PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Listopad 13, 2019, 09:43:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: MISECZKA PRÓŻNIOWA -HISTORIA ZAŁATWIENIA ,CZY DZIAŁA,KOSZTY.  (Przeczytany 70441 razy)
SOFO2
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

1821114
Zobacz profil Email
« : Listopad 12, 2006, 02:25:19 »

Witajcie
Udało się ! załatwiłem sobie miseczkę próżniową!!!.. ale od początku  . że by załatwić ja musiałem sporo się na kombinować na początku skontaktowałem się z producentem Eckartem Klobe (j. Angielski) wysłałem mu zdjęcia swojej klatki ( ocenił ze dosyć duża wada) i powiedział ze musze mieć wypisane przez lekarza zezwolenie (deklaracja) na używanie tego... ok. mowie podzwonię pogadam i się zobaczy , gadałem z jednym lekarzem u mnie w mieście ale on nic o tym nie wie i olał sprawę i powiedział ze jak mam tyle lat i mi nic nie jest to lepiej tego nie ruszać.. wkurzony napisałem do Klobe i odpisał ze w Polsce ma jednego dr z którym ma jakiś kontakt i który zna to urządzenie , ze on mi na pewno by pomógł , tak chodziło o dr Orkiszewskiego. Zadzwoniłem pogadałem i powiedział ze musze do niego przyjechać , ze musi mnie obejrzeć , i musze mieć tomografie klatki piersiowej. Tomografie zrobiłem sobie u ciebie w mieście (200 zł prywatnie w szpitalu , chciałem skierowanie ale nie dało się załatwić ,polityka lekarzy mnie czasem załamuje...). Umówiłem się z dr na wizytę  (o nim powiem tylko tyle ze super gość ) zgodził się na sobotę (w dzień w który nie pracuje). No to jazda... autobus do Warszawy z wawy do Poznania (mam brata w wawie  tak wiec przespałem się )i jestem w Poznaniu taksóweczka (25 zl z PKP mnie wyniosło ale to był jakiś cwaniak bez licznika z głowy liczył km. z powrotem z kliniki na pkp to poszukałem lepiej i znalazłem normalna taryfę 14 zl WYSZLO!!! Tak wiec szukajcie a znajdziecie tanio) do kliniki (Certus z tego co pamiętam).Ok wizyta z dr trwała z 1h pomierzył mi dziurę obejrzał zdjęcia (tomografie) ,wypisał deklaracje wyjaśnił parę spraw i dziękuje „spotkamy się jak będzie już Pan miał miseczkę” zapłaciłem 74 zl i do domu... Wysłałem deklaracje do Klobe priorytet doszedł po 4 dniach on w ten sam dzień wysłał miseczkę po 2 dniach była już u mnie. 1 Założenie – 20 min dziwne uczucie tak jak by cię ktoś ciągnął do przodu za mostek , zdjąłem i szok! Mam prawie prosta klatkę! Własnym oczom nie wierzyłem !!! po 6 h powróciło do stanu poprzedniego. Teraz mija jakoś tydzień od tego jak używam jej i wydaje mi się ze o jakieś pół centymetra się wypchnęła, ale wiem ze dopiero oceniać efekty i o nich mówić to można za jakieś pół min. pół roku. Teraz musze się umówić znowu na wizytę trochę ciężko mi tak jeździć do Poznania ale cóż jak trzeba to trzeba .Zapomniał bym opowiedzieć o zapłacie za miseczkę tu tez był problem ...Miseczka wraz z pokryciem poczty wychodzi 482,56 Euro . Faktura do opłacenia był w paczce tak wiec idę do kantoru wymieniam i idę do banku najpierw BPH – nie da rady bo trzeba mieć konto u nas potem PKO (kolejki nie chciało mi się stać 30 min , LUKAS – nie ma możliwości i mówię banków mi kurde zabraknie jak tak dalej pójdzie ale JEST NASZ KOCHANY SPÓŁDZIELCZY! Nie ma problemu trzeba wypisać takie śmieszne druki i poszło( jakoś 90 zl mnie wyszło) ale już za 2 dni Eckard miał kasę na koncie tak wiec LOOOZ  .Tu macie fotki miseczki (rozmiar duży 26 cm)i mojego PECTUSA (blee) będę dawał co jakiś czas fotki jak idzie leczenie jak będziecie chcieli... Jak cos to piszcie , pomogę...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 07:17:54 wysłane przez Kriter » Zapisane
yanush
Administrator
Newbie

Reputacja: +9/-0

574546
« Odpowiedz #1 : Listopad 13, 2006, 01:40:01 »

Jestem ciekawy jak to działa na dłuższą metę. Myślę, że po miesiącu powinno już być widać ile jest warty ten sprzęt. Dobrze, żeby działał, bo byłoby to super rozwiązanie dla wszystkich pectusów.

Sam chętnie bym jeszcze troszkę 'dopompował klatę' mimo operacji :-) Także czekam niecierpliwie na kolejne relacje z użytkowania 'pompki'.

PE, zoperowany metodą Nuss'a. Po wyjęciu płytki.
Sjergiej
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #2 : Listopad 14, 2006, 11:49:20 »

Brawo! wreszcie ktos z Polakow kupil to urzadzenie. Bedzie mozna podyskutowac, bo wczesniej duzo czytalem o tym na zagranicznych forach ale tam trudniej zrozumiec takie relacje. Mysle ze jak Tobie pomoze w jakims stopniu po (zalozmy) 3 miesiacach to wiekszosc osob zdecyduje sie na taki zakup. Ale sie nalatales za ta pompka, mam nadzieje ze nie na darmo  Uśmiech . Zycze powodzenia :!: i czekamy na relacje, najlepiej z fotkami.
SOFO2
Newbie
*

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 23, 2006, 12:15:41 »

Ok. mija prawie 3 tydzień od używania miseczki próżniowej. Macie  do mnie wiele pytań (na gg) na które staram się odpowiadać. Przerzucę je teraz tu na forum .
1- Jak długo mi zeszło z załatwianiem tej miseczki?
- około 1 miesiąca  ale jak ktoś ma czas i samochód lub mieszka blisko poznania może się wyrobić w ciągu 2 tygodni.
2. Ile wyszło mi kasy za nią i za wszystko?:
- za sama miseczkę 482,56Euro (zależy od kursu euro ale mi wyszło 1860 zł ) w sumie na wszystko koszty podroży i koszty przelewów  ponad 2 tys. zł
3. Czy dr Orkiszewski  wypisuje wszystkie papiery potrzebne do kupna miseczki?:
- TAK .
4.Czy NFZ refunduje miseczkę?:
- z tego co ja wiem to NIE (mam nadzieje ze to się zmieni)
5.Czy leczenie tym boli?
- NIE (jest dziwne uczucie ale można nazwać tego bólem , na początku ciężko chodzić z tym i ogólnie się poruszać ale po 2 tygodniach  kości są już dość  podatne na "; wypychanie się"; do przodu i jest co raz  mniej to uciążliwe )
6. Jak często zakładam? :
-1-2 razy dziennie  około 1 h .(na początku mniej bo dziwne uczucie się ma  i po 30 min chce się to zdjąć i się poruszać )
7. Czy  w czasie leczenia tym można być aktywnym sportowo?:
-TAK (sam chodzę na siłownie i nic mi się nie dzieje ) tylko trzeba UWAŻAĆ przy takich sportach jak zapasy , boks, karate (ta gdzie może być nagły nacisk na klatkę i może cos zrobić chrząstka które są bardzie „poluzowane niż normalnie”.
8. Czy czuje  ze mam większą pojemność płuc?:
-Nie wiem ale  mam takie delikatne WRAŻENIE ze mogę nabrać więcej powietrza , ale na  to już trzeba najlepiej pompować materace i mieć jakiś sprzęt do mierzenia wydychanego powietrza.(którego nie mam).
9.JAK długo po zdjęciu utrzymuje mi się „wypchnięta” klatka?:
- około 2 h to tak naprawdę fajnie po 6 h to tak jak by o polowe mniejszy dołek  ,a po 12 h i dłużej to mam wrażenie ze tak jak by o pól cm był mniejszy mój dół .
10. CZY POMOAGA?!
-ja odpowiadam , TAK po ty 3 tygodniach widzę ze mam mniejszy dołek i to mnie cieszy wszyscy znajomi co znają moja klate (dziewczyna J )mówią ze „naprawdę masz mniejszy ten dołek  , jest poprawa „
11. Czy to pomaga na dolne wystające zebra (te wystające często przy PE)
NIIESTETY NIE!;( z nimi nic mi się nie dzieje ... ostatnio przytyłem i mi mniej je widać ale wiem ze one nadal tam są...

Więcej sobie pytań nie przypominam jak cos to pytajcie ...
Daje wam tu zdjęcia  sami sobie zerknijcie ...
Jak ktoś będzie chciał namiary na dr Marka Orkiszewskiego to proszę do mnie pisać .. podam... (pozwolenie mam jak ktoś jest zainteresowany).
otaksobie
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 23, 2006, 10:33:22 »

Hmm..może nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale..to jak na razie nie wygląda zbyt estetycznie. Czy to jest bezpieczne?! Osobiście wolałbym cięcie...Uśmiech Ale życzę wytrwałości i  systematyczności w dążeniu do prostej klatki Uśmiech
ukash
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 23, 2006, 11:04:25 »

ja mam taką sugestie, zeby robić bardziej wyraźne zdjęcia bo na nich naprawde niewiele widać.

pozdr
SOFO2
Newbie
*

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 23, 2006, 11:13:40 »

po kliknieciu  otwiera sie zdjecie w nowym oknie i wyrazne ... to ze nie estetycznie to tylko takie wrazenie jest przez 30 min potem ta watla skora znika ...a zostaje wypchnieta klatka
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2006, 11:06:01 wysłane przez SOFO2 » Zapisane
SOFO2
Newbie
*

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Styczeń 02, 2007, 03:40:21 »

Witajcie   ostatnio nie bylo czasu zabardzo (swieta , zmiana silnika forum etc.)  ale jestem i daje nowe foty ...
Minelo 2 miesiace od kiedy zaczolem uzywac miseczki co zaobserwowalem po tych 2 miechach:
- znacznie przyjemniej sie to nosi , ale jest jeden warunek trzeba czesto zakladac  . o co chodzi? bo jak czesto zakladamy to te wszystkie chrzastki jakos bardziej sie przyzwyczajaja i znacznie mniej jest to uciazliwe i przez co mozna nosic znacznie dluzej (nawet do 2-3 h bez przerwy) . np. zdazylo mi sie ze musialem wyjechac na kilka dni i nie zakladalem miseczki jak wrocilem (chyba po 4 dniach) i zalozuylem sobie to znowu jakos tak ucizaliwie sie to nosilo i  po 1,5h  musialem zdejmowac zeby odpoczac , ale po 2 dnaich juz bylo ok ...
- znacznie dlozej klata zostaje wypchnieta!!! rano wstaje i naprawde jest o wiele lepiej! nie wiem jak wam to okreslic w cm  ale naprawde jest  wypchnieta ..
- mam dobre wiadomosci takze w sprawie testowania  jej , jzu nie bede sam , pare osob zdecydowalo sie na ten wynalazek , mam nadzeje ze sie podziela swoimi opiniami  ...
- i znowu zadam sobie to pytanie(ktore czesto wy mi zadajecie) , czy bym kupil miseczke jeszcze raz widzac jak to dizala po 2 miesiacach .ODP. TAK!!!
- to moze smieszne to co napisze , ale  podbudowala mnei troche psychicznie ta miseczka bo widze ze dziala...
jak cos to pizczei do mnie na @ lub gg 1821114 . pomoge . kilka  fotek daje nowych (2 miesiace uzywania ... ocencie sami) stare zdiecie moze kiedys tez dam ale mi sie niechce na razie  moze admin strony naprawi  i beda stare zdiecia... 1 fota bedzie jak mialem przed uzywaniem...
Płetwa
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeń 05, 2007, 04:09:49 »

efekt widać i to bardzo dobrze SOFO2 Uśmiech
Fredek
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

7608986
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Styczeń 05, 2007, 08:36:19 »

hmmm no widac roznice, bez kitu, a mam pytanie?? ile to trzeab uzywac...tak dozywotnio czy jak??
SOFO2
Newbie
*

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 05, 2007, 10:42:18 »

Dzieki pletwa i fredek ...
Fredek z tego co wiem to do 20 roku zycia to okolo roku (zalezy napewno od wlasnych predyspozycji , kosci , czestotliwosci uzywania , wykonywania ćwuiczen i napewno jeszcze paru czynnikow )  a po  20 roku zycia to przez okolo 2 lata.... nie zawsze sie konczy ze sie calkowicie wyleczy ... co 4 paciet calkowicie jest wylezony a u reszczie jest zauwazalna (oczami) poprawa  - wypchniecie mostka jest albo mniejsze albo wieksze ....
on18
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Styczeń 10, 2007, 08:45:50 »

Widzę że świetnie to działa!!! Mam takie SOFO2 pytanie: te zdjęcia to ile godzin,minut po ściagnięciu miseczki???
SOFO2
Newbie
*

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 11, 2007, 06:15:47 »

te zdiecia  to sa jakies 30 min po zdieciu , taki stan jak widac utrzymyje sie z 2 h potem powoli opada , ale nie jakos szybko bo po 8-9 h (np jak spie ) to mam tak jako prawie o polowe mniejsza dziure czyli  opada ale coraz dluzej sie utrzymuje (taka moja opserwacja) wydaje mi sie ze jakos po  6 miesiacach mozna bedzie powiedziec czy to cos dziala czy  zawsze opadnie do poprzedniego stanu ....
on18
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Styczeń 18, 2007, 09:13:38 »

Widzę też że nie ma chyba większego problemu z krwiakiem na klatce. Widzę tylko zasinienie na wewnętrznej (środkowej) części! No ale lepiej by się na ten temat wypowiedział SOFO2!!!! Z politowaniem Z politowaniem
Czy to zaczerwienie schodzi do następnego założenia miseczki?Co?Co?
SOFO2
Newbie
*

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Styczeń 20, 2007, 01:17:20 »

Witam ten krwiak jak i sina skora znika po 1h ...najdłużej utrzymuje się kółko a może takie jajko od obrzeży miseczki  ale mi to ryba .... odkryłem inny chyba trochę poważniejszy problem a jest nim bolące sutki ...  chodzi o to ze obramowania miseczki kończą się na sutkach i je  podrażniają  (było wspomniane o tym w instrukcji w skutkach ubocznych)  jest sposób żeby to o minąć po prostu zakładając tak ze by nie kończyło się na sutkach . Po za bólem sutków (przy dotyku tylko hehe np. jak wyciskam na klatkę i dotknę sztanga sutków to mam powera do szybkiego wyciśnięcia;) ) w instrukcji jest wspomniane ze może wywoływać to ginekomastje (powiększanie się sutków , ból sutków ,) u mnie jak na razie występuje ból przy dotknięciu, oczywiście on mija jak się nie używa (podrażnia)  sutków przez jakieś 10 h .. Póki co nie mam zamiaru przestawać pompowania no chyba ze by mi suty powiększyły się .. a na razie są takie jakie były .Myślę ze za około 2 tyg. dam  nowe zdjęcia.
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Na umpy jímky septiky nebo Stod Brtnice - sprawdź - check website - teczki druk - znaki nakazu