PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Listopad 13, 2019, 08:53:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: MISECZKA PRÓŻNIOWA -HISTORIA ZAŁATWIENIA ,CZY DZIAŁA,KOSZTY.  (Przeczytany 70437 razy)
martamarta
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Luty 18, 2009, 11:26:50 »

SOFO2 mam do Ciebei ogromną prośbę. Ponieważ zamieściłeś na forum swoje fotki a ja nie moge ich otworzyć, to czy mógłbyś mi je przeslac na maila? Jak zdecydujesz, że i prześlesz, to podam adres.
 Napisz jak wygląda obecnie Twoja klatka, ile już się zmniejszył dołek?
szymon123
Newbie
*

Reputacja: +4/-11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Luty 18, 2009, 10:14:17 »

Sofo2 juz tu tak czesto nie zaglada, takze lepiej napisz do niego na maila albo na gg
Peterus
Newbie
*

Reputacja: +0/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Marzec 19, 2009, 11:19:36 »

Pytanie do mądrzejszych ode mnie: czy możliwe jest aby osoba z lejkowatą klatką piersiową miała 125% pojemności płuc dorosłego mężczyzny? Nie mam zbyt dużej wady, dlatego dzięki pomocy SUFO już wkrótce nabędę tę pompkę. Ale wracając do tematu to byłem tydzień temu na spirometrii a dzisiaj u alergologa (mam astmę dodam tylko, że jestem na szczepionce odczulającej, którą dostaję od 3 lat) z wynikami badań. Myślałem, że pewnie więcej niż 80% nie wyciągnę a tu nagle 125%. Na początku się ździwiłem dlaczego pani od spirometrii przy, której wykonywane były badania zapytała się mnie o to czy uprawiam sporty ekstremalne. Myślałem że to pytanie brzmiało ironicznie coś w stylu ,,z badań nie wynika, że uprawiasz sporty ekstremalne''. Nadal nie mogę zrozumieć co jest ze mną, że mam tak dużą pojemność płuc mimo że posiadam lejkowatą klatkę piersiową. Faktycznie rok temu systematycznie chodziłem przez około pół roku na basen (10h tygodniowo), myślałem, że to pomoże w skorygowaniu mojej wady klatki piersiowej. Przestałem w Czerwcu (Matura trzeba było zacząć się uczyć). Czy jest to możliwe, aby po takim czasie utrzymał się efekt powiększenia pojemności płuc jeśli on nastąpił? Dodam jeszcze, że przed rozpoczęciem odczulania również miałem spirometrię i jej wyniki nie były ciekawe. Można powiedzieć, że bardzo nieciekawe (niedługo idę z tymi wcześniejszymi badaniami do alergologa w celu wyjaśnienia sytuacji). Nie wiem co się dzieje, faktycznie po basenie czułem się znacznie lepiej, ale jeśli moja teoria jest prawdziwa to nie wiedziałem, że to daje TAKIEGO KOPA. Co o tym sądzicie?   
LuckyLuke
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

« Odpowiedz #33 : Luty 13, 2010, 04:10:18 »

Witam!

Napisałem email do amerykańskiej firmy produkującej miseczki próżniowe z kilkoma pytaniami o cenie, długości transportu itp itd. Firma nazywa się COSTA. Dodam tylko że firma Costa to alternatywa dla Europejskiej wersji produkowanej przez KLOBE. Materiały i cała miseczka są te same, różnią się kolorem i pompką. Ciekawostka jest taka że Costa nie wymaga jakiś specjalnych pisemnych deklaracji od jakiegoś wybrańca lekarza specjalisty tylko po prostu zgodę od jakiegokolwiek lekarza pokrewnego z torakochirurgią, pewnie nawet pumonologa. Dla zainteresowanych wklejam tutaj cytat:

Costa <costapectus@yahoo.com> to Łukasz Smolnicki <lukasz.smolnicki@gmail.com>

Thank you for your inquiry regarding the vacuum bell for P.E. The price is $425 US. That includes shipping by Xpress Post to North America (3-5 days) Shipping for overseas (outside of North America) is available for an aditional $50. Simply sign up at Paypal.com and send the payment to costapectus@yahoo.com.

There is no website for this product. There is a lot of information available on the www.pectusinfo.com and http://vacuumbell.phpbbportal.eu forums, and I will answer any questions that you may have by email. Prior to any sale, the buyer must confirm that the buyer has:

1) sought or will seek advice from physician, chiropractor or other
suitable professional; and

2) satisfied himself that he is permitted to import the device to his
jursidiction.

I would be satisfied in receiving these confirmations by email or in the comments section of the Paypal submission..

If you have any questions, please feel free to ask.

___ ___ ___

I have received several questions about the vacuum bell that my company is producing. I thought it might be helpful to give the answers here.

1.

Q: how does your product resemble or differ from the other vacuum bell available?
A: it is a different color, and it is available anywhere in the world. Otherwise it is identical in design, materials, and function. It is not a home-made substitute, like some forum participants have attempted to make. We only have one size. It is intended for males 5'6'' or taller (165cm)

Q: does vacuum bell treatment work to correct Pectus Excavatum?
A: the supplier of the other bell says it does. Several users of the Pectusinfo.com forum say that it does. It is not a quick fix. It takes time and persistence. There is a medical journal article that is encouraging for both effectiveness and safety.
http://ejcts.ctsnetjournals.org/cgi/content/abstract/29/4/557

There is a Wikipedia article here:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum_bell_(medicine)
Searching by Google will result in more articles in addition to the one mentioned above.

Q: how did you come up with the price of $425
A: I was aiming at $300 but there are high costs when dealing with small quantities in the world of plastic fabricating. Also shipping costs on the components, and the exchange rate have put upward pressure on the price. I am comfortable with the price as it is about half of the price of the European version,and it is much lower than the EBay prices that have been between $1400 and $2600 USD.

Here is a picture of the product. Order bysending $425 via www.paypal.com to costapectus@yahoo.com. Shipping for outside of North America is an additional $50.
LuckyLuke
Newbie
*

« Odpowiedz #34 : Luty 13, 2010, 04:16:41 »

Petrus, wszystko jest możliwe, kwestia płuc ja na przykład mam bardzo dobrą spirometrię, dobrze rozciągnięte płuca a dostaje zadyszki po 2 piętrach na schodach. Mimo to biegam, ale jak biegam to nie mam zadyszki wręcz przeciwnie 10 km bez problemu wracam do domu i nawet nie zdycham także nie dziwie się już niczemu.
bezPC
Newbie
*

Reputacja: +8/-5

« Odpowiedz #35 : Luty 13, 2010, 05:54:44 »

Costa nie wymaga zadnych papierow bo ten facet robi je w garazu i jego nie obchodzi co osoba z PE sobie z nia zrobi. Mozesz sobie zrobic wiecej krzywdy niz dobrego.
Costa to jest tania podrobka. Jezeli ktos juz naprawde chce uzywac pompke to idzcie z Kolbe.

Kolbe wymaga papierow od lekarza bo to jest od lekarza.
LuckyLuke
Newbie
*

« Odpowiedz #36 : Luty 13, 2010, 07:10:46 »

Typowy polak komuch, nigdy z tego nie wyrośnie ten naród, wyobrażasz sobie co grozi w stanach za sprzedaż tego typu urządzeń bez atestów? bzdura!
bezPC
Newbie
*

« Odpowiedz #37 : Luty 13, 2010, 07:27:31 »

Zamiast tracic czas piszac glupoty, poczytaj sobie o tych pompkach.
LuckyLuke
Newbie
*

« Odpowiedz #38 : Luty 13, 2010, 08:25:36 »

Miałeś chociaż jedną z nich?
bezPC
Newbie
*

« Odpowiedz #39 : Luty 13, 2010, 08:44:08 »

Mozesz pisac sobie co chcesz ale tego nie zmienisz ze Costa jest robiona w domu a Kolbe w specjalistycznych zakladach.
Sunku nie trac czasu na takie glupoty tylko sie douczaj. Czlowiek uczy sie czegos nowego codziennie, Ciebie to chyba nie dotyczy. Koncze z Toba dyskusje bo nie mam zamiaru z dziecmi dyskutowac.
LuckyLuke
Newbie
*

« Odpowiedz #40 : Luty 13, 2010, 09:27:18 »

Masz racje nie ma co toczyć dalej tej dyskusji.
mishawier185
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Marzec 26, 2010, 12:15:44 »

czesc bardzo bym prosił namiary na tego lekarza co wystawia zaświadczenie bo jestem zainteresowany kupnem tej miseczki Uśmiech
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #42 : Marzec 26, 2010, 01:36:54 »

www.klatka.info.pl
Tam masz numer

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Nutli
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #43 : Marzec 28, 2010, 07:52:37 »

Ja już ją właśnie mam.
Przysłali mi tydzień temu, a w sobotę byłem u tego lekarza.
Teraz będę czekał powoli na efekty.
szydelko876
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Listopad 10, 2010, 11:49:45 »

witam

może ma ktoś do sprzedania tą pompkę, w końcu używa się jej przez rok lub dwa.
Fajnie żeby ktoś chciał ją sprzedać za rozsądną cenę.
ja osobiście chcę się podjąć operacji ale przed chciałbym spróbować pompki gdyż moja wada nie jest zbyt duża.

proszę o kontakt albo tu, albo mail szydelko876@wp.pl

pozdrawiam
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
recycklingiem klisz RTG - moja strona internetowa - jaka deska podłogowa - najgorszy speedway manager - calivita