PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Sierpień 17, 2019, 07:27:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja, a służba  (Przeczytany 4715 razy)
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« : Czerwiec 09, 2014, 11:13:29 »

Witajcie, z góry przepraszam, że wkleję gotowy wątek (z innego forum który zamieściłem z zapytaniem) z racji mojego zmęczenia. Postaram się jutro edytować post:) Może ktoś służy w policji to mi mega ułatwi sprawę.

Witajcie, nie zamierzam lać wody w swoim pierwszym poście bo potem nikt tego nie przeczyta. Ukończyłem szkołę średnią, planuję studia ale planuję również złożyć "papiery" do policji i dołączyć do grona rekrutów. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie moje wątpliwości. To słowem wstępu, a do rzeczy jaki jest mój cel pisania...
Niestety natura zrobiła mi mały żart...Posiadam wadę klatki pierwsiowej tzw. klatka szewska-lejkowata (dla nie wtajemniczonych wcale nie złośliwie - polecam google, jedno zdjęcie z grafiki wystarczy by zrozumieć o co chodzi, kolokwialnie mówiąc: zapadnięta klatka, dokładniej to sam mostek). Postanowiłem zawalczyć z naturą i tym sposobem jestem umówiony na operację na której to zostaną (zostałyby?) włożone 2 metalowe płytki pod mostek które będę (bym?) nosił przez kolejne 2-3 lata po czym owe płytki zostaną wyciągnięte.
I tutaj moje pytanie: jak od strony technicznej wygląda taki rekrut? Dodam też, że na komisji wojskowej lekarskiej dostałem kategorię "A" z adnotacją o wyżej wymienionej wadzie.
Jak w policji przy krerutacji zapatruje się na takiego gościa jak ja? uwzględniając 3 warianty:

1. Wadę jaką posiadam na chwilę obecną tj. klatka szewska lejkowata
2. Gdybym był po operacji, jeszcze z "blachą" w ciele.
3. Po zabiegu wyjęcia "blachy".

Rozważam kiedy miałbym największe szanse dostania się. Dzięki z góry, piszę wątek drugi raz poprzedni mi się skasował w notatniku... mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Pozdrawiam! Uśmiech
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 09, 2014, 11:20:40 »

Siema też mam zmiany złożyć ale bardziej iść do sZkoły podoficerskiej z cywila chyba są otwarte. Także wojsko
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 11, 2014, 03:28:45 »

Mamy jakiegoś mundurowego na forum by pomógł? Język
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 12, 2014, 09:10:33 »

Sam jakiś czas temu myślałem o policji. Nikogo w naszej sytuacji jednak nie znam a w dokumentach odnośnie rekrutacji w kwestiach zdrowotnych znalazłem podobny punkt odnośnie naszej klatki zreszta musze to jeszcze zweryfikować

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Okolic U nas kupisz szamba betonowe w atrakcyjnych - dodatkowe czytanie - opinie o duda transport kielce - tłumaczenie kart charakterystyki - scenariusze narażenia