PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 19, 2019, 08:03:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: pectus wrocław  (Przeczytany 38828 razy)
kacphinio
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Lipiec 15, 2014, 09:17:57 »

Witam wszystkich
Rok temu byłem na wizycie w poradni torakochirurgicznej we Wrocławiu na grabiszynskiej 105 U doktora giekiewicza dostałem skierowanie na 30 czerwca na II odzial klatki, pojawiłem się tam i okazało się że gietkiewicz już tam nie pracuje, nie mają dla mnie blachy, nie maja mnie w komputerze oczywiście numery telefonów zostawiłem w rejestracji i nikt o niczym mnie nie powiadomił. Zostałem skierowany do ordynatora na II odzial on oddał mnie do doktora Macieja majchrzaka on mnie pooglądał zmierzył dał mi swój numer telefonu i powiedział. Że. Spróbuję. Załatwić blachę lub 2 na następny tydzień Tak się stało gdy dojechalem do domu zadzwonił mi powiedział że mam się zgłośić na odział 8 lipca, zgłosiłem się myślałem że dostanę jakiegoś znanego lekarza a jak się okazało mój lekarz prowadzący to Maciej. Majchrzak operacje miałem dzień po przyjęciu 9 lipca i od tego czasu przeżywam koszmar obudziłem się na sali obudziłem z jedną blachą i 2 drenami po 1 Z prawej i z lewej strony o tym mnie nikt nie informował po 1 dniu po operacji lekarz usunął lewy dren o 10:30 A drugi miał usunąć po południu ale na nocnej wizycie powiedziano mi że jednak rano  więc całą noc z drenem 3 dni po operacji nic nie spałem a w następne noce po około 1H lekarz w sobotę powiedział że go w poniedziałek nie będzie dał skierowanie do poradni(za 2tyg kazał)i receptę na leki zaldiar, ortalon, ketonal. Lekarze mówili że wypisy są o 13 a jak się okazało przyszli o 8 na wizytę zobaczyli klatę i powiedzieli. Że pani zaraz przyniesie wypis a ja z tego wszystkiego zapomniałem się zapytać jak jest z tymi szwami  kiedy je ściągają bo na wypisanie o tym nie ma mowy mam niby 1x dziennie jeść te leki ale wydaje mi się że to za mało jak wy braliście te leki? Teraz żałuję że nie pojechałem prywatnie do np Adama rzechonek i załatwić u niego operacje. A wy słyszeliście o Macieju majchrzaku? Sorry że tak byle jak to napisałem ale pisze to obolały na łóżku z telefonu
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2014, 10:45:01 wysłane przez kacphinio » Zapisane
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2014, 11:58:07 »

Wszystko zdaje sie być normalnie. Co do leków bierzesz według uznania, jak bol wiecej jak mniej boli mniej. Co do szwów to dzwoń do szpitala, czasem są rozpuszczalne czasem nie. Lepiej sie upewnić jak zapomniałeś się zapytać.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 15, 2014, 02:14:55 »

Tak te szwy od płytki są rozpuszczalne tylko od drenów nie, a tak że mieli mnie wypisać o 13 to bym wszystkiego popytał a wypis dostałem o 8 o 9:30 miałem transport do domu musiałem czekać do 10 na pielęgniarki żeby węflon usunąć dostać tabletkę. I już nikogo na odziale nie było no cóż trzeba będzie tam zadzwonić. Zdjęcia dodam jak już zacznę się trochę ruszać dodam że mam 19 lat wzrostu ~190 waga przed operacją ~77kgi
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2014, 02:16:59 wysłane przez kacphinio » Zapisane
luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2014, 09:10:22 »

Ja również miałem operacje we Wrocławiu, z tym ,że ja troche dłużej czekałem na operacje, i miałem przekładany zabieg dosyć często - ale nie były to jakieś odległe terminy.
Ciekaw jestem jakie będą efekty u Ciebie.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Lipiec 16, 2014, 02:19:47 »

Kto Cię operował? Ile nie mogliście wstać bo mnie tak boli że ledwo co wstaje z łóżka z pomocą drabinki i z mamy która mnie podnosi za plecy a i tak jest taki ból że przestaje oddychać, całe dnie leżę i chodzę tylko na "siku" najgorsze jest to że prawie nie spałem od tygodnia i dalej nie mogę...
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #5 : Lipiec 16, 2014, 10:14:04 »

Ja miałem 27 czerwca co prawda operacje i w Poznaniu, z dużymi powiklaniami i na dzień dzisiejszy boli mnie wątroba (od lekow) a klatka fakt boli przy wstawaniu,  ja nadal z drabinka. Zaraz po podniesieniu się,  siadam na krawędzi łóżka i robię parę ćwiczeń oddechowych z podnoszeniem ramion - pozwala mi to złapać oddech potem lżej się siedzi i spaceruje,  spróbuj.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 16, 2014, 10:22:47 »

Ja wstaje z pomocą drugiej osoby podnosi mnie za plecy a ja wspominam się po drabince ale i tak jest taki ból że szok gdy już siedzę muszę chwilę poodychać i Spuszczam nogi z łóżka, jakie leki bierzesz i ile dziennie że wątroba Cię boli?

Mieliście dreny? Jak tak to po ilu mieliście ściągane szwy?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2014, 10:25:07 wysłane przez kacphinio » Zapisane
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Lipiec 16, 2014, 12:15:29 »

Jeszcze jedno pytanie jak śpicie? Na płasko czy głową w górze
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #8 : Lipiec 16, 2014, 12:28:00 »

Ja jestem 2 miesiące po operacji... Zaczęłam wstawać sama chyba po półtora miesiąca od operacji, czyli niedawno...a tak to przy pomocy drabinki. Teraz też nie jest łatwo, bo muszę się złapać za kolano i bujnąć do przodu. 10 dni po usunięciu drenu ściąga się szwy. Leki bierzesz wg uznania. Ja brałam jak już nie mogłam wytrzymać z bólu ale tylko paracetamol. A co do spania to ja śpię na dwóch dość puszystych poduszkach. Próbowałam spać na płasko, ale w nocy się budziłam z okropnym bólem pleców i klatki więc stwierdziłam, że nie będę się katować. Przez pierwsze chyba trzy tygodnie spałam prawie na siedząco.

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #9 : Lipiec 16, 2014, 03:08:25 »

Śpię pod lekkim kątem ale wtedy się zsuwam mimowolnie w dół (potem z takiej pozycji leżącej prawie całkowicie na płask jest gorzej się podnieść). Ostatnio trochę się wyginam i kręcę z tego powodu, że już na plecach nie mogę wytrzymać - z reguły w życiu spałem na boku.

A leki, wątroba bolała mnie od przeciwbólowych i narkozy jak to stwierdzili lekarze, później dostawałem Ketanol którego dostawać nie powinienem (brawo dla Pani anestezjolog? pytanie do pielęgniarki: co to jest? - przeciwbólowy, jaki? - pomoże Ci ...) Dowiedziałem się i bodajże po tygodniu mimo licznych krwiaków, wszczepionej żóltaczki (która rzekomo też od przeciwbólowych i narkozy) i zniszczonej wątroby odmawiałem leków przeciwbólowych, przemęczyłem się tak do teraz śpiąc po kilka godzin dziennie, teraz jest już lepiej Uśmiech

Szwy na ranach po bokach masz na bank wchłanialne, ściagane szwy to tylko te od drenu - to już wedle uznania, u mnie koło 10 dnia, a tak chyba dzień przed wyjściem powinni Ci wyciągnąć.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2014, 04:24:47 »

Ja też leżę pod kątem i ten sam problem z suwaniem się tylko ja śpię 1H na noc: /  cały czas się pocę, nawet jak leki wezmę to czasami ból w połowie ustępuje ale i tak nie usunę. Dreny miałem wyjmowane jeden 10-tego a drugi 11-tego wizyta kontrolna 29 więc mija 19 dni to chyba za długo na szwy, będę musiał zadzwonić i wcześniej tam podjechać... i kuję mnie cały czas z lewej strony tam gdzie płytka przymocowane tak że lewą rękę muszę mieć cały czas przy ciele to mniej boli miał tak ktoś?

Jeszcze jak będę jechał na wizytę kontrolną i będzie ze mną w miarę dobrzę to pojadę. Dodatkowo prywatnie do jakiegoś dobrego torakochirurg wezmę zdjęcia rtg i zobaczymy co na to powie, wiecie może ile taka wizyta może kosztować?

Po ilu zejdzie opuchlizna?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2014, 05:46:02 wysłane przez kacphinio » Zapisane
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Lipiec 16, 2014, 11:11:07 »

Ból zamiast się zmniejszać to z dnia na dzień się powiększa teraz jem 3 tabletki lekow dziennie+1osłoniowa nie chce więcej bo sobie zniszczenie żołądek, przy wstawaniu teraz jest pod prawym skutkiem taki paraliż bólu że puszczam drabinke A wcześniej normalnie było.... też tak mieliscie? Myślałem że dziś się prześpię a tu taki ból.....
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Lipiec 17, 2014, 07:09:33 »

Najlepiej iść zrobić RTG, może płytka się przesunęła?

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Lipiec 17, 2014, 07:23:47 »

Jestem 8 dni po operacji, może tak powinno boleć? ja ledwo chodzę z bólu I ledwo wstaje mam dzwonić do nich? Trochę lipa bo mam 60km do wrocławia
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #14 : Lipiec 18, 2014, 01:14:19 »

Wydaje mi się, że to normalne ale lekarzem nie jestem....trzeba by zajrzeć do środka, żeby mieć pewność. Ja długo po operacji miałam takie bóle, że to się w głowie nie mieści.... Kłucia były najgorsze i bywało, że nie mogłam wstać z łóżka. Ale było minęło... U Ciebie też minie Uśmiech

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Kanalizácii Najlep ím rie ením je plastová tel - esperal - for just $XXX - Anchor - Dzika grusza / Ahlat Agaci / The Wild Pear Tree (2