PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 02:29:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: pectus wrocław  (Przeczytany 36710 razy)
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #30 : Lipiec 22, 2014, 07:18:11 »

Było kilku gości, którzy wyjmowali płytkę. Mieli spore powikłania. Na forum pectusinfo też się zdarzały przypadki. Na pewno płytka się nie przesunęła? Robili Ci RTG?

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
kacphinio
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #31 : Lipiec 23, 2014, 08:22:23 »

Rtg było płytka jest ok, tak mówią ale wszyscy się dziwią dlaczego jeszcze boli, a wy po ilu sami wstawaliście z łóżka w sensie że po drabince?
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #32 : Lipiec 23, 2014, 09:29:48 »

Po półtorej tygodnia,  a mimo to wczoraj brat mi musiał pomóc wstać,  zebrał mi się płyn.  Nie miałeś takich podejrzeń? Jak udajesz się z takim ogromnym bólem (swoją drogą jak wytrzymałam podróż do szpitala) to powinni moim zdaniem zrobić szereg badań od razu. Przeciwbólowych nadal tyle bierzesz?

Zdziwienie lekarzy że jeszcze boli?  U mnie i w łodzi i w poznaniu mówili że boli i jeszcze długo będzie boleć,  to normalne...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2014, 09:34:07 wysłane przez Ice » Zapisane
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #33 : Lipiec 23, 2014, 10:11:31 »

Tak, jeszcze dodał mi do tego paracetamoli, to jest taki ból że nawet leki nie pomagają ja jestem równe 2 tygodnie po operacji i leciutko pociągnie drabinke i mi paraliżuję klatkę pod dwoma skutkami taki ból że nie mogę wytrzymać nie ma szans ze sie podniose.  Żadnego płynu niby nie ma, miałem rtg badania itp.
luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #34 : Lipiec 23, 2014, 02:35:05 »

A dostałeś tzw. blokadę ? Czekała mnie długa podróż do domu więc przed wyjsciem ją dostałem.Mi pomogła i to bardzo ból zmniejszył się praktycznie o połowę w jednej chwili na stałe, później tylko zażywałem okazjonalnie leki przeciw bólowe.
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #35 : Lipiec 23, 2014, 03:28:29 »

Ciekawe skąd taki silny ból u Ciebie. A może jesteś uczulony na tworzywo, z którego wykonana jest płytka? Nie wiem czy to jest możliwe, ale takie mi coś przyszło do głowy ^^ Ja z drabinką sama wstawałam chyba piątego, albo szóstego dnia po operacji. Ale były chwile, że musiał ktoś pomóc tak bolało. Myślałam, że mnie bolało bardzo ale Ty to chyba gorzej przechodzisz...

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #36 : Lipiec 23, 2014, 06:52:06 »

Byłem w szpitalu i dostałem tą blokadę w 3 miejscach ale coś chyba nie pomogło, jakbym był uczulony to chyba by jakieŚ plamy wychodziły czy cos, lekarze by pewnie wiedzieli, mam leki przeciwbólowe wypisane na cały dzień, wychodzi tabletka co~ 2H, czekam tydzień jak bóle nie ustąpią to trzeba będzie to wyjąć bo długo Tak nie wytrzymam, teraz żałuję bo mnie operował jakiś lekarz medycyny i może on to zle założył i na dodatek jest na urlopie, a teraz chodzę to rzechonka on operował kilka osób na forum i byli zadowoleni a u mnie dołek pozostał teraz jeszcze nie mogę do końca się wyprostować ale i tak nie jestem zadowolony z klatki ;/

Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #37 : Lipiec 23, 2014, 07:06:29 »

Gorączkujesz?
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #38 : Lipiec 23, 2014, 07:15:17 »

Od operacji mam ok. ~37 cały czas
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #39 : Lipiec 24, 2014, 11:22:33 »

Według mnie jest bardzo dobrze, jak sie wyprostujesz po 3-4 miesiącach to bedzie super. W ogóle nie wiem z jakim założeniem szedłeś na operacje, że nie boli czy jak? Przecie jest pelno wpisów, że ludzie z ból mdleli. Nasze klatki to są jedne z najbardziej ingerujących w organizm operacjami i nie ważne czy nuss czy ravitch. Metalowa płyta wypycha / łamie ci żebra i chcesz by nie bolało? Będzie bolało i ma boleć, tych co ich nie bolało to kilka przypadków z forum. Tak to wszystkich boli i wszyscy lekarze, a zwłaszcza anestezjolodzy bardzo odradzają operacje. Dla mnie głupotom byloby teraz wyciagać, jak klatka bedzie wyglądała po włożeniu blaszki na dobra sprawe dowiesz się dopiero wtedy kiedy bedziesz wstanie wykonać przeprost, u mnie to było dopiero 8 miesięcy po jak nie później.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #40 : Lipiec 24, 2014, 02:38:30 »

jadę na tabletkach, muszę to wytrzymać, ból najgorzej nasila się od 20:00 do 8:00, ogólnie spie z 3h w nocy.

zdjęcia przed operacją

https://imageshack.com/i/f0cb28fej

mam wstawioną 1 płytkę, dołek jest dalej, a górna część mostka jakby wystawała trochę za mocno,boję się że lekarz który mi to wkładał nie znał się na rzeczy bo mówił że wstawi 2 a obudziłem się z 1 sztabą zobaczymy jak to będzie zdjęcia po operacji dodam jak tylko je zrobię i wtedy ocenicie

a wy moglibyście dodać swoje 1 zdjęcie przed i po?-chciałbym zobaczyć jak to u was wygląda

z góry dzięki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 02:52:26 wysłane przez kacphinio » Zapisane
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #41 : Lipiec 25, 2014, 10:33:16 »

Mam nadzieję że twoje dolegliwości to nic strasznego tylko reakcja organizmu na płytki i operację. Tak jak pisał kangur trzeba sobie zdać sprawę że to jednak poważna operacja.Ja na tabletkach przeciwbólowych jechałem niecały miesiąc po operacji stopniowo zmniejszając. Na końcu tylko na noc żebym mógł spać. Jak ich nie brałem co cała klatka mi puchła i bolało. Gorączkę początkowo miałem 38-39 stopni i dreszcze. Po miesiącu około 37. 2-3 tyg praktycznie ciągle leżałem i nic nie jadłem bo nie miałem siły wstawać. Pierwszy miesiąc czy dwa w zależności od tego jak wyglądała operacja trzeba spisać na straty. Brak snu, ciągły ból, gorączka i brak apetytu. Mam nadzieje że powoli stopniowo będzie ci to przechodzić
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2014, 10:39:25 wysłane przez piłkarz90 » Zapisane

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #42 : Lipiec 25, 2014, 12:21:19 »

mam jedną płytkę, moja wada była duża więc trochę tych kości tam powyginało, tylko dziwne jest to że nie mogę się podnieść z łóżka(mam drabinkę medyczną), od połowy w górę mam stelaż wyżej więc powinienem dawać radę, ale nie wytrzymuję tego bólu. Zobaczymy jak to będzie, szkoda tylko że mi lekarz nie włożył 2 płytek bo jestem bardzo zawiedziony z wyglądu, takim bólem jaki przeżywam a klatka nadal zapadnięta wygląda gorzej niż u niektórych tu przed operacją;/
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #43 : Lipiec 25, 2014, 12:36:39 »

Jak z jedną płytą nie dajesz rady to co dopiero było by z 2.. Czekaj cierpliwie na efekty,

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #44 : Lipiec 27, 2014, 04:53:17 »

mój nowy temat ze zdjęciami
http://www.pectus.pl/index.php/topic,3999.0.html
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
oferta - moje źródła - lkw fredrich - kalendarze trójdzielne - tłumaczenia