalozony przez glowne szycie. Co ma plusy i minusy (mniej blizn, mozliwosc rozchodzenia sie rany)

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Lipiec 18, 2015, 08:55:11 »

Dren był poniżej głównego cięcia. Efekt oceniam na 85-90%. Kiedyś Adamczak w Poznaniu powiedział mi, że mi zrobi klatkę ale żebym sie nie spodziewał wiekszej poprawy, dawał mi 60%.

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Sierpień 16, 2015, 10:45:20 »

Minęły prawie dwa miesiące od mojej operacji i powiem Wam szczerze, że nie jestem w pełni zadowolony z efektu. Górę klatki mam nadal zapadniętą. Jakbym miał wole 20K euro to bym pojechał do Schaara na poprawkę. Wciąż chodzę usztywniony i czuję się niedołężny Smutny

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Sierpień 16, 2015, 05:35:47 »

Góra klatki zawsze zostaje zapadniętą, nikt nie operuje rękojeści mostka. Jak jest zapadnięta to tak zostaje najwyżej nieco wyżej mocuje się trzon mostka ale wtedy jest takie charakterystyczne zgrubienie. Co by nie pisać po operacji jest sie w takim stanie jak po wypadku komunikacyjnym, 2 mc to bardzo malo czasu. Aby Cie pocieszyć napisze ze też czuje sie niedołężny, a usztywniony mostek będzie już na amen, tak jak uczucie usztywnienia. Grunt, że koszulka dobrze leży, reszte idzie przeżyć i psychologicznie zaakceptować.

Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Szamba betonowe Kartuzy - sztukateria - kliknij to - BehaTom szkolenia bhp - firma informatyczna warszawa