PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Marzec 02, 2021, 04:50:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Cwiczenia oddechowe  (Przeczytany 9535 razy)
Pytamm
Newbie
*

Reputacja: +0/-1

« : Marzec 24, 2015, 01:58:43 »

Zastanawiam sie czy to normalne ze po operacji pe kazano mi tylko dmuchac w taki przyrzad ktory pokazuje pojemnosc pluc ? Nikt o zadnych innych cwiczeniach nigdy mi nie wspominal. Ani rehabilitanci ani lekarze. Na wypisie ze szpitala mam napisane abym robil cwiczenia oddechowe ale oprocz tego dmuchania nikt nic nie mowil wiec nie wiem czy powinienem oprocz tego cos robic czy nie. Mialem robionego ravitcha modyfikowanego z wlozeniem blaszki jesli to istotne.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2015, 02:04:29 »

dmuchanie to tylko by odmy nie było

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Pytamm
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 24, 2015, 02:25:24 »

To co zapomnieli mi powiedziec czy w moim przypadku wystarczy tylko rozpychac pluca takim dmuchaniem ?
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 24, 2015, 04:01:09 »

Zazwyczaj dmucha sie do czasu wyciagniecia drenow, potem juz tylko cwiczenia by szybciej sie usprawnic.

marcela
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #4 : Marzec 24, 2015, 11:13:41 »

Ćwiczenia oddechowe robi się na pewno przy samym nussie, ravich + nuss raczej też tak wynika z relacji ludzi na forum i z tego co usłyszałam w szpitalu. To nie chodzi o to czy musisz czy nie, one po prostu pomagają i jeśli chcesz dla siebie dobrze to warto je jednak robić. Co prawda trochę bardziej boli jak się je robi, ale potem przechodzi, a oddycha się faktycznie dużo lepiej.

Nuss 1 płytka, Poznań 06.03.2015r.
marcela
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 24, 2015, 11:17:59 »

A i jeśli będziesz robić ćwiczenia z forum to nie rób 3 i 6, jak miałeś cięty przód to dopiero w późniejszym okresie tak mówiła mi w szpitalu rehabilitantka.

Pytamm
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Marzec 25, 2015, 02:39:27 »

Nie wiem o ktorym dokladnie zestawie piszesz ale chyba jednak bedzie lepiej jesli sie wstrzymam z tymi cwiczeniami do wizyty kontrolnej u doktora. Coprawda to dopiero za 2 miesiace i dopiero wtedy bede mial mozliwosc sie dopytac o ta kwestie ale lepiej zebym nie wykonywal cwiczen ktorych nie powinienem a poki co zostaje mi chyba jedynie dmuchanie balonow.
marcela
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Marzec 25, 2015, 04:54:08 »

Nie sądzę by  Ci zaszkodziły, ale najlepiej skontaktuj się z lekarzem, możesz przecież do niego zadzwonić poprosić żeby Ci wysłali te ćwiczenia. Gdzie byłeś operowany?

Pytamm
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Marzec 25, 2015, 07:42:36 »

Wlasnie o to chodzi ze oni niekoniecznie te cwiczenia wogole daja dlatego chyba nie ma wiekszego sensu dzwonic.
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 25, 2015, 08:23:16 »

jak nie zadzwonisz sie nie przekonasz

piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 01, 2015, 10:51:58 »

Ktoś tu kiedyś wstawiał kartkę z ćwiczeniami oddechowymi z tego co pamiętam. Ja wykonywałem 2 tyg w czasie pobytu w szpitalu i bardzo pomagają myślę, że w pierwszym miesiącu. W podobnym terminie co ja był operowany inny chłopak i zauważalna była różnica między nim(nie wykonywał tych ćwiczeń) a mną.

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - zdobywanie linków do stron internetowych - increase blood flow to the penis - dysze malarskie - folia samoprzylepna